Nabava osnove opreme

... boca ili bačva pitanje je sad

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Beerstria
Postovi: 3
Pridružen/a: sub vel 13, 2021 2:38 pm

Nabava osnove opreme

Post Postao/la Beerstria » uto vel 16, 2021 11:35 am

Pozdrav svima,


Planiram uskoro pcoet sa svojim prvim brewom pa polako se raspitujem oko opreme.

- Za mashing, da li bi obican lonac sa termometrom bio dovoljan za odrzat mash temperaturu ili je nuzan ono elektricno kuhalo?

- ako je nuzno gdje se to moze kupit ili da li postoji bolji naziv jer ga ne nalazim bas?

- Mislio sam za pocetak swing-top boce uzet, znam da se prije moglo na beershop.hr ali nemaju vise, postoji li alternativa?

HVALA UNAPRIJED SVIMA :pivo4:

Puyol
Postovi: 799
Pridružen/a: ned pro 25, 2016 12:11 am
Lokacija: Zagreb

Re: Nabava osnove opreme

Post Postao/la Puyol » uto vel 16, 2021 12:18 pm

Nnista nije nuzno, ali neke su stvatmri prakticne. Ovi all-in-one sustavi su bas prakticni za kuhanje doma, posebno ako si ograničen za kuhinju. A buduci da i nisu preskupi vise, mislim da su dobar nacin za pocetak, a i nastavak ovog hobija.

Za boce, imas u bumbaru u sv.nedelji, mislim da je nova prazna boca oko 1.50kn, cepovi su bili kod pufa 70ak on 1000komada, cepilica stolna u bumbaru je bila oko 150-180kn, ak se dobro sjecam. Fermentori mogu biti kante od marmelade, a imas ih na njusjalu za kupiti. I tak, svasta nesto, avugdje negdje.

Avatar
Jonas
Postovi: 357
Pridružen/a: uto sij 29, 2019 2:11 am
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Nabava osnove opreme

Post Postao/la Jonas » čet vel 18, 2021 8:52 pm

Puyol je napisao/la:
uto vel 16, 2021 12:18 pm
Nnista nije nuzno, ali neke su stvatmri prakticne. Ovi all-in-one sustavi su bas prakticni za kuhanje doma, posebno ako si ograničen za kuhinju. A buduci da i nisu preskupi vise, mislim da su dobar nacin za pocetak, a i nastavak ovog hobija.

Za boce, imas u bumbaru u sv.nedelji, mislim da je nova prazna boca oko 1.50kn, cepovi su bili kod pufa 70ak on 1000komada, cepilica stolna u bumbaru je bila oko 150-180kn, ak se dobro sjecam. Fermentori mogu biti kante od marmelade, a imas ih na njusjalu za kupiti. I tak, svasta nesto, avugdje negdje.
Puf je dignuo cijenu cepova na 95 za 1000 ,
za cepilicu je moja preporuka pevexova za 120 kn
https://pevex.hr/cepilica-corona-tc1t-003759.html

Odgovori