Pšenična žuja

... probali ste egzotično pivo? Pohvalite se... Pošaljite etiketu

Moderator/ica: Poljo

Pajdo

Post Postao/la Pajdo » uto srp 13, 2010 8:07 pm

Ferdo je napisao/la:Osvježio sam memoriu i popio paulaner hefe wizen iz konzerve,i paulaner dunkel hefe weizen-isto konzervirano.
Ostajem pri stavu da je ožujsko pšenično samo aromatizirana mutna žuja.
Inače, ne znam jel to samo moje mišljenje al Paulaner je piva s najvećom razlikom u okusu između flaširane i konzervirane. U flaši mi je puno bolja.

kix dobro došao!

Ferdo

Post Postao/la Ferdo » uto srp 13, 2010 8:20 pm

Jbg...naš dućan u hladnjaku drži samo konzerve.
Inače za sve je staklo zakon.

okarm

Post Postao/la okarm » uto srp 13, 2010 10:21 pm

Pajdo je napisao/la:Inače, ne znam jel to samo moje mišljenje al Paulaner je piva s najvećom razlikom u okusu između flaširane i konzervirane. U flaši mi je puno bolja.
kix dobro došao!
hehe, ja sam takodjer ito to tvrdio pa sam spusio 100kn :)
naime frend je tvrdio da nema razlike, ja da ima... oklada u 100kn... 3 case iz flasirane, 3 iz limenke.... pa sam pogadjao... 2x pogodio, 4x fulao... :) .. al i dan dans mi se cini da ima razlike.. ocito je stvar u psihi i autosugestiji.. :)

zeljko

Post Postao/la zeljko » sub srp 17, 2010 3:58 pm

Išao sam nešto u Split pa sam naravno svratio u nekoliko trgovina i našao psenicnu žuju. Jedva čekam ohladiti i probati. Nadam se da se neću (jako) razocarati.

zeljko

Post Postao/la zeljko » ned srp 18, 2010 2:32 pm

Probao sam napokon pšeničnu žuju. Pivo je vrlo pitko. Ono što me smeta je što je to jedino što sam pozitivno mogao napisati. Nema ni mirisa ni okusa, kao da pijem vodu. Stvarno je ekipa iz Zagrebačke pivovare ziheraška, nema šanse da naprave pivo koje će se imalo razlikovati od žuje. Čudim se samo kako to da još nisu ukinuli Tomislava, to je valjda jedino domaće pivo koje nema boju, miris i okus kao sva ostala domaća piva.

Alivio

Post Postao/la Alivio » ned srp 18, 2010 3:25 pm

Tomislav je bio Hrvatski kralj a sada je Hrvatsko najbolje komercijalno pivo....zar nisu u stanju proizvesti Zvonimira ili ...........

Ferdo

Post Postao/la Ferdo » ned srp 18, 2010 6:52 pm

...Tihomira?

darkland

Post Postao/la darkland » ned srp 18, 2010 10:37 pm

Ferdo je napisao/la:...Tihomira?
Tihomira znam ja nekad napraviti pa zena galami i otvara prozore hehehheehehehehe

zeljko

Post Postao/la zeljko » ned srp 18, 2010 10:46 pm

Što je najgore, pšenična žuja mi je jedno od boljih domaćih piva koje možeš kupiti u trgovini. Na žalost, to ne znači da je izvrsno pivo, samo da su ostala loša.

AnteKnj

Post Postao/la AnteKnj » pon srp 19, 2010 9:35 am

Čak i kao troll, slažem se u potpunosti s Ferdom.
Probao ja to pivo još prije dva tjedna, ali kako ne vidjeh da netko drugi trza, nije mi se dalo ni piknut ništa, nije bilo vrijedno spomena. No, eto.
Kupih ja dugo traženih osam pšeničnih žuja, i jednu Paulaner u konzervi, jer druge nema u okolici, za referencu. Kako sam bio žedan krenem prvo po toj novonastaloj i sfurim si nepce od grde količine CO2. Nema veze, kažu: prva ide k'o sijeno, druga k'o slama, a tretja ide sama. Malo sutra. Kad je prva planula, pročitam na etiketi preporuke: pola istočiti, ostatak zavrtiti pa pretočiti u prvi dio u čaši. Hajde dobro, s drugom sam to i napravio. I vidi vraga, oprezno u usta, već se dojam popravlja, ali tek malo. Manje CO2, a kad nije bilo bola od toga, osjetim i nešto od okusa pšenice, no prevladava obična žujina kuruzica. Nakon druge, otvaram Paulaner ne bih li se utješio uspoređujući da ta ožujska nije toliko loša, kad eto frenda Njofre. Zarolam Paulanera, svakome po dvije čaše, po jedna od svakog uzorka, i ždrjebiga. Pola sata sisanja, cuclanja, uspoređivanja, i ništa. Žujander pšenični nikada neće biti ni P od Paulaner. Njofri je ta pšen.žuja utjeha jer je trenutno dekintiran, pa je procijedio da i nije toliko loša za te novce. Meni je isti .urac kao i sve ostale ožujske. U običnoj žuji su samo zamijenili dio kukuruzne krupice s pšeničnom, ili čak ječmenog slada s pšeničnom krupicom, a kukuruzne ostavili koliko je i bilo. Sve u svemu, tresla se brda...
Lijenost, politika i nasilje čovjekovi su najveći neprijatelji!
Čovjek bi trebao čovjeku biti bolji nego brat bratu!

bomber

Post Postao/la bomber » uto srp 20, 2010 11:59 pm

... rodio se miš, to jest loše pivo. Nema ambicija u njemu, počevši od imena. Moto je valjda bio: pšenična su u modi, ajmo nešto jeftino zbrčkat, nešto novo, pustit na tržište pa ako zaradimo nešto - super. Što se mene tiče nije uspjelo (pivo, ne zarada). Ali hvala na pokušaju.
A pokušao se skuhati belgijski wit a ne njemački weiss zato su usporedbe s paulanerom, franziskanerom itd. neprikladne. Ok, pšenična su i bijela ali različita su stilski. Druge specifikacije, kvasci itd.
Ipak pivo je odlično za domaći radler. S kriškom limuna. Još je bolja s narančinim sokom. općenito dobra je baza za ljetne pivske koktele. Vijenac od šećera, kriška naranče, slamka, par kapi nekog likera... moram nekako potrošiti još ovih par boca.
in cervesio felicitas

Vajc

Post Postao/la Vajc » čet ožu 21, 2013 8:47 pm

Zamehana zuja. Lose je to, odnosno to je tipicna zuja, neko voli(ja ne mogu shvatit) al mogu je popit i zaboravit jer za drugo ni nije.

Odgovori