Pomoć "pocinčano posuđe!

... boca ili bačva pitanje je sad

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
maki007
Postovi: 9
Pridružen/a: čet srp 28, 2016 6:02 pm
Lokacija: Split

Pomoć "pocinčano posuđe!

Post Postao/la maki007 » čet srp 28, 2016 6:16 pm

Prvo pozz ekipi načita sam se puno vodje kod vas i da sam Vas bar naša malo ranije bilo bi super.

Ukratko početnik sam i prvu turu sam napravio u emajliranom širokom loncu i puno mi je isparlio i namučio sam se pa sam se odlučio na malo uži lonac.
S obzirom da sam tek na početku i neznam oću li se uopće bavit ovim (sad već znam) :) nisam htio trošit na opremu previše pa sam naša jedan lonac na tavanu koji mi je izgleda super (slika) e sad sam gotovo siguran da je pocinčan i nakon čitanja ovdje par topika više neznam šta da radim.

Pitanje dana:
Dali da prolijem sve pivo iz fermetora koje sam skuva u ovom pocinčanom loncu ili ne???
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
mali badem
Postovi: 3310
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Post Postao/la mali badem » čet srp 28, 2016 6:37 pm

Prolij 8)

Avatar
grga-osijek
Postovi: 1192
Pridružen/a: pet srp 17, 2015 12:50 pm
Lokacija: osijek

Post Postao/la grga-osijek » čet srp 28, 2016 8:55 pm

Apsolutno prolij ili popi 2 deca a ostalo prolij ili napuni i karboniziraj 2 boce pa vas 4 podilite a ostalo prolite :roll: Il nas malo zajebavaš :lol:
Bolje malo pivo nego veliko hvala

Avatar
Poljo
Postovi: 2559
Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Poljo » čet srp 28, 2016 9:15 pm

Grga, jel ne otkupljujes ti vise pive u kvaru? :-)
slika

Avatar
grga-osijek
Postovi: 1192
Pridružen/a: pet srp 17, 2015 12:50 pm
Lokacija: osijek

Post Postao/la grga-osijek » čet srp 28, 2016 9:18 pm

Ma očekivao sam te care. Ovdi nema pive u kvaru već lončine u kvaru,
A vučeš me za jezičinu. :hmelj: :indianabeer:
Bolje malo pivo nego veliko hvala

bostjanr
Postovi: 21
Pridružen/a: pon stu 10, 2014 2:54 pm
Lokacija: Maribor

Post Postao/la bostjanr » čet srp 28, 2016 9:18 pm

Svakako je treba prolit!

Ali najprije nek zavrsi fermentacija, onda stavi u boce. Poslije mene zovi, da ti kao dobar frend napravim uslugo i odnesem boce i ja cu jih unistit.

;-)

P.s.: ti to stvarno mislis ili nas zezas?

Avatar
tamni
Postovi: 34
Pridružen/a: uto tra 26, 2016 1:49 pm
Lokacija: Zg

Post Postao/la tamni » čet srp 28, 2016 9:58 pm

Ako ti previše pari dodavaj vodu kod kuhanja.
Heraklita su zbog dubine njegove misli zvali - tamni.

maki007
Postovi: 9
Pridružen/a: čet srp 28, 2016 6:02 pm
Lokacija: Split

Post Postao/la maki007 » čet srp 28, 2016 9:59 pm

bostjanr, jebiga novi sam prva turam mi je bila super i prezadovoljan, samo sam se ujebo sa kuvanjem u preširokoj lončini i nakraju u fermentoru umjesto 10l imao jedva 5l naravno s obzirom na "neiskustvo" nisam nadodao tih 5l nego aj tako je jebiga. I svidilo se meni a najvažnije ženici ostali nešta pametuju al zaboli me racku bitno da je žena dala zeleno svitlo.

