Cijene za labos opremu

... boca ili bačva pitanje je sad

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Avatar
diS
Postovi: 1159
Pridružen/a: uto ožu 29, 2011 8:28 pm
Lokacija: Kaštela

Post Postao/la diS » čet sij 23, 2014 1:16 pm

Sad sam ih zvao za šira silikonska crijeva koja bi odgovarala za brze spojnice..
13x19mm- 50kn + PDV / 1 m (min. narudžba 5 m)

Nije ni toliko skupo ako se uzme da su na ebayu (12x18mm) oko 60 kn/m.

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » čet sij 23, 2014 2:22 pm

Negdje sam (ozbiljan članak) pročitao da odnos volumena kvasca prema volumenu sladovine za razmnožavanje nebi trebao prijeći omjer 1:200 i naravno, radi nekakve ekonomske isplativosti nitko neće raditi omjerom 1:2 . Ako neto ima pouzdaniju informaciju nek ju svakako napiše, također i obrazloženje ukoliko postoji, lakše se pamti.
Sreće na vreće, pivu na nepce i ne buš trebal ni zubotrebce ... Vito.

Avatar
sergio
Postovi: 261
Pridružen/a: sub lip 01, 2013 8:39 am
Lokacija: Zagreb - Sesvete
Kontakt:

Post Postao/la sergio » pon sij 12, 2015 11:36 am

jel netko probao ugurat 14/20 silikonsko crijevo u ove naše brze spojnice 1/2" ili je to malo pre debelo ? jel u ruve-u nemaju 13/19 i rokisporuke je 5 tjedana
...........................................................................................
Ne vjeruj ženi koja laže i čovjeku koji ne pije !
...........................................................................................

Avatar
Oskar
Postovi: 603
Pridružen/a: uto kol 02, 2011 10:00 am
Lokacija: Vrapče, Zagreb

Post Postao/la Oskar » pon sij 12, 2015 11:48 am

sergio je napisao/la:jel netko probao ugurat 14/20 silikonsko crijevo u ove naše brze spojnice 1/2" ili je to malo pre debelo ? jel u ruve-u nemaju 13/19 i rokisporuke je 5 tjedana
Pola cola je 12-13mm. Natakarit na to unutrašnji promjer 14mm po meni nema smisla, laprda. Treba ti neka šelna, ne? Al pazi, silikonsko crevo je jako elastično, ja sam nabio umutrašnji promjer 4mm na pipac od 6mm. Tak bi onda reko da za pola cola uzmeš crijevo par mm uže, čak možda 9-10mm.

EDIT sad sam tek skužio, pitaš za nabit crijevo u brze spojnice. Hm, ne znam to. Al ovo s elastičnosti ostaje. Računaj na elastičnost, to jest.

Avatar
sergio
Postovi: 261
Pridružen/a: sub lip 01, 2013 8:39 am
Lokacija: Zagreb - Sesvete
Kontakt:

Post Postao/la sergio » pon sij 12, 2015 11:50 am

ma kad nemaju manje ... jedino da odem na 3/4" spojnice ?!
...........................................................................................
Ne vjeruj ženi koja laže i čovjeku koji ne pije !
...........................................................................................

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » pon sij 12, 2015 9:42 pm

Koje su ti to "brze spojnice"? One za vrt na koje natakneš crijevo pa maticom zategneš ili one za pneumatiku u koje uguraš crijevo pa po vanjskoj stjenci crijeva brtvi gumica i "elastični prsten" sa zupcima ne dozvoljava da se crijevo iščupa dok ne stisneš kontraprsten?
Sreće na vreće, pivu na nepce i ne buš trebal ni zubotrebce ... Vito.

Avatar
sergio
Postovi: 261
Pridružen/a: sub lip 01, 2013 8:39 am
Lokacija: Zagreb - Sesvete
Kontakt:

Post Postao/la sergio » pon sij 12, 2015 9:53 pm

ma klasika "vrtne" ....
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
...........................................................................................
Ne vjeruj ženi koja laže i čovjeku koji ne pije !
...........................................................................................

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » pon sij 12, 2015 10:08 pm

Pa, skini maticu, navuci je na crijevo, uguraj crijevo na spojnicu i zategni maticu. Probaj iščupat crijevo, pa ak ne ide van, to je to. Ne kužim.
Sreće na vreće, pivu na nepce i ne buš trebal ni zubotrebce ... Vito.

Avatar
admin
Site Admin
Postovi: 1853
Pridružen/a: čet ožu 08, 2007 11:58 am
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la admin » sri sij 14, 2015 8:53 pm

Provrt u matici te pripadajuća plastična "kruna" je premalen za silikonska crijeva koja imaju veći vanjski promjer od standardnih "vrtnih" i ostalih PVC inačica...

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » čet sij 15, 2015 1:12 am

admin je napisao/la:Provrt u matici te pripadajuća plastična "kruna" je premalen za silikonska crijeva koja imaju veći vanjski promjer od standardnih "vrtnih" i ostalih PVC inačica...
Eto ti.
No ako ima viška materijala na matici, svrdlo odgovarajuće mjere prije odgovarajučeg šmirgla za obradu rubova, ili susretljivi susjed s brzopokretljivim tokarskim strojem, da ti skine višak s matice, dobro dođe, ako se ne varam :shock: 8) Čak mi se čini da ta kruna, ako se dobro (na mjeru) "odtokari" matica, nije ni potrebna. Da mi je to sve u ruci, ja bih to riješio "u jednom prolazu".
Inače, u pneumatici se upotrebljava (za manje tlakove, <7bar) sličan spoj, tuljak vanjskog promjera s rebrom, koji odgovara cca unutarnjem promjeru crijeva, a matica svojim unutarnjim promjerom vanjskom promjeru crijeva, i to drži odlično, pogotovo kod mekanog crijeva (iz iskustva, koristio kao standardni industrijski priključak kod mekanih crijeva, par parova godina na Čađari u Kutini :) )
Sreće na vreće, pivu na nepce i ne buš trebal ni zubotrebce ... Vito.

Petrunjela
Postovi: 5
Pridružen/a: pon svi 25, 2015 6:02 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Petrunjela » pon svi 25, 2015 6:45 pm

evo imam ja u ponudi silikonska crijeva. dimenzije su 10x14 i 13x19. pakiranja su po 7m. podnose sterilizaciju bez problema,imaju ISO9001 certifikat doslo iz UK. Ako je tko zainteresiran slobodno mi se javi cijena je stvarno ok
Petra K

Odgovori