Brussels

... probali ste egzotično pivo? Pohvalite se... Pošaljite etiketu

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
mavuku
Postovi: 6
Pridružen/a: uto lis 18, 2011 11:05 am

Brussels

Post Postao/la mavuku » sri ožu 26, 2014 1:21 pm

Bok,

lani sam par puta bio u Brusselsu, svaki put sam posjetio Délirium Café koji je u Guinnessovoj knjizi rekorda kao pub sa najviše piva u ponudi (preko 2000 različitih vrsta). Zaključio sam da nema smisla da šaram po ostalim birtijama :)
http://en.wikipedia.org/wiki/D%C3%A9lirium_Caf%C3%A9

Njihova kućna piva je Delirium Tremens kojeg sam sretao i kod na u Vrutku. Preporučam tamniju varijantu Delirium Nocturnum, ima vrlo biljnu aromu i brzo udara u glavu (8.5%).

Ako vas put nanese tamo ili u blizinu gdje možete naći neke od ovih piva, evo što preporučam:
- Rulles triple (točeno): mutno zlatna boja, hmeljasto, voćno, gorki after, vrlo pitko i potentno (8.4%). Jedan od najbojih belgijanera koje sam pio, nije preslatko. Probao sam i druge pive iste pivovare, ova mi je bila najbolja.
- Chouffe Houblon IPA: Prozirno zlatna boja, hmeljasto, aroma tropskog voća, gorko-kiseli brzi finiš, alkohol se ne osjeti premda je 10%
- Saison Dupont: lagano gusto, slatkasto, izmeđiu trapista i lagera (više ka trapistu), karamelasti after, vrlo pitko, osvježavajuće pivo koje bi držao kao kućno pivo da ga ima kupit kod nas. U Belgiji mu je cijena nešto niža od ostalih belgijskih pivi.

Avatar
MarkoRB
Postovi: 492
Pridružen/a: pet lip 08, 2012 3:27 pm
Lokacija: Prag, ali ne onaj od vrata...
Kontakt:

Post Postao/la MarkoRB » sri ožu 26, 2014 1:45 pm

"Obični" Delirium je dosta dobar al ako se ide u Delirium, ide se u Delirium Hoppy Loft - koliko god je obični posta tourist trap, toliko je Hoppy Loft osta za craftoljupce. :)

Da smisla šarati itekako ima vidio bi da si otišao ne toliko daleko u Moeder Lambic Fontainas - usprkos imenu ima svih belgijskih stilova, a bome i fantastičnih, rijetkih piva iz drugih zemalja. I u Cantillon pivovaru na jeftin tour - jedinstven doživljaj i odlične lambice za koje se u SADu tuku praktički.

Al valjda će bit još prilika. :)

pklicov
Postovi: 852
Pridružen/a: sri vel 20, 2013 10:11 am
Lokacija: Zagreb, Dubrava

Post Postao/la pklicov » čet ožu 27, 2014 4:21 pm

Ja sam bio u prolazu pa sam si kupio lunch paket na aerodromu :)

slika

i pošto sam seljačina, još malo ovoga :)

slika

plucica na kiselo
Postovi: 50
Pridružen/a: pet sij 11, 2013 7:47 pm

Post Postao/la plucica na kiselo » čet ožu 27, 2014 7:45 pm

U Delirium Hoppy Loftu sam proveo tri večeri za redoom i stvarno sam probao odličnih stvari - So double it's a Triple, Red's Rye PA od Foundersa, Green Flash Hop Head Red, Black Jack Porter, Route 113 IPA.

Preko dana sam bio i u Delirium Tap House i probao isto tako izvrsni Plead The 5th Imperial Stout.

Sam Delirium Cafe mi nije bio toliko zanimljiv.

Posjetio sam i A La Mort Subite koji mi nije bio baš nešto, pivski poprilično nezanimljiv.

Chez Moeder Lambic Fontainas me nije baš oborio s nogu. Band Of Brothers S01E03 je bio dobar, Cantillon Lambic zanimljiv, ali nekako mi sve to bolje izgledalo na papiru nego što sam se osjećao tamo.

mavuku
Postovi: 6
Pridružen/a: uto lis 18, 2011 11:05 am

Post Postao/la mavuku » pet ožu 28, 2014 9:04 am

Jbga, I was tourist before it was uncool, pa idem na turistička mjesta ;)

Nisam imao puno vremena, samo po jedno popodne svaki put, a Cafe mi je bio blizu vlaka - jesu ovi ostali Deliriumi isto u tom krugu ili?

