Pritisak kega za točionik

... boca ili bačva pitanje je sad

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Boss70
Postovi: 7
Pridružen/a: uto srp 21, 2020 3:52 pm

Pritisak kega za točionik

Post Postao/la Boss70 » pon kol 15, 2022 12:55 am

Nadam se da sam pogodio podforum za ovo pitanje.

Dakle, spremam se prvi put koristiti točionik za istakanje kegova. Do sad sam više manje sve radio tako da je keg bio u keezeru, spojio bocu CO2 i tlačio prema karbonizacijskim tablicama da dobijem željenu razinu karbonizacije.
Sad moram točiti preko točionika (suhi blok iz opreme) gdje mi keg neće biti na stalnoj temperaturi, već na nekoj vanjskoj, ajmo reći 25 °C.

Da li je dovoljno da kegove karboniziram u svom keezeru na željenu razinu, izvadim van i ostavim kegove na sobnoj temperaturi i nastavim istakati otprilike s nekim tlakom na kojem se pivo stabilizira kad se temperatura poveća, ili da odmah spremam pivo na 25°C prema tablici?

Avatar
Jonas
Postovi: 357
Pridružen/a: uto sij 29, 2019 2:11 am
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Pritisak kega za točionik

Post Postao/la Jonas » pon kol 15, 2022 10:11 pm

Boss70 je napisao/la:
pon kol 15, 2022 12:55 am
Nadam se da sam pogodio podforum za ovo pitanje.

Dakle, spremam se prvi put koristiti točionik za istakanje kegova. Do sad sam više manje sve radio tako da je keg bio u keezeru, spojio bocu CO2 i tlačio prema karbonizacijskim tablicama da dobijem željenu razinu karbonizacije.
Sad moram točiti preko točionika (suhi blok iz opreme) gdje mi keg neće biti na stalnoj temperaturi, već na nekoj vanjskoj, ajmo reći 25 °C.

Da li je dovoljno da kegove karboniziram u svom keezeru na željenu razinu, izvadim van i ostavim kegove na sobnoj temperaturi i nastavim istakati otprilike s nekim tlakom na kojem se pivo stabilizira kad se temperatura poveća, ili da odmah spremam pivo na 25°C prema tablici?
Pritisak uvijek namjestavas na temperaturu pive
npr
ja gaziram u podrumu na cca 18 C-> iz tablice uzmem pritisak i gaziram (1.8 bar)
piva ide u keezer na 4C -> opet pritisak iz tablice (0.8bar)
piva ide na tocionik i stoji na toplom opet isto (2.3bar)
kod tocenja cesto stavim pritisak na 3 bara pa se ne brinem hoce li pritisak biti premalen, a nema vremena da se pregazira , keg je za sat dva prazan

Boss70
Postovi: 7
Pridružen/a: uto srp 21, 2020 3:52 pm

Re: Pritisak kega za točionik

Post Postao/la Boss70 » uto kol 16, 2022 8:13 am

Zahvaljujem!

Vjerujem da će i moji nestat jako brzo tako da stavim ih na 3 bara i miran sam :D

:pivo:

Odgovori