Lažno dno - širina reza

... boca ili bačva pitanje je sad

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Mladi.Kuhar
Postovi: 23
Pridružen/a: pet srp 06, 2018 10:45 am
Lokacija: Zabok

Lažno dno - širina reza

Post Postao/la Mladi.Kuhar » pon sij 21, 2019 10:42 am

Sory kaj otvaram novu temu, al je malo hitno pa da pitam.... Dal sam radit lažno dno frendu u firmu i rekel sam da ak radi rupice da budu 1,5 mm, a ak su rezovi 1mm.. Sad šalje poruku i pita ak mogu rezovi od 0,75?

Stari znalci, oce to štopat?

Isto mi je ponudil i pletenu mrezu 1,5x1,5 mm rupice

Avatar
Poljo
Postovi: 2559
Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Lažno dno - širina reza

Post Postao/la Poljo » pon sij 21, 2019 11:55 am

Moj neki dojam je da vecinu filtracije odradjuju ljuske iz jecma, te se stopanje dogadja u zrnu koje se stalozi a ne na samim rupicama. Zato kad pustis prvi ispust izlazi mutno s dijelom zrnja dok se ne stvori taj filtracijski sloj od zrnja.
Na istom sistemu imao sam i uktra stopanja, i ultra lagana cjedjenja. Znaci veci faktor jel ce se stopat je sam recept.. Koliko ima brasna, psenice, razi, zobi itd..

Eto nesto o cemu mozes razmislit dok se ne javi netko s 0.75mm rezovima i potvrdi/opovrgne
slika

Mladi.Kuhar
Postovi: 23
Pridružen/a: pet srp 06, 2018 10:45 am
Lokacija: Zabok

Re: Lažno dno - širina reza

Post Postao/la Mladi.Kuhar » pon sij 21, 2019 1:16 pm

Poljo je napisao/la:
pon sij 21, 2019 11:55 am
Moj neki dojam je da vecinu filtracije odradjuju ljuske iz jecma, te se stopanje dogadja u zrnu koje se stalozi a ne na samim rupicama. Zato kad pustis prvi ispust izlazi mutno s dijelom zrnja dok se ne stvori taj filtracijski sloj od zrnja.
Na istom sistemu imao sam i uktra stopanja, i ultra lagana cjedjenja. Znaci veci faktor jel ce se stopat je sam recept.. Koliko ima brasna, psenice, razi, zobi itd..

Eto nesto o cemu mozes razmislit dok se ne javi netko s 0.75mm rezovima i potvrdi/opovrgne
Hvala na odgovoru.
Pokusavam naci na stranim forumima i nekim drugim stranicama ali nejde mi bas...

Avatar
Zlatko87
Postovi: 257
Pridružen/a: ned stu 30, 2014 9:27 pm
Lokacija: Krapina

Re: Lažno dno - širina reza

Post Postao/la Zlatko87 » pon sij 21, 2019 2:25 pm

Svi koji su uzimali imaju 1.5 mm proreze radi većeg protoka. Prijatelj ima 1mm rupice i imel je problema sa štopanjem. Na 0.75 bude jako dugo trajalo cijeđenje a postoji mogućnost štopanja. Standard je 1.5mm x 20mm sa razmakom od 3 mm
Sam sebe znutra žderem,
a dobil sam šest kil!
Viš ve kak z litre kila zide!
I onda neš pil!

Mladi.Kuhar
Postovi: 23
Pridružen/a: pet srp 06, 2018 10:45 am
Lokacija: Zabok

Re: Lažno dno - širina reza

Post Postao/la Mladi.Kuhar » pon sij 21, 2019 4:44 pm

Zlatko87 je napisao/la:
pon sij 21, 2019 2:25 pm
Svi koji su uzimali imaju 1.5 mm proreze radi većeg protoka. Prijatelj ima 1mm rupice i imel je problema sa štopanjem. Na 0.75 bude jako dugo trajalo cijeđenje a postoji mogućnost štopanja. Standard je 1.5mm x 20mm sa razmakom od 3 mm
Možda bi išlo super, al kak veli ona stara... Bolje spriječiti nego liječiti.
Budem smislil nekaj drugo.
Hvala!

Odgovori