Još jedna tužna Klarstein priča (ili dvije)

... boca ili bačva pitanje je sad

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
jocina
Postovi: 10
Pridružen/a: ned pro 06, 2015 9:41 am
Lokacija: Karlovac

Još jedna tužna Klarstein priča (ili dvije)

Post Postao/la jocina » pon ožu 23, 2020 3:12 pm

Evo i naše Klarstein avanture. Naručili smo u 11. mjesecu prošle godine novi Brauheld Pro model s vanjskim kontrolerom. Odradili nekoliko kuhanja i zaključili kako je zgodno kuhat na struju. U međuvremenu smo uzeli još jedan, generaciju stariji model, zbog dobre ponude tu na forumu od kolege Supersalea. Činilo se kao dobra ideja kuhati dva različita stila unutar 4-5 sati. Odradili smo jedno takvo duplo kuhanje, no pokazalo se problematično hlađenje, jer imamo jedan chiller, a i struju smo morali dodatno povlačiti s drugog kata. Odlučili smo ga prodati dalje kolegi Pemcu kojemu je na prvom sljedećem kuhanju počeo pokazivati simptome kao Polji s greškom u temperaturi. U međuvremenu na novom modelu, na prvom sljedećem kuhanju Heffeweizena, klasična priča, zagoreno dno i nakon podizanja s masha na boil na 70ak stupnjeva - kraj, ne radi više. Poučeni Poljinom pričom ne šaljemo na servis, već žicamo susjeda električara da baci oko. Ustanovio je da je otišao termo-osigurač koji se nalazi ispod grijača. Zaključuje da se grijač nekako pregrijao, vjerojatno zbog zagorenog taloga i činjenice da se tanak zagrijani inox perforira i taj razmak koji se stvara pregrijava grijač - ako sam dobro shvatio. Uglavnom, kod nas ne nalazimo zamjenski osigurač, već naručujemo s conrad.hr (https://www.conrad.hr/temperaturni-osig ... Fac-1-kom.) Sada čekamo da stigne iz Njemačke, pa ćemo vidjeti kako će se ponašati dalje.
Klarstein raskopan.jpg
termo-osigurač.jpg
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
ITDJ

Avatar
Pemac
Postovi: 729
Pridružen/a: uto stu 14, 2017 5:06 pm
Lokacija: Hercegovac/Jarun

Re: Još jedna tužna Klarstein priča (ili dvije)

Post Postao/la Pemac » pon ožu 23, 2020 4:28 pm

Evo da se nadovezem,

Moj problem je ipak nesto drugaciji od Poljinog. Kod mene senzor i termapen pokazuju temp vode 18 C. Ali kad se krene voda grijati temp se razilaze sto dovodi do toga da pokazuje na displeju 65C, a voda je zapravo u boilu. Tako da sam na kraju mash radio na nekih 42C na displeju (68, 69C sladovina). Problem je cim veci sto ako tako ukomljavate pad temp na displeju od 1C, znaci da temp sladovine padne skoro za 2C.

Odgovori