König Pilsener - u Lidlu

... probali ste egzotično pivo? Pohvalite se... Pošaljite etiketu

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Avatar
t32
Postovi: 373
Pridružen/a: čet lis 18, 2012 12:51 pm
Lokacija: Đakovo

König Pilsener - u Lidlu

Post Postao/la t32 » pon kol 19, 2013 4:36 pm

Evo Lidl malo-malo u zadnje vrijeme ima neko pivo za probati pa sam tako danas naletio na 'kratkotrajnu ponudu' König Pilsenera po cijeni od 6.99 kn za limenku od pola litre. Po meni, klasični njemački pilsner, dakako bolji od Grafenwaldera i Koniga, Beer-a i sličnih piva koja se mogu popiti iz Lidla.

Inače, u predjelu oko Dusiburga ovo je brand. Eto i u Lidlu nešto od kvalitetnije njemačke ponude.

slika

To im je valjda neka nova fora jer prije tjedan dana je bilo pivo u bocama 0,75l iz Francuske zvano Abaye de Vauclair. Kupio sam ga za 10kn na sniženju inače je bilo 14kn. Pivo skoro isto Leffe Blonde.

slika

Avatar
Artanis
Postovi: 631
Pridružen/a: pet ruj 16, 2011 10:14 pm
Lokacija: Požega

Post Postao/la Artanis » uto kol 20, 2013 12:22 am

Pio sam to francusko pivo. Nije loše, pogotovo za tu cijenu.

pklicov
Postovi: 852
Pridružen/a: sri vel 20, 2013 10:11 am
Lokacija: Zagreb, Dubrava

Post Postao/la pklicov » uto kol 20, 2013 9:07 am

Daj malo o okusima tog Koniga :). Baš mi kolega u firmi banuo da je to jučer pio i da se dosta hmelj osjeti i da mu ima malo voćni okus. Da znam jeli se isplati prošetati do Lidla za to ili ne :)

Avatar
t32
Postovi: 373
Pridružen/a: čet lis 18, 2012 12:51 pm
Lokacija: Đakovo

Post Postao/la t32 » uto kol 20, 2013 9:54 am

a gle iskreno nema mi voćni okus jer na prvu osjetim samo intezivnu gorčinu koju nisam osjetio kasnije u aftertasteu, ali hmelj se osjeti to stoji, vjerojatno neki noble njemački, no u normalnim količinama. pivo je izuzetno bistro i svjetlo i vrlo vrlo pitko. za lidl zbilja pohvala što u zadnje vrijeme dobave neko pivo po dobrim cijenama.

što se 'ostale' ponude tiće vidim da je Grafo pšenični promjenio dlaku, al mislim da je ćud ostala ista. trenutno ga snižavaju na 4.79kn. meni se osobno ne osjeti na bananu i klinčiće kao recimo paulaner. doduše nisu ni cjenovno u rangu, a ni stilski.

slika

Odgovori