San Francisco

... probali ste egzotično pivo? Pohvalite se... Pošaljite etiketu

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Avatar
MarkoRB
Postovi: 492
Pridružen/a: pet lip 08, 2012 3:27 pm
Lokacija: Prag, ali ne onaj od vrata...
Kontakt:

Post Postao/la MarkoRB » pet ožu 01, 2013 2:34 pm

Joooj ej, čitam ovo, vidim kako pizdiš na preveliku gorčinu a meni samo šta sline ne cure. :D

Avatar
zeljko
Postovi: 1329
Pridružen/a: uto ožu 30, 2010 1:46 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la zeljko » pon ruj 09, 2013 3:31 am

Dragi pivari, pozdrav iz San Francisca :)
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Zadnja izmjena: zeljko, dana/u čet ruj 12, 2013 4:59 pm, ukupno mijenjano 2 puta.
Muškarac bez brkova je kao pivo bez alkohola.

Avatar
zeljko
Postovi: 1329
Pridružen/a: uto ožu 30, 2010 1:46 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la zeljko » pon ruj 09, 2013 3:59 am

Imaju dva vrlo zanimljiva sezonska piva. Za jedno tvrde da je "bavarian wheat beer" ali moja Bjcpdroid aplikacija nema taj stil. :) U svakom slučaju niti slično hefewizenu (jucer sam degustirao izvrsni toceni franciskaner u Frankfurtu, ali to je druga prica) vrlo je zanimljivo (ali nije previše gorko, kao velika većina Amerikanskih craft piva), izrazita kiselina i u okusu i mirisu. Da neko moje pivo ima takav okus i miris, bilo bi to od infekcije. ali vjerovat cu im na riječ da su to napravili namjerno. :)

Podsjeca me malo na pivo "od koprive" koje sam neki dan probao u koprivnici koje je stajalo u drvenoj bačvi u kojoj je prije toga bilo vino.
Muškarac bez brkova je kao pivo bez alkohola.

Avatar
zeljko
Postovi: 1329
Pridružen/a: uto ožu 30, 2010 1:46 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la zeljko » pon ruj 09, 2013 4:16 am

Drugo sezonsko je opet vrlo zanimljiv (i gorčinom meni prihvatljiv) "traditional British cask conditioned ale" u bačvi burbona. Izvrsno. Jedino pivo s okusom koje mi odgovara. Okus burbona.
Muškarac bez brkova je kao pivo bez alkohola.

Avatar
zeljko
Postovi: 1329
Pridružen/a: uto ožu 30, 2010 1:46 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la zeljko » sub ruj 14, 2013 4:28 am

Pijuckam Lagunitas IPA i pomalo sam razočaran. Ne znam jesu li mi već osjetila otupila na hmelj, ali ne osjetim ni gorčinu niti neki izraženi hmeljni miris. Ranije danas sam probao neki pale ale (ne mogu se sad sjetiti koji) ali imao je vise hmeljnog mirisa od ovog.

Nadao sam se da ce imati little sumpin sumpin (od iste pivovare). Zadnji put kad sam bio ovdje cijela ekipa s kojom sam bio (ukljućujući mene) je samo to pila. Izvrstan IPA, neizrazena gorčina, izrazen hmeljni miris. Nadam se da cu naci limenke i ponijeti kuci.

http://lagunitas.com/beers/little-sumpin-sumpin/
Muškarac bez brkova je kao pivo bez alkohola.

Avatar
zeljko
Postovi: 1329
Pridružen/a: uto ožu 30, 2010 1:46 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la zeljko » sub ruj 14, 2013 5:03 am

Racer 5 IPA je dosao na red. Puno bolje od prethodnog. Vise tijela, ugodna gorčina (vrlo umjerena) ali opet mi nedostaje hmeljnog mirisa.

http://bearrepublic.com/beer/racer-5-ipa/
Muškarac bez brkova je kao pivo bez alkohola.

Avatar
zeljko
Postovi: 1329
Pridružen/a: uto ožu 30, 2010 1:46 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la zeljko » uto ruj 17, 2013 4:47 am

21. amandman. (Naučio sam napokon kako smanjiti sliku na mobitelu.)

Naravno uzeo sam dva samplera po 5 piva.

#1

South park blonde, nista posebno.

Fat Bavarian je prvi američki hefeweizen koji sam probao a da ima okus po hefeweizenu.

Hell or high watermelon wheat starno ima ugodan okus po lubenici, ali možda zbog ogromnog komada lubenice koji je u čaši.

Jenn's common, lager. Meh.

Bitter american je vrlo zanimljiv session pale ale. Izvrstan balans tijela, gorčine i hmeljne arome.

