Hirter točeno pivo

... probali ste egzotično pivo? Pohvalite se... Pošaljite etiketu

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
pklicov
Postovi: 852
Pridružen/a: sri vel 20, 2013 10:11 am
Lokacija: Zagreb, Dubrava

Hirter točeno pivo

Post Postao/la pklicov » čet kol 22, 2013 4:00 pm

U Opatiji na Preluci probao ovo točeno pivo. Gledam na stranici i nekak si mislim da je to Hirter Zvickl, ali nisam siguran. Uglavnom, lager pivo, vočni okus, srednje zahmeljeno. Dosta dobra pivica, balansirani okusi, ništa ne strši previše. S obzirm da je bila točena piva, čisto sam se preporodio s obzirom na one škartove kaj toče inače po našim birtijama. Mene malo podsjetilo na Kolsch-a.Ako će netko biti na Preluci, neka svrati i proba, čak je cijena OK s obzirom na lokaciju.

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » pet kol 23, 2013 8:16 am

Nisi napisao cijenu.?.
Je li to ovo:?
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Sreće na vreće, pivu na nepce i ne buš trebal ni zubotrebce ... Vito.

pklicov
Postovi: 852
Pridružen/a: sri vel 20, 2013 10:11 am
Lokacija: Zagreb, Dubrava

Post Postao/la pklicov » pet kol 23, 2013 9:10 am

A birtija je u pitanju pa nisam stavljao. Mislim da je pola litre bilo 15 kuna. Yep, onu zadnju u nizu sam popio :)

Avatar
MarkoRB
Postovi: 492
Pridružen/a: pet lip 08, 2012 3:27 pm
Lokacija: Prag, ali ne onaj od vrata...
Kontakt:

Post Postao/la MarkoRB » pet kol 23, 2013 1:13 pm

Pa, ako je bilo nefiltrirano, onda je prilično sigurno bia Zwickl. :D

Avatar
mad_alchemist
Postovi: 384
Pridružen/a: uto lip 14, 2011 11:18 am
Lokacija: Istra

Post Postao/la mad_alchemist » pon kol 26, 2013 5:55 pm

ne vjerujem da si u okolici RI našao točeni Zwickel (iako se iskreno nadam da jesi :) )... pio si ili svijetli lager ili pšenični tzv. BIO Bier, koji je nefiltriran. Lager je filtriran. Frend radi za jednou malu pivovaru koja je radila nešto po njihovoj licenci i navodno se svijetlo hmelji sa 100% savinjskim goldingom. U principu uvijek imaju svijetlu i tamnu (meni jako dobra). Crvenu i pšeničnu malo teže, ali ima i dobre su, crvena mi je draža od ove dvije.

pklicov
Postovi: 852
Pridružen/a: sri vel 20, 2013 10:11 am
Lokacija: Zagreb, Dubrava

Post Postao/la pklicov » pon kol 26, 2013 10:54 pm

pšenično nije sigurno. lako moguće da je lager pivo. Meni se učinilo da je mutno pivo, ali sam možda i nakon par krigli samo mutno zapamtio :). Nije ni bitno, samo znam da mi je jako fino pivo bilo.

Avatar
MarkoRB
Postovi: 492
Pridružen/a: pet lip 08, 2012 3:27 pm
Lokacija: Prag, ali ne onaj od vrata...
Kontakt:

Post Postao/la MarkoRB » uto kol 27, 2013 4:43 pm

Umm... Biobier nije pšenični.


Inače i Weizen i Zwickl im se mogu nać samo točeni, nisan ih proba još i bilo bi jebeno naletit na njih u HR.

PS. Koja to pivovara radi po njihovoj licenci? :/ (pm može ako nije za "javnost" :D ).

