Mlin za slad Grain Gorilla- iskustvo

... boca ili bačva pitanje je sad

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Avatar
Jonas
Postovi: 357
Pridružen/a: uto sij 29, 2019 2:11 am
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Mlin za slad Grain Gorilla- iskustvo

Post Postao/la Jonas » uto sij 26, 2021 5:18 pm

Kupio sam pred 2 mjeseca brewfermov mlin za slad Grain Gorilla pa evo moje iskustvo .
Inace sam prije koristio Coronu, dobra stvar , nikad problema , samo je sporo kada moras 10-12 kila slada samljeti
Dvoumio sam se izmedu Chucky-a i brewferma , cijena je bila slicna . Pa sam na kraju uzeo gorillu u brewshopu
Kutija kaze 3 godine garancije(makar brewshop daje samo dvije) , inox izvedba s aluminijskim kucistem i ruckom.

slika

Prva stvar je bilo sve rastaviti , da vidimo komponente ,
valljci su dobro napravljeni , ravni , bez nekakvog ekscentriciteta.
Postolje je zeljezo, prilično tesko i nesavitljivo , crno lakirano ,jednini problem sto kod mljevenja elektrostatski privlaci prasinu i cestice slada.
slika

Skala je prilično točna , mjerio sam razmak na 0.89 (i na1.4 i 2.41) te je stvarni razmak 0.86 , valjda greska mjerenja
razmak se namjestava na obje strane te blokira s crnim vijcima
slika

Vratilo ima hex na kraju te se moze bez problema primiti busilicom , akku busilica iz lidla bez problema pokrece mlin
ili naravno rucno , ako se ima volje i nije zurba
slika

Mjerio sam mljevenje 1kg slada , rucno treba 1:20 , busilicom 0:50 , preporuka je 200 okretaja /minuti (busilica ima nominalnih 400/min , pa je nisam vrtio pri punoj brzini)


Trenutno je koristim montiranu na poklopac kante u kojoj cuvam slad za sljedece kuhanje , montirao je s dva limica da se poklopac ne savija
slika

Jednini minus je sto hopper ne prima nominalnih 5kg slada , nego samo cca 2.7kg psenice tj 2kg jecmenog slada
Inace sam potpuno zadovoljan , melje kako treba i efikasnost mi je konstantno 80+ dok mi je na coroni bila oko 70% ( finije mljevenje je dovodilo do stuck sparga na mom sistemu)



Sve slike:
https://imgur.com/a/10SOjaK

erda
Postovi: 620
Pridružen/a: pon stu 07, 2016 11:42 am
Lokacija: Osijek

Re: Mlin za slad Grain Gorilla- iskustvo

Post Postao/la erda » pet sij 29, 2021 8:23 am

sanoj je napisao/la:
uto sij 26, 2021 5:18 pm
Kupio sam pred 2 mjeseca brewfermov mlin za slad Grain Gorilla pa evo moje iskustvo .
Inace sam prije koristio Coronu, dobra stvar , nikad problema , samo je sporo kada moras 10-12 kila slada samljeti
Jednini minus je sto hopper ne prima nominalnih 5kg slada , nego samo cca 2.7kg psenice tj 2kg jecmenog slada
Inace sam potpuno zadovoljan , melje kako treba i efikasnost mi je konstantno 80+ dok mi je na coroni bila oko 70% ( finije mljevenje je dovodilo do stuck sparga na mom sistemu)
Corona je govno koje s ovakvim mlinovima ne može ići u istu rečenicu. Ona slad mrvi i melje uključujući i ljusku, za razliku od mlinova s valjcima koji ga tiješte i ostavljaju ljusku u komadu.
Ovu košaru za slad povećaj, 2kg slada je premalo za jednu turu mljevenja :)

Avatar
Jonas
Postovi: 357
Pridružen/a: uto sij 29, 2019 2:11 am
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Mlin za slad Grain Gorilla- iskustvo

Post Postao/la Jonas » pet sij 29, 2021 10:18 am

erda je napisao/la:
pet sij 29, 2021 8:23 am
Corona je govno koje s ovakvim mlinovima ne može ići u istu rečenicu. Ona slad mrvi i melje uključujući i ljusku, za razliku od mlinova s valjcima koji ga tiješte i ostavljaju ljusku u komadu.
Ovu košaru za slad povećaj, 2kg slada je premalo za jednu turu mljevenja :)
Meni velicina kosare nije problem , ja imam 10tak ovih bjelih kanti , u njima cuvam slad i sastavljam grainbill za pivu , pa samo grabim i punim hopper dok se melje
A s kosarom za 10 kila slada mi vise ne bi stao na policu

Odgovori