Pohrana opranih boca i ostalog?

... boca ili bačva pitanje je sad

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Pedja31
Postovi: 63
Pridružen/a: pon sij 25, 2021 3:56 pm

Pohrana opranih boca i ostalog?

Post Postao/la Pedja31 » čet vel 11, 2021 2:48 pm

Znači, kad operete boce i posuđe, kamo s njima da se opet ne zamažu, zapraše itd i ako nećete kuhati recimo mjesec-dva? Da li ih prije početka kuhanja/točenja opet properete/isperete?
Što se tiče pranja boca, jel ih dovoljno oprati u perilici na 60°C? Čime dezinficirate posuđe, boce i ostalo, koja sredstva koristite a da su dobavljiva u Zg i okolici?

Hvala 😊

Avatar
Poljo
Postovi: 2559
Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Pohrana opranih boca i ostalog?

Post Postao/la Poljo » čet vel 11, 2021 3:16 pm

slika

Avatar
Jonas
Postovi: 357
Pridružen/a: uto sij 29, 2019 2:11 am
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Pohrana opranih boca i ostalog?

Post Postao/la Jonas » čet vel 11, 2021 4:37 pm

Pedja31 je napisao/la:
čet vel 11, 2021 2:48 pm
Znači, kad operete boce i posuđe, kamo s njima da se opet ne zamažu, zapraše itd i ako nećete kuhati recimo mjesec-dva? Da li ih prije početka kuhanja/točenja opet properete/isperete?
Što se tiče pranja boca, jel ih dovoljno oprati u perilici na 60°C? Čime dezinficirate posuđe, boce i ostalo, koja sredstva koristite a da su dobavljiva u Zg i okolici?

Hvala 😊
Perem boce s čarliem(vanish kada su zakorene) , kaca od 20L , malo sapuna i voda , namacem nekih 15 minuta pa se etikete odvoje, zatim četkom iznutra pa ispiranje vodom , pustim ih naopačke da se osuše pa ih tako s grlom prema dolje stavljam u gajbe , ako ih ne kanim tako brzo puniti spremam ih u kartonske kutije pa na tavan
Sanitizacija: starsan ili chemiprosan , oba dostupna u brewshopu , tik pred punjenje

Pedja31
Postovi: 63
Pridružen/a: pon sij 25, 2021 3:56 pm

Re: Pohrana opranih boca i ostalog?

Post Postao/la Pedja31 » čet vel 11, 2021 11:35 pm

Fala😊👍

Kuzara
Postovi: 16
Pridružen/a: čet tra 23, 2020 11:06 am

Re: Pohrana opranih boca i ostalog?

Post Postao/la Kuzara » pon vel 15, 2021 8:19 am

Ja prilikom ispijanja, jer sam ili kuci ili kod nekog od prijatelja, redovno properem lagano vodom bocu kad se ulije pivo u čašu, i nikad se ništa dolje nece zalijepiti.
kad ih i odložim na prazni tavan, okrenem ih prema dolje, te dan dva prije bociranja ih prođem toplom vodom i ostavim da se cijede.
kad krenem bocirati svaku bocu isperem toplom vodom, pa kroz starsun i okrenem dole i položim na stalak koji sam isto isprao temeljito, te ga malo starusnom prosao putem one prskalice :)
kao što žene prskaju prozore :)

dreamy
Postovi: 36
Pridružen/a: pon tra 30, 2018 9:22 pm

Re: Pohrana opranih boca i ostalog?

Post Postao/la dreamy » pon vel 15, 2021 12:49 pm

Evo kako sam doma zbog Corone dao sam si truda i napravio jedan filmić o flaširanju.Akcija se dešava u kuhinji i ja nisam ekspert za snimanje tako da se ne lovite za sitnice.Htio sam pokazati otprilike kako sam se ja organizirao da odradim taj dio posla.
https://www.youtube.com/watch?v=r5HsmdYLBC8&t=7s

TripleS
Postovi: 42
Pridružen/a: sri srp 10, 2019 11:22 am

Re: Pohrana opranih boca i ostalog?

Post Postao/la TripleS » pon vel 15, 2021 8:34 pm

Svaka cast na trudu i snimanju, nekim pocetnicima ce biti ok vidjeti kak to neko drugi radi ali pitam se dal bi te ubilo kupiti dva paketa boca iz bumbara ili barem ove etikete od pana i zuje skunuti? I nabaviti jos jednu posudu sa slavinom da ne istaces direktno iz fermentora pa usput poraditi na kolicini secera za karbonizaciju u boci

dreamy
Postovi: 36
Pridružen/a: pon tra 30, 2018 9:22 pm

Re: Pohrana opranih boca i ostalog?

Post Postao/la dreamy » uto vel 16, 2021 5:55 pm

Kritike su na mjestu.Malo sam stisnut sa prostorom jer sam kuhanje preselio iz konobe u stan.Boce ostavljam u original ambalaži da ih uvijek u dućanu mogu zamjeniti za nove.Ja se potrudim isprat boce ali frendovi mi znaju vratiti prljave.

Odgovori