negra modelo

... probali ste egzotično pivo? Pohvalite se... Pošaljite etiketu

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Avatar
slawoner
Postovi: 1697
Pridružen/a: uto lip 12, 2012 1:52 am
Lokacija: pozega

negra modelo

Post Postao/la slawoner » čet sij 09, 2014 10:45 pm

Evo isprobah ovo meksičko 'tamno' pivo od riže...Iako meni vrlo egzotično upravo zbog te riže, ne mogu se oteti dojmu koliko je sve to skupa 'slabo'.

Pivo ne znam kojim bih riječima opisao...slabo, isprazno, 'razvodnjeno', beztijelno...ne znam. Pjena je iznimno slaba, gotovo ne postojeća iako je među sastojcima naveden sastojak imena 'pospiješivač pjene'.

okusom vuče ka najlošijim pivima iz plastične 2 litrene ambalaže. Boja daleko od tamne - iznimno slično 'vodom razrijeđenoj koli'. iznimno bistro.
Sve u svemu, cijena od 12 kn za 0.35l je previsoka i cijenovno ne odgovara kvaliteti piva.

Inače od meksičkih piva sam isprobao ovo pivo i coronu (koja mi je preloša) i ne mogu se oteti dojmu da su mi meksička piva jedna od najlošijih u svijetu...ali opet - dvije laste ne čine proljeće ili tak nekak

slika
Nemojte šta zamjerit i pozdrav'te kod kuće!

Avatar
mali badem
Postovi: 3310
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Post Postao/la mali badem » pet sij 10, 2014 12:19 am

nekima koje poštujem i posebno su mi dragi , poklonim domaću pivu . navikli se , jadni , da trebaju vratiti samo isprane boce .

vratile mi se i ovakve flašice . nakon opisa nemam volje probati . ali mi je još jasnije zašto su neki rekli da bi se pretplatili na uzorke godišnje proizvodnje doma skuhanih 8) :hmelj:

slawoner --tnx :pivo3:

Avatar
MarkoRB
Postovi: 492
Pridružen/a: pet lip 08, 2012 3:27 pm
Lokacija: Prag, ali ne onaj od vrata...
Kontakt:

Post Postao/la MarkoRB » pet sij 10, 2014 2:57 am

A vidi, koliko god je Corona apsolutno govno, čije ispijanje ne može opravdati apsolutno ništa (popularna je kod HRTovaca u njihovoj omiljenoj birtiji u Zagrebu, al samo je oni i piju... jer očito nemaju nimalo ukusa), toliko je Negra Modelo začuđujuće OK za to šta je. Šta ne znači da je dobar.
Zadnja izmjena: MarkoRB, dana/u pet sij 10, 2014 2:26 pm, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
zeljko
Postovi: 1329
Pridružen/a: uto ožu 30, 2010 1:46 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la zeljko » pet sij 10, 2014 11:54 am

Da ne ispadne da su baš sve njihove pive smeće, baci oko na moj pivopis po Mehiku:

http://www.pivarstvo.info/forum/viewtopic.php?t=2734
Muškarac bez brkova je kao pivo bez alkohola.

Avatar
MarkoRB
Postovi: 492
Pridružen/a: pet lip 08, 2012 3:27 pm
Lokacija: Prag, ali ne onaj od vrata...
Kontakt:

Post Postao/la MarkoRB » pet sij 10, 2014 2:12 pm

Yup, imaju prilično živahnu scenu, na mene je palo, među ostalima uređivanje toga na sajtu. Ova "obična" su im užas manje više po meni, al imaju hrpu microa koji obećavaju.

Nažalost, lik koji je najaktivniji tamo je abnormalno traljav (jedan od par najgorih na sajtu) i moguće da ima i grešaka.


Edito se isto, bio sam preoštar prema HRTovcima, mada mi je smiješno svaki put vidit ih s tim jadom u ruci kao da je ko zna šta.

Avatar
Artanis
Postovi: 631
Pridružen/a: pet ruj 16, 2011 10:14 pm
Lokacija: Požega

Post Postao/la Artanis » pet sij 10, 2014 3:54 pm

Pio sam, također ništ posebno s obzirom na cijenu.

Nego, samo sam htio nešto reći off topic, a vezano uz komercijalna piva.

Ma, neki dan kupim leffe brune, da isprobam jer sam već zaboravio kakav je točno okus i jednostavno da usporedim sa svojim dubbelom koji sam kuhao i htio da bude sličan leffeu. Popijem je leffe i zaključim da mi je moje pivo bolje. A to je bilo prvi put da sam kuhao ovaj stil. Kakvo će tek biti kad još malo prilagodim recept.

Uglavnom, nekad dok nisam kuhao svoje domaće, neka kupovna piva su mi bila zakon. Sad kad ih probam nisu mi ništa posebno. Znači istina je (bar za mene) da kad se navučeš na divne i različite okuse domaćih piva, kupovna su uvijek lošija. Pod kupovna mislim na piva velikih pivovara.

Avatar
slawoner
Postovi: 1697
Pridružen/a: uto lip 12, 2012 1:52 am
Lokacija: pozega

Post Postao/la slawoner » sri sij 15, 2014 10:05 pm

evo u kauflandu kod nas u pozegi snizenje 50%...znaci boca vise nije 12 i kusur kuna nego 7!...iako mi je pivo loše nakupovao sam ih cisto jer mi se poprilicno svidaju boce i sad se zrtvujem i natačem ovim pivom...nekak sto ih vise popijem mi je sve bolje i bolje...XD ma salim se, i dalje je preloše al su bočice zakon! :lol:
Nemojte šta zamjerit i pozdrav'te kod kuće!

Odgovori