bsp/npt navoj

... boca ili bačva pitanje je sad

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Avatar
Ferdo
Postovi: 2382
Pridružen/a: sub lis 18, 2008 7:31 am

Post Postao/la Ferdo » uto ruj 10, 2013 5:46 pm

sina022 je napisao/la:hvala na savjetima
cuo sam za taj konac da je bolji nego traka, al cu opet vjerojatno uzet traku jer sam navikao.
Konac Loctite 55 se koristi za brtvljenje tekućina i plinova a traka samo za plinove. U pravilu.
http://www.loctite55.com.hr/
Opusti se i nastavi kuhati pivo

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » uto ruj 10, 2013 8:05 pm

sina022 je napisao/la:...Tih 200kn sta potrosim vise od predvidjenog cu ustedit na elektronici, jer sam mislio prvo radit sam kontroler za temperaturu, al mi se sad neda i skuplje mi je nego uzet onaj sta su svi uzeli.
Ovog puta bit ću kratak. Da si ideš sam raditi kontroler ne treba ti više od 90 kn, uključiv i LCD display, isti možeš konfigurirati da radi čuda (od 5-6 stupnjeva uzlazne infuzije, silazne, ... , sparging, predkuhanje, kuhanje, ispuštanje hmelja u preko nekoliko zadanih sekvenci, hlađenje, pretakanje u fermentor ...) :mrgreen:
Sretno ti bilo s uštedama.
Sreće na vreće, pivu na nepce i ne buš trebal ni zubotrebce ... Vito.

Avatar
admin
Site Admin
Postovi: 1853
Pridružen/a: čet ožu 08, 2007 11:58 am
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la admin » sri ruj 11, 2013 8:36 am

Don, ja se jako slabo kuzim u elektroniku, lemljenje, čipove i sl. no za 90kn bi jako rado nešto bolje od mog rex-c100 kontrolera da mi goni herms. Rado bi da mogu imati isprogramirane stepove i vremenske alarme. Koliko bi me kostale tvoje ruke da se tako nesto slozi?

Avatar
Mogwai
Postovi: 542
Pridružen/a: sub sij 21, 2012 3:41 pm
Lokacija: Sveta Nedelja/Samobor

Post Postao/la Mogwai » sri ruj 11, 2013 9:17 am

I ja sam zainteresiran za tako nešto!
Kontroler koji bi kontrolirao pumpu i grijać.
Da mu mogu namijestiti temperaturu i vremena.
Done ako si zainteresiran da sve složiš izprogramiraš i prodaš meni jedan.
Javi se uglavnom!

sina022
Postovi: 360
Pridružen/a: pon svi 28, 2012 12:55 am
Lokacija: ši

Post Postao/la sina022 » sri ruj 11, 2013 11:02 am

Don Genovese je napisao/la:
sina022 je napisao/la:...Tih 200kn sta potrosim vise od predvidjenog cu ustedit na elektronici, jer sam mislio prvo radit sam kontroler za temperaturu, al mi se sad neda i skuplje mi je nego uzet onaj sta su svi uzeli.
Ovog puta bit ću kratak. Da si ideš sam raditi kontroler ne treba ti više od 90 kn, uključiv i LCD display, isti možeš konfigurirati da radi čuda (od 5-6 stupnjeva uzlazne infuzije, silazne, ... , sparging, predkuhanje, kuhanje, ispuštanje hmelja u preko nekoliko zadanih sekvenci, hlađenje, pretakanje u fermentor ...) :mrgreen:
Sretno ti bilo s uštedama.
malo sam se krivo izrazio, nisam mislio nista sam sklapat od elektronike, nego radit sam aplikaciju koja bi bila kao virtualni kontroler sa gotovim komponentama, a za to napravit sam mislio uzet ovako nesto: http://www.ebay.com/itm/USB-Relay-Board ... 2a2ce2ee24
sto opet kosta, i jos neki termometar kosta 15-ak dolara

a ovo na sto si ti ciljao, nemam bas toliko znanja da znam za 90kn slozit takav kontroler, eventulno da uzmem arduino, i za arduino displey, releje, termo sondu i nesto s tipkama,, al to opet kosta

Avatar
sergio
Postovi: 261
Pridružen/a: sub lip 01, 2013 8:39 am
Lokacija: Zagreb - Sesvete
Kontakt:

Post Postao/la sergio » sri ruj 11, 2013 9:40 pm

sina, sina .... :roll:

da ne kažem slika
...........................................................................................
Ne vjeruj ženi koja laže i čovjeku koji ne pije !
...........................................................................................

Odgovori