E onda ja ko pametan odem na tavan i vidim u daljini nešta se zrcali kad tamo lončina 30L a meni oči ko dno od karlovačke boce, srce lupa a mozak računa na ušteđenih 300-400kn

Skuva lola još jednu turu "Amerikanca Palu Alu" i za ženicu Leffe clone.
I onda dojdem ovdi i čitam 2-3 posta gdje ekipa tvrdi da je to sad živi otrov pa rađe ću sa tugom u srcu bacit nego se otrovat. Amer je u bocama a Lefe je u fermentoru.
Tako moj bostjanr mislim ozbiljno stoga stvarno želim ozbiljan odgovor, i nemojte bit previše okrutni i vi ste jednom davno tek počimali!

:)

Avatar
grga-osijek
Postovi: 1192
Pridružen/a: pet srp 17, 2015 12:50 pm
Lokacija: osijek

Post Postao/la grga-osijek » čet srp 28, 2016 10:30 pm

maki007 je napisao/la:Skuva lola još jednu turu "Amerikanca Palu Alu" i za ženicu Leffe clone. :)
E onda baci pola ture ( Amerikanca) a clone (drugu polutku) ostavi ženici. :malosamsipopil: :D :D :D
Bolje malo pivo nego veliko hvala

bostjanr
Postovi: 21
Pridružen/a: pon stu 10, 2014 2:54 pm
Lokacija: Maribor

Post Postao/la bostjanr » pet srp 29, 2016 4:52 am

maki007 je napisao/la:bostjanr, jebiga novi sam prva turam mi je bila super i prezadovoljan, samo sam se ujebo sa kuvanjem u preširokoj lončini i nakraju u fermentoru umjesto 10l imao jedva 5l naravno s obzirom na "neiskustvo" nisam nadodao tih 5l nego aj tako je jebiga. I svidilo se meni a najvažnije ženici ostali nešta pametuju al zaboli me racku bitno da je žena dala zeleno svitlo.

E onda ja ko pametan odem na tavan i vidim u daljini nešta se zrcali kad tamo lončina 30L a meni oči ko dno od karlovačke boce, srce lupa a mozak računa na ušteđenih 300-400kn

Skuva lola još jednu turu "Amerikanca Palu Alu" i za ženicu Leffe clone.
I onda dojdem ovdi i čitam 2-3 posta gdje ekipa tvrdi da je to sad živi otrov pa rađe ću sa tugom u srcu bacit nego se otrovat. Amer je u bocama a Lefe je u fermentoru.
Tako moj bostjanr mislim ozbiljno stoga stvarno želim ozbiljan odgovor, i nemojte bit previše okrutni i vi ste jednom davno tek počimali!

:)
Pa mi se samo malo salimo!!!
Od ovih par litara se neces otrovat. Trebao bi popit hektolitare pive.

Ako ti ispari previse u prvom loncu, onda samo malo smanji plamen.
I ako vidis, da je isparilo previse samo dodaj vodu.
Taj lonac bi ti dobro dosao za barleywine

;-)

Ja, sam kupio 50l inox bacvu za pivo i napravio od njega lonac! Nikad bolje potrosen novac i to za vise od pola cijene pravog lonca.

Avatar
1rice
Postovi: 455
Pridružen/a: sub stu 03, 2012 11:19 am
Lokacija: st

Post Postao/la 1rice » pet srp 29, 2016 8:20 am

Homer Simpson je napisao/la:Ah, beer, my one weakness. My Achilles' heel, if you will.

Avatar
mali badem
Postovi: 3310
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Post Postao/la mali badem » pet srp 29, 2016 12:41 pm

nudi se samo po sebi da udruga "Hmelj" dalje preuzme slučaj . najbliža je , iskustveno kompetentna pa nebi trebao biti problem ponuditi pivu i kušati ovu "pocinčanu" . ustanoviti autentičnost problema i savjetom pomoći prema napred.

siguran sam da bi i bijeli prah i bakaraci samo profitirali u klapi "Hmelj"

pozdrav ekipi :hmelj: :zivjeli2: :hmelj:

Avatar
Gorann
Postovi: 315
Pridružen/a: ned lis 04, 2015 2:17 pm
Lokacija: Split

Post Postao/la Gorann » pet srp 29, 2016 12:54 pm

ocito je da nisu dovoljno informirani :D

Odgovori