Biela vrana - Košice - Slovačka

... probali ste egzotično pivo? Pohvalite se... Pošaljite etiketu

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Avatar
admin
Site Admin
Postovi: 1853
Pridružen/a: čet ožu 08, 2007 11:58 am
Lokacija: Zagreb

Biela vrana - Košice - Slovačka

Post Postao/la admin » sri vel 13, 2013 12:05 pm

Prošli vikend sam bio u Košicama, povod je bila Biela vrana ondnosno slovačko homebrew natjecanje (http://www.kamnapivo.sk/webtron/biela-v ... gorii.html). Usput sam posjetio i minipivovaru Kaltenecker u Rožnavi koja je prava mala craft pivovara i proizvodi dosta ale piva i ima jako bogatu ponudu.

Natjecanje se odžavalo u Camelot pubu u Košicama, atmosfera jako ugodna kao i obično na pivarskim druženjima. Bio sam pozvan kao sudac te sam sudio witt i russian imperial stout :)
Nažalost do trenutka kada sam došao nisam znao da je natjecanje zapravo internacionalnog karaktera i da će biti prijavljenih piva iz Poljske, Mađarske i Češke.
Prijavljena piva su bila na niviou, par loših, većina dobra i naravno par bisera. Best of show pivom je proglašen pobjednik Rauchbier kategorije. Pivo sam probao i mislim da zaslužuje pobjedu, čista baza, sladni karakter i aroma dima koja je jača u mirisu nego u okusu no svakako jako dobro izbalansirana sa sladom i hmeljem. Mislim da je tajna dobrog Rauchbiera definitivno u dobrom balansu i nepretjerivanju sa dimljenim sladom, prisutan a ne nametljiv :)

Drugo i veće Slovačko homebrew natjecanje je Slovak homebrewing star (http://www.kaltenecker.sk/obsah/slovak- ... g-star.php)koje sponzorira i organizira pivovara Kaltenecker i održava se u rožnavi zadnji vikend u 5om mjesecu. Na isto natjecanje smo pozvani i da prijavimo piva i da posjetimo samo natjecanje. Službeni poziv sa propozicijama bi trebao dobiti uskoro pa čim bude stavim na forum.

Eto, bilo je zanimljivo, popilo se dosta finog piva, upoznao sam masu ljudi, dogovorio buduće suradnje i sretno se vratio bez obzira na nepogode na cesti!

Živjeli!

Avatar
Svarrogh
Postovi: 2410
Pridružen/a: pet lis 22, 2010 1:00 pm
Lokacija: Vukovar

Post Postao/la Svarrogh » sri vel 13, 2013 2:49 pm

Kaltenecker je imao svoj stand u Budimpesti. Pio sam njihov Mai Bock i bio je odlican! Bas te briga, ima si super provod :D :zivjeli2:

Avatar
diS
Postovi: 1159
Pridružen/a: uto ožu 29, 2011 8:28 pm
Lokacija: Kaštela

Post Postao/la diS » sri vel 13, 2013 4:17 pm

Internacionalni sudac... kul. :)

Kakva je homebrew scena u Slovačkoj?

Avatar
admin
Site Admin
Postovi: 1853
Pridružen/a: čet ožu 08, 2007 11:58 am
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la admin » pet vel 15, 2013 9:56 am

Dečke koje sam upoznao kuhaju, dosta i fino no nekako sam stekao dojam da nemaju ovako lijepo organiziranu scenu kao mi ovdije. Stekao sam dojam da ih je manje te da nemaju neko mjesto virtualno a ni fizičko gdje imaju redovita druženja. možda sam u krivu no jako su se čudili kada sam spomenu koliko nas ovdje ima :)

Odgovori