#2

Prvi put kad sam bio ovdje jedva sam našao pivo koje me nije šokiralo gorčinom. Zadnji put kad sam bio ovdje vise nisam bio šokiran, ali mi nije odgovarala gorčina. Ovaj put teško mi je naci IPA koji ima dovoljno hmeljne arome, kao da su posustali. Ili sam prešao na tamnu stranu ljubitelja hmelja.

Giganes IPA i Brew free or die IPA, jako dobro. Roasted american i MCA stout, također. Two rivers apple cider, izvrsno.

Ovaj put sam se opametio. Umjesto kupovanja limenki u pubu ($4.5) kupio sam 6 komada u trgovini doslovno pored pivnice za $13.
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Muškarac bez brkova je kao pivo bez alkohola.

Avatar
MarkoRB
Postovi: 492
Pridružen/a: pet lip 08, 2012 3:27 pm
Lokacija: Prag, ali ne onaj od vrata...
Kontakt:

Post Postao/la MarkoRB » uto ruj 17, 2013 6:30 pm

Jenn's Common baš i nije obični lager. California Common je, recimo miješana fermentacija.

Avatar
zeljko
Postovi: 1329
Pridružen/a: uto ožu 30, 2010 1:46 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la zeljko » pet ruj 20, 2013 5:55 am

Moguće da je zanimljivo pivo, ali eto u svoj toj gužvi nije me se dojmilo.
Muškarac bez brkova je kao pivo bez alkohola.

Avatar
zeljko
Postovi: 1329
Pridružen/a: uto ožu 30, 2010 1:46 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la zeljko » pet ruj 20, 2013 6:08 am

Pozdrav iz Magnolia pivovare! :)

http://www.magnoliapub.com/ontap.php

"Najdeblji" sampler na planetu, odokativno 0,15 l. Pive standardno vrlo dobre do odlične. Izvrstan cider i best bitter, jako dobar IPA. Šokantni topao cask bitter za moje netrenirano nepce.

Buduci da imaju hrpu tocenih piva naručio sam prvo "light" sampler, pa kad je to planulo naručio sam drugi sampler, "sve sto nije bilo na prvom".

Četvrtkom (danas) imaju piletinu kao "special", dobio sam valjda pola pohanog pileta. Nisam mogao pola pojesti, ne bi mi stala piva.

Strasna gužva, prvih sat vremena sam stajao uz neki dugacki visoki stol, nije bilo slobodnih stolica. Sad je malo popustila gužva pa sam uspio sjesti. Besplatni pivski časopis (http://celebrator.com). Drago mi je da sam se vratio. Trebalo mi je nekih pola sata busom ali isplatilo se.

(Prije Magnolie sam svratio u San Francisco Brewcraft po nekoliko suvenira. http://www.sanfranciscobrewcraft.com)

Ne znam sto reci osim https://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Zadnja izmjena: zeljko, dana/u pet ruj 20, 2013 5:04 pm, ukupno mijenjano 1 put.
Muškarac bez brkova je kao pivo bez alkohola.

Avatar
zeljko
Postovi: 1329
Pridružen/a: uto ožu 30, 2010 1:46 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la zeljko » pet ruj 20, 2013 8:48 am

U hotelu toceni Anchor Porter. Jedno od najboljih piva koje sam probao. 11/10. :)
http://www.anchorbrewing.com/mobile/beer/anchor_porter
Muškarac bez brkova je kao pivo bez alkohola.

Avatar
Svarrogh
Postovi: 2410
Pridružen/a: pet lis 22, 2010 1:00 pm
Lokacija: Vukovar

Post Postao/la Svarrogh » pet ruj 20, 2013 11:42 am

Daj trazi tamo radnu vizu :D

Avatar
BanjoBrewer
Postovi: 463
Pridružen/a: sri pro 15, 2010 11:03 am
Lokacija: Zaprešić

Post Postao/la BanjoBrewer » pet ruj 20, 2013 1:48 pm

Za sve nas s foruma :wink:

pklicov
Postovi: 852
Pridružen/a: sri vel 20, 2013 10:11 am
Lokacija: Zagreb, Dubrava

Post Postao/la pklicov » pet ruj 20, 2013 2:04 pm

Kakav je onaj Kolsch bio?

PBR
Postovi: 310
Pridružen/a: čet lip 20, 2013 2:21 pm
Lokacija: Zadar

Post Postao/la PBR » sub ruj 21, 2013 6:01 am

Nabavi si standardni Blue Moon. Za nesto sto se stanca u velikim kolicinama je presavrseno.

Odgovori