Emonec pivo - Koper

... probali ste egzotično pivo? Pohvalite se... Pošaljite etiketu

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
orko
Postovi: 24
Pridružen/a: čet vel 21, 2013 3:01 pm

Emonec pivo - Koper

Post Postao/la orko » čet vel 21, 2013 9:20 pm

Ekipa bok,

vidim da niste pili emonec pivo iz Kopra, ili ga samo nema u popisu...ne znam pa da vam skrenem pažnju http://www.emonec.eu/si/pivovarna.html kada ste u prolazu.
Na žalost nisam stručan dovoljno da seciram okus piva. Meni je koBog, pa ako neki majstor pivar zaluta neka napiše pokoju.
Cijena za PET flašu od 1l (za ponesti) prije cca godinu dana bila je oko 3e i mislim da ako popiješ kod njih da je jeftinije.
Pivo traje oko 7-14 dana (ne sjećam se ali znam da je bilo kratko)

PS. forum je super. Nadam se da ću se i sam jednog dana baciti na delanje od doma kao vi.

PS2. da skrenem pažnju na dio iz gornjeg linka gdje kažu da u SLO imaju 20ak malih pivovara. To je cijela jedna galaksija za istražiti. :idea:

ŽIVILI

Avatar
MarkoRB
Postovi: 492
Pridružen/a: pet lip 08, 2012 3:27 pm
Lokacija: Prag, ali ne onaj od vrata...
Kontakt:

Post Postao/la MarkoRB » pet ožu 01, 2013 2:30 pm

U Sloveniji je navodno bio nekakav subsidy - davali su potporu ljudima koji bi otvarali takve pivovarice. To je rezultiralo sa hrpom, al baš hrpom restorana/birtija/hotela koji su nadodali aparaturu i počeli radit svoje.

Broj njih je pao od početka prošlog desetljeća, al i dalje je skroz pristojan. Samo ću reć da na onom tankom pojasu njihove obale i direktnom zaleđu toga ima više brewpubova nego u cijeloj Hrvatskoj. Ono, Koper, Ankaran, Sežana, Kozina, itd. Al nije to prava micro/brewpub scena. Nisu pretjerano pazili, osim par časnih iznimaka, na kvalitetu. Tek su se sad nedavno počeli modernizirat i radit zapadnjačke stilove... Human Fish, Carniola pa će sad uskoro još jedna (Pelicon , u izgradnji je)

Emonec... baš sam nekidan pričao s likom iz Kopra koji nije imao pojma o njemu... naime, nalazi se u nekoj "prigradskoj" zabiti. :lol: Znao je za Pek (Dolenje pri Jelšanah) doduše. :D Nisam bio u Kopru nikad, al Ogi mi je donio bocu njihovog Svetlog i ono, pristojno je skroz bilo.

orko
Postovi: 24
Pridružen/a: čet vel 21, 2013 3:01 pm

Post Postao/la orko » pet ožu 08, 2013 10:38 am

Hvala za info,
pivovara je u Kopru kod Mercatora kada se ide prema HR granici, unutra se uđe u neko naselje...nije problem naći i bez navigatora. Kad budem u zoni idem probati Pek u restavraciji.

Avatar
mad_alchemist
Postovi: 384
Pridružen/a: uto lip 14, 2011 11:18 am
Lokacija: Istra

Post Postao/la mad_alchemist » pet ožu 08, 2013 8:36 pm

pek je osrednji, odi do Flore u Krvavi Potok, Mahnič u Kozini, a svakako preporučam Križmana u Tublju, dvije tamne, svijetla, pšenična i jedan baltic porter :)

orko
Postovi: 24
Pridružen/a: čet vel 21, 2013 3:01 pm

Post Postao/la orko » sri ožu 20, 2013 7:11 pm

Hvala,
uskoro idem prema Trstu pa bi mogao svratiti do Križmana, jel ta gostilna negdje uz cestu? Ne da mi se puno tražiti!
Koje pivo je najbolje probati ako ima više vrsta? Kakve su cijene kod njega za pojest popit?

Avatar
mad_alchemist
Postovi: 384
Pridružen/a: uto lip 14, 2011 11:18 am
Lokacija: Istra

Post Postao/la mad_alchemist » čet ožu 21, 2013 7:38 pm

Križman je baš uz cestu, preporučam lahko temno i pšenično. cijene su ok za pojest, negdje u rangu naših. Uživaj!

Avatar
MarkoRB
Postovi: 492
Pridružen/a: pet lip 08, 2012 3:27 pm
Lokacija: Prag, ali ne onaj od vrata...
Kontakt:

Post Postao/la MarkoRB » ned ožu 24, 2013 4:08 pm

E da, imao sam prilike posjetit Ljubljanu nedavno i malo dodatno istražit/posjetit stare favorite.

Sad postoji, osim Pivoljuba, još jedan odličan, raznovrsan dućan u centru -> Za Popen't. Isplati se posjetit!

U Patrick'su su bila 3 Human Fisheva tapa - standardni Pale Ale, SIPA (ilitiga Slovenski IPA) i Stout. SIPA je dosta tamna, onako, tamnojantarna i stvarno kvalitetna, Stout isto by the book i kvalitetan. Bez greške, najbolja pivovara na području bivše Juge.

Carniola je razočarala - probah njihov IMP., Imperial Porter. Nažalost, pokvaren. Koja šteta.... Brown Alea nisu imali ni u Patrick'su ni u ZPu.


Iz prošlog posta mi je ispao Bevog - tehnički austrijska minipivovara, al lokalni Slovenci je drže. Bad Radkersburg/Radgona, odmah uz njihovu granicu. Rade Smoked Porter i Oatmeal Stout, Stout mi je tu, čeka iduću degustaciju :). Lako se da nabavit u Ljubljani.



Usput, još jedna nova slovenska minipivovara se okušava sa "zapadnjačkim" stilovima. Vizir u Črnom(e)lju.
http://www.vizir.si/

Moguće da ćemo ih posjetit idući tjedan pa javim dojmove :).

Avatar
admin
Site Admin
Postovi: 1853
Pridružen/a: čet ožu 08, 2007 11:58 am
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la admin » ned ožu 24, 2013 5:06 pm

Čuh da im pivo jako varira od šarže do šarže a pogotovo da flaširano jako loše podnosi starenje..

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » ned ožu 24, 2013 5:59 pm

Kažu da djeca, što su starija, sve više nalikuju na roditelje. Tako i piva, što je starija, sve više se boji starosti, kao i tata pivar (uglavnom) 8) .
Sreće na vreće, pivu na nepce i ne buš trebal ni zubotrebce ... Vito.

orko
Postovi: 24
Pridružen/a: čet vel 21, 2013 3:01 pm

Post Postao/la orko » pet tra 05, 2013 11:37 pm

Bio kod Križmana u Tublju i jako sam zadovoljan, probao sam obe tamno i svetlo i mala prednost je na strani tamnog.
Uzeo sam i boce za van 1.5l PET je 3,90e za svetlu i 4.20e za tamnu. Rok je 14 dana, nepasterizirano.

Hvala na preporuci :wink:

Odgovori