Češke pivske priče, dio peti: U Medvidku

... probali ste egzotično pivo? Pohvalite se... Pošaljite etiketu

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Avatar
mad_alchemist
Postovi: 384
Pridružen/a: uto lip 14, 2011 11:18 am
Lokacija: Istra

Češke pivske priče, dio peti: U Medvidku

Post Postao/la mad_alchemist » sri kol 01, 2012 6:35 pm

Najmanja pivovara u Pragu, najveća pivnica u Pragu. U 80% prostora toče Budvar, pa se za njihovo pivo treba odšetat kroz salone, preko podruma s bačvama, po stepenicama gore u pivovaru. Pivovara nije ograđena ni zatvorena, vruće je i svuda se širi miris slada i hmelja. Čovjek kuha pivo, izanjega su u staklu otvoreni drveni fermenteri, drvene barrique bačve za odležavanje, punilica za 2 boce. Oko svega su stolovi ispod bačvastih svodova. Hrana je genijalna.
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
mad_alchemist
Postovi: 384
Pridružen/a: uto lip 14, 2011 11:18 am
Lokacija: Istra

Post Postao/la mad_alchemist » sri kol 01, 2012 6:46 pm

Pio sam dva piva... Jedno je jantarno barrique i zove se Oldgott, a drugo je zlatno i zove se 1466.

- 1466 svetly ležak 14°

Pivo je boje meda i starog zlata, pjena je bijela i gusta. Intenzivan hmeljni miris se širi iz krigle. Biljne, voćne arome, možda citrus u tragovima, grejp... malo... Kod ukusa primjećuje se intenzivna gorčina, alije jako dobro poduprta sladom (mora bit s 14°). Dosta jak okus hmelja, ponovno agrumi, naznake grejpa... Kraj je suh uz ugodnu gorčinu koja ostaje u aftertasteu.

- Oldgott polotmavy 13° barrique

Tamno crveno pivo, pjena prljavo bijela i gusta, drži se dosta dugo. U mirisu se isprepliću hmelj, karamel i suho voće. Puna usta okusa, bogat i kompleksan, slatkast, naglo presječen hmeljnim okusom i osjetnom gorčinom. Završava s karamelom uz tragove gorčine, polu suho s prisutnim nekakvim čudnim dubokim tonovima drva u aftertasteu (to osjetiš nakon 2, 3...) Pivo je fantastično. Uzeo sam dva za doma :D
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
mad_alchemist
Postovi: 384
Pridružen/a: uto lip 14, 2011 11:18 am
Lokacija: Istra

Post Postao/la mad_alchemist » sri kol 01, 2012 6:49 pm

evo još par slika... sutra slijede još 2 pivovare i zadnji, review iz Zlih časy s malo više piva :D
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
mali badem
Postovi: 3310
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Post Postao/la mali badem » sri kol 01, 2012 10:24 pm

gušt mi je gledati i čitati utiske i opise ove tvoje i reportaže 400d.duh tradicije u ambijentu i mirisu,sječanje na rosnu kriglu i knedličke odoh pojačati audio efektom dobre češke komedije (makar bez titla).
živio uz domače :pivo3: :hmelj: ahooooooooooj

orkonja
Postovi: 3
Pridružen/a: uto vel 11, 2014 11:40 pm

Post Postao/la orkonja » sri vel 12, 2014 11:30 pm

Cudi me da nisi probao njihov x33 sa 12,8 abv koji je stvarno odlican.

Avatar
kajser
Postovi: 243
Pridružen/a: pet sij 18, 2013 10:57 am
Lokacija: Zagreb/Pula

Post Postao/la kajser » čet vel 13, 2014 12:19 am

bio sam tamo sad oko Nove Godine i nemam bas sjajno iskustvo za podjeliti, ali vjerojatno upravo zbog razdoblja u kojemu sam bio.
hranu smo cekali gotovo 2 sata i pola jela je doslo hladno. meni je bila odlicna hrana, ali frendovi se zalili da i nije njihovo bas... 50/50. za narucit hranu smo cekali pola sata jer su zasebni konobari za hranu, a njih nigdje pa se morao smilovat jedan od ovih koji samo naplacuju da nam uzme narudzbu. racuna jasno nema i sve puca iz glave... na TripAdvisoru sam citao da je ovo normalni nacin poslovanja.
a posebna pizdarija s pivom; kada sam narucio jedno od njihovih dobio sma odgovor da ih vise nema odnosno samo u ducanu. nakon 5 minuta primjetim da jos nose njihove pive naokolo ali svjetlo. probah to narucit no isti odgovor. nakon par minuta opet nose njihovo pivo. otisao u dio koji je "ducan" gdje imaju pun frizider piva! tamo probao uzet, ali opet ne! zatvoren ducan kaze zena koja sjedi za pultom! pise radno vrijeme do 2300 a bilo je oko 2030... na upit zasto ne postuju radno vrijeme odjednom neznaju engleski.
no dobro, dajte jos jedan Budweiser sunce vam kalajsano.
eto cisto da si dusu olaksam jednim rant-om :D
u svakom slucaju odlicno uredeno izgleda i doci cu jednom u normalnije vrijeme dati im jos jednu sansu mada ovaj X33 sam i prije pio i nije me odusevio jer mi je ultraslatki i ultra(prezamjetno) alkoholan.

Avatar
MarkoRB
Postovi: 492
Pridružen/a: pet lip 08, 2012 3:27 pm
Lokacija: Prag, ali ne onaj od vrata...
Kontakt:

Post Postao/la MarkoRB » čet vel 13, 2014 3:38 am

U Medvidku je vrh vrhova vrhova za Fleka, ako se gleda ta kategorija tourist trapova.

I pivo im je fantastično, za razliku od Fleka. Bar Oldgott, 1466 nisan uspia dobit. Imali su i seasonal neki tad al eto, to se moglo uzet samo u jednon dilu tog gigantskog kompleksa koji il nisan stiga nać il je bia zatvoren. Retardacija. :roll:

X-33, pivo od 33°P i 12.6% alkohola je za snagu i stil skroz dobro usput.


Al odakle ti da je najmanja pivovara u Pragu?

Odgovori