Avatar
Oscar
Postovi: 3
Pridružen/a: pon ruj 23, 2013 10:51 pm

Post Postao/la Oscar » pon ruj 23, 2013 11:14 pm

mad_alchemist je napisao/la:ne vjerujem da si u okolici RI našao točeni Zwickel (iako se iskreno nadam da jesi :) )... pio si ili svijetli lager ili pšenični tzv. BIO Bier, koji je nefiltriran. Lager je filtriran. Frend radi za jednou malu pivovaru koja je radila nešto po njihovoj licenci i navodno se svijetlo hmelji sa 100% savinjskim goldingom. U principu uvijek imaju svijetlu i tamnu (meni jako dobra). Crvenu i pšeničnu malo teže, ali ima i dobre su, crvena mi je draža od ove dvije.
Bio-bier znači organsko pivo, od organski uzgojenih sastojaka. Hirter i Murauer su, čini mi se, jedini u Austriji (uz još možda dve-tri male pivovare) koje proizvade organsko pivo.

Avatar
franski
Postovi: 66
Pridružen/a: pon lip 04, 2012 12:35 pm
Lokacija: Zagreb, Grad Zagreb

Post Postao/la franski » uto ruj 24, 2013 7:24 pm

i Stiegl isto dela organsko pivo :)

Avatar
MarkoRB
Postovi: 492
Pridružen/a: pet lip 08, 2012 3:27 pm
Lokacija: Prag, ali ne onaj od vrata...
Kontakt:

Post Postao/la MarkoRB » uto ruj 24, 2013 7:58 pm

Ovako, na prvu, Gusswerk, Kobersdorfer i Neufeldner su 100% bio. Schremser ima bio ječam, al ne znam za hmelj i ostalo.

Pomodno je kod njih neko vrime bilo imat bar jedno bio pivo, uglavnom nefiltrirano al ima svakakvih... Osim Hirtera (ne znam odakle ti Murauer) -> Franstanzer, Freistädter, Hofstettner, Marchfelder (Adebar), Schladminger, Schlägl, Weitra mislin da se čak i Eggeru zalomio jedan po narudžbi. Nedavno je i Ottakringer izbacia jedno. Vjerojatno ima još.

Avatar
Oscar
Postovi: 3
Pridružen/a: pon ruj 23, 2013 10:51 pm

Post Postao/la Oscar » uto ruj 24, 2013 9:18 pm

Točno, Murauer nije bio, iako sam ja vjerovao da jest jer me je u to uvjeravao jedan lik iz toga kraja, a kod koga sam prepijao Murauera.
Ovo sam našao:
Die Brauerei Murau ist als Klimabündnisbetrieb anerkannt und führt als einzige Brauerei in Österreich das Hundertwasser-Umweltzeichen Nr. 26 „Mehrweggebinde für Getränke“.
Die Brauerei Murau ist auch Partner der Bioregion Murau. Eine Selbstverständlichkeit für uns, denn nur in einer intakten Region kann bestes und einwandfreies Bier gebraut werden.
Kao, pivnica je partner te bio-regije i imaju tu neku priznatu super čistu vodu pa je možda ovaj iz toga to izveo.

Inače, Gusswerk je mala pop pivnica u Salzburgu, probao sam im sve pive, ali kako je veći dio asortimana u malim flašicama, odbio sam to dalje piti.
I da, i Stiegel ima jednu bio pivu.
Za ove druge što si nabrojao nisam znao, a Schladminger ima vjerojatno ko i Stiegel tek jednu-dve sorte. Pio sam tek Märzen/ožujsko. :lol:

plucica na kiselo
Postovi: 50
Pridružen/a: pet sij 11, 2013 7:47 pm

Post Postao/la plucica na kiselo » uto ruj 24, 2013 10:30 pm

Postoji i Hadmar bio bier.

Probao sam par piva od Gusswerka i IPA im nije loš, a jako dobra mi je Horny Betty. Weisses IPA mi se baš nije svidio.

Uz 7 Stern i 1516 jedna od zanimljivijih pivovara u Austriji. Imaju 25 piva u asortimanu, nije loše.

Ovo za pakiranje - masa izvrsnih piva dolazi u malim bocama :!:

Odgovori