Blanche de Namur

... probali ste egzotično pivo? Pohvalite se... Pošaljite etiketu

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Avatar
mad_alchemist
Postovi: 384
Pridružen/a: uto lip 14, 2011 11:18 am
Lokacija: Istra

Blanche de Namur

Post Postao/la mad_alchemist » pon srp 16, 2012 11:25 pm

Ovo je bilo skroz neočekivano... bio sam u Ri po karte za Prag i otišao se javit u pub gdje sam pustio pola jetre tokom studija. Uvijek se javim i probam što imaju novo i ono što znam da je dobro :D Htio sam nešto lagano jer sam vozio, i bilo je već kasno... zagledao sam ovo u frižideru, a ostalo je povijest.

Belgija, Brasserie Du Bocq, Blanche de Namur, wit bier, 4,5% ABV, 0,33 boca

Pri točenju se odmah nazire bijelkasto mljiječna blijedo žuta boja okrunjena s gustom bijelom pjenom, koja nažalost dosta brzo opada. Mutna je, kao da je raspršeno brašno unutra... super izgleda. Kad sam približio čašu nosu, odmah me udario prekrasan mix mirisa korijandera i gorke naranče, pitao sam se da li je tamo negdje i malo hmelja... Prvi gutljaj ubio je svaki tračak žeđi, a bio sam žedan. Poprilično gazirano i jako osvježavajuće. U okusu ima spomenutih korijandera i naranče, nekakvih profila tipičnih za pšenično pivo, ali nebih ih nazvao banana i klinčići. Naravno, ima tu i plemenitog hmelja. Ugodan balans i dodatak okusu, nekako začinjeno. U aftertasteu se već osjeti hmelj, pojavi se kao da ga očekuješ, znaš da mora bit tamo negdje... mislim da je neka plemenita sorta, profinjena gorčina koja ugodno zaokružuje dojam ovog genijalnog piva i mami na još.

Ako dođete u situaciju, svakako ga probajte, navodno ima nagradu za najbolje pšenično pivo, ali mi se previše spava za to ić provjeravat. Kao hoegaarden bez ograničenja i restrikcija :D

A votre santé! / Op uw gezondheid!
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
400d
Postovi: 1894
Pridružen/a: pet pro 04, 2009 3:34 pm
Lokacija: Sarajevo, BiH

Post Postao/la 400d » uto srp 17, 2012 7:24 am

pio sam ovo pivo u budimpešti i na hvaru. samo što sam ja pio točeno. meni je odlično. u svakom slučaju hoegardeng mu nije ni do koljena.
I like the smell of fermentation in the morning

mirko
Postovi: 203
Pridružen/a: sub tra 02, 2011 12:48 am
Lokacija: Karlovac

Post Postao/la mirko » pon kol 06, 2012 1:23 am

Slažem se, odlično pivo, još prošle godine sam u Vrutku kupio butelju i oduševio se!

okarm
Postovi: 324
Pridružen/a: ned srp 19, 2009 10:15 pm
Lokacija: ZG

Post Postao/la okarm » pon kol 06, 2012 10:15 am

uf, ja ga isto pio i nikako mi ne pase... jednostavno mi taj okus korijandera prejak i jedva sam se prislilio da do kraja popijem.. al ono, svatko ima razlicit ukus :)

Odgovori