Mort Subite Gueze sam kupio da probam u hotelu - uglavnom, ti stari lambički stilovi, gueze, faro nisu za mene, vuku na šampanjac, a šampanjac ne volim.

La Chouffe je bio posvuda u Amsterdamu prije par godina, možda best-buy u pubovima tamo.

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » pet ožu 28, 2014 9:33 am

plucica na kiselo je napisao/la:... ali nekako mi sve to bolje izgledalo na papiru nego što sam se osjećao tamo.
Tak' mi je nekak' i samom', sve češće. Više trijezan nemrem vozit po toj Evropi, a za kazne je novaca sve manje, pa mi je nekak najljepše doma u svom podrumeku. Kad si zaželim promijeniti stil, zamijenim etiketu na flaši i mam se preporodim :)
Sreće na vreće, pivu na nepce i ne buš trebal ni zubotrebce ... Vito.

Avatar
MarkoRB
Postovi: 492
Pridružen/a: pet lip 08, 2012 3:27 pm
Lokacija: Prag, ali ne onaj od vrata...
Kontakt:

Post Postao/la MarkoRB » pet ožu 28, 2014 12:46 pm

Ti Deliriumi ne da su u istom krugu nego je to sve jedna zgrada, povezana. :) Ima znakova kako doć do tamo kad uđeš unutra.

Uglavnom, Hoppy Loft je, kako ime kaže, na vrhu zgrade.


@pnk: A dobro, ovisi opet i o njima, men bilo kul. A posebno bilo kul sam samcat čisto ono gurmanski, jer mogu (i jer san zaslužia nakon dobro obavljenog intervjua :D) , Cantillon Fou'Foune sam za sebe satrat u pivovari, znajući koliko se Ameri kolju za njihova ta posebnija i koje brutalne, napuhane cijene u preprodaji dobijaju. A bome i probat neblendani Lambik :D.

Moeder Lambik... Ajde, tu ću dat plus možda za društvo - al i izbor je bia odličan, samo nisi možda triba gledat isključivo domaće. Band Of Brothers je bia dobar (s tin da je pivar iz De la Senne sidia cca 10 metara od mene tad, al nije mi se dalo smetat čovika iako su se moji ponudili da nas upoznaju itd.), al ne puno više od toga, da. Od belgijskih Val Dieu Grand Cru, De Ranke Hop Harvest 2012, De La Senne Brussels Calling - redom jako dobro.

Al pobjednici nisu bili iz Belgije taj dan, ne. LoverBeer Madamin - kiselo crveno divlje pivo odležalo na hrastovim bačvama - made in Italija se može nosit s gotovo bilo kojim belgijskim originalom, a Le Paradis Alphonse Brown - "Brown IPA" iz Francuske je stvarno odlično uklopio hmeljnu aromatičnost (Novi Zeland i SAD) s punom sladnom pozadinom - jako kompleksno, a nije ubijalo gorčinom... još jedna pivarka koja jako jako dobro zna svoj posao.

Zapravo je jedina greška bia Nøgne Ø Der Kollaborator - kojeg naručih s poluugašenim mozgom, uopće ne razmišljajući o -ator jer sam skoro pa Nøgne Ø fanboy. :lol: Doppelbock i to još ne ni najbolji koji probah, a skuup. :(

plucica na kiselo
Postovi: 50
Pridružen/a: pet sij 11, 2013 7:47 pm

Post Postao/la plucica na kiselo » sub ožu 29, 2014 7:35 pm

Moederu bih definitivno dao drugu priliku. Bilo je baš vruće kad smo mi bili, a i žurili smo se na koncert tako da je možda i do toga. Od točenih stranih pamtim samo nekakve Brewdogove, to mi nije bilo interesantno jer sam ih probao. Od ovih domaćih nisam znao što da uzmem, puno mi je tu bilo nepoznanica.

Odgovori