Krom za izlazak iz lažnog dna

... boca ili bačva pitanje je sad

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
hpastar
Postovi: 85
Pridružen/a: pon kol 03, 2015 2:52 pm
Lokacija: Split,Hrvatska
Kontakt:

Krom za izlazak iz lažnog dna

Post Postao/la hpastar » čet kol 20, 2015 10:17 am

Jučer sam kupija neku cijev od kroma dužine 1m, koliko vidim sa rukom se lako savija, nju bih koristio da napravim izlazak iz lažnog dna na izlazni ventil, imam redukciju i sve, da li je to dobar (pouzdan) materijal za to raditi, jel izlučuje neke štetne tvari za pivo? Hvala

Avatar
Saša
Postovi: 532
Pridružen/a: uto ožu 20, 2012 1:13 pm
Lokacija: Zagreb, Špansko

Post Postao/la Saša » sub kol 22, 2015 2:02 pm

ufff nisam baš siguran no mislim da je krom samo tanki sloj na metalnoj površini što bi značilo da se navlači sloj kromne kiseline što bi značilo da ako ti to upadne u pivo da bi ja izjjegavao to popiti. Mislim da krom nije jestiv :-)

Koliko mi je poznato nitko nije radi s kromom - nevidim razlog da radiš s tim materijalom - ako ništa bakar je jeftin materijal i u cijevnom obliku lako savitljiv pa probaj s tim.

Živio i ne pio krom neg pivo hehe

hpastar
Postovi: 85
Pridružen/a: pon kol 03, 2015 2:52 pm
Lokacija: Split,Hrvatska
Kontakt:

Post Postao/la hpastar » sub kol 22, 2015 6:39 pm

Hvala Saša

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Re: Krom za izlazak iz lažnog dna

Post Postao/la Don Genovese » sub kol 22, 2015 9:57 pm

hpastar je napisao/la:Jučer sam kupija neku cijev od kroma dužine 1m, koliko vidim sa rukom se lako savija, nju bih koristio da napravim izlazak iz lažnog dna na izlazni ventil, imam redukciju i sve, da li je to dobar (pouzdan) materijal za to raditi, jel izlučuje neke štetne tvari za pivo? Hvala
:shock: Da nije možda u odgovoru tzv. inox, legura kroma, nikla, i još nekih sitnica ... ? Ili je mesingana (možda bakrena) cijev poniklana (tzv. kromirana? Kad bi pitao tamo gdje si ju kupio? Čime ćeš te redukcije/spojeve spajati? Kojim načinom?
Ili jednostavno malo podigneš lažno dno pa spod njega staviš samo nipl ili muf, da ti ne treba cijev iz sredine lažnog dna?
Sreće na vreće, pivu na nepce i ne buš trebal ni zubotrebce ... Vito.

hpastar
Postovi: 85
Pridružen/a: pon kol 03, 2015 2:52 pm
Lokacija: Split,Hrvatska
Kontakt:

Post Postao/la hpastar » pon kol 24, 2015 9:19 am

Piše na računu cijev od kroma, premda je sigurno od nekog mixa legura, jer se savija kao papir rukom. Idem danas u dućan pa ću pitat i možda je zamjenim za bakar

Odgovori