Nova Runda

... probali ste egzotično pivo? Pohvalite se... Pošaljite etiketu

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Avatar
MarkoRB
Postovi: 492
Pridružen/a: pet lip 08, 2012 3:27 pm
Lokacija: Prag, ali ne onaj od vrata...
Kontakt:

Nova Runda

Post Postao/la MarkoRB » sub lip 21, 2014 3:22 pm

Jebemu sve, di je tred? :o

Nova Runda APA u Tolkien'su. 20kn po litre - al to je Tolkien's ono.

Dojam - subjektivan - o pivu koje je jako dobro. Ispričajte me na offtopic rantovima tu, trenutak je prilično emocionalan i za mene:
http://www.ratebeer.com/beer/beername/272131/


Ajmooooo!!!!

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Re: Nova Runda

Post Postao/la Don Genovese » ned lip 22, 2014 10:57 pm

MarkoRB je napisao/la:...Nova Runda APA u Tolkien'su. 20kn po litre - al to je Tolkien's ono...
Sorry, ali po što litre 20 kn? :) Tolkinsonovo?
Sreće na vreće, pivu na nepce i ne buš trebal ni zubotrebce ... Vito.

pklicov
Postovi: 852
Pridružen/a: sri vel 20, 2013 10:11 am
Lokacija: Zagreb, Dubrava

Post Postao/la pklicov » pon lip 23, 2014 12:28 am

Niti ja znam što je Tolkins, niti ja znam zašto je 20kn po litri, ali je dobra cijena ako po litrama prodaju :). Inaće, prilično si ga emotivno skomentirao na ratbeeru, sumnjam da će netko to čitati toliko :)

Avatar
MarkoRB
Postovi: 492
Pridružen/a: pet lip 08, 2012 3:27 pm
Lokacija: Prag, ali ne onaj od vrata...
Kontakt:

Re: Nova Runda

Post Postao/la MarkoRB » pon lip 23, 2014 3:48 am

Ok, mene malo šokira to da netko iz Zagreba ne zna što je Tolkien's House. Svojedobno godinama najbitniji (jedno vrijeme možda i jedini bitan) pub za craft pivo u Zagrebu. Eto ti savršena prilika da ga otkriješ. :wink:

Iskreno, ljudi kojima se "ne da" čitat tekst malo duži od par redova mi nisu "ciljana publika". Imao sam i veće traktate, znam da su barem neki čitali i da im je bilo dobro. Meni dosta, a tko neće, apsolutno njegov problem. :) Inače, "inače" ti se piše sa č. Ozbiljno. Neovisno o dijalektu. :wink:

Don Genovese je napisao/la:
MarkoRB je napisao/la:...Nova Runda APA u Tolkien'su. 20kn po litre - al to je Tolkien's ono...
Sorry, ali po što litre 20 kn? :) Tolkinsonovo?
De ne spemaj. :lol:

pklicov
Postovi: 852
Pridružen/a: sri vel 20, 2013 10:11 am
Lokacija: Zagreb, Dubrava

Post Postao/la pklicov » pon lip 23, 2014 10:46 am

Nisi skužio zajebanciju :). Ali da, svakak bi trebalo otići i probati pivu pa dati suvisle komentare nakon degustacije, bez obzira na dijalekt

Avatar
MarkoRB
Postovi: 492
Pridružen/a: pet lip 08, 2012 3:27 pm
Lokacija: Prag, ali ne onaj od vrata...
Kontakt:

Post Postao/la MarkoRB » pon lip 23, 2014 12:00 pm

Skužio sam, samo mi je upala u krivo vrime malo. :wink:

Trolleo
Postovi: 12
Pridružen/a: ned svi 11, 2014 10:53 pm
Lokacija: Pula / Zagreb

Post Postao/la Trolleo » uto lip 24, 2014 3:14 am

Sve njihovo što sam probao do sad (History, pa homebrew natjecanje) mi je bilo dosta bolje od ovog. Iskreno, očekivao sam tu razinu pa sam ostao lagano razočaran. Dosta je vodeno i pomalo je blaga aroma. Al svejedno, samo naprijed, nadam se da je ovo samo malo oprezniji početak i da nas očekuju onakve stvari kakve svi znamo da dečki mogu spremiti :)

okarm
Postovi: 324
Pridružen/a: ned srp 19, 2009 10:15 pm
Lokacija: ZG

Post Postao/la okarm » sri lip 25, 2014 3:01 pm

cek, jel na kraju 20kn pola litre, ili 20 kn po litri?
ovo prvo mi je puno preskupo za domace toceno pivo koje tek izlazi na trziste, a ovo drugo pak predobro da bi bilo istinito :)

Avatar
petro
Postovi: 862
Pridružen/a: ned svi 15, 2011 11:51 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la petro » sri lip 25, 2014 3:35 pm

Nisam probal pivu u tom tolkinsu al kaj se tiče cijene Marko je napisal 20 kn po litre i to sam ja kao polu dalmatinac shvatio kao 20 kn pola litre.U toj cijeni je naravno marža birtije tak ne određuje konačnu cijenu pive ekipa iz nove runde pretpostavljam.S druge strane bio sam danas u lokalnoj birtiji u kvartu i sve žkp i amstel su 14 kn tak da je nerealno očekivati da se domaća piva prodaje za manje pogotovo u centru grada.

Avatar
MarkoRB
Postovi: 492
Pridružen/a: pet lip 08, 2012 3:27 pm
Lokacija: Prag, ali ne onaj od vrata...
Kontakt:

Post Postao/la MarkoRB » sri lip 25, 2014 3:51 pm

Meni je bizarno da je moguće shvatiti to kao da je 20 kuna litra, posebno kad se uzmu padeži u obzir. :lol:

Ako se ne varam, 10 je početna cijena (treba uzet u obzir, među ostalim, skuplje sastojke i puno veće namete kod microa ipak & činjenicu da ne rade to na svojoj aparaturi :wink: ), 20 je tipična nabijena marža na HR pivu za Tolkien's (i generalno centar, premda nedaleko ima i dosta jeftinijih). Baš me zanima koliko je u Ro & Do, al sumnjam da je baš manje.

okarm
Postovi: 324
Pridružen/a: ned srp 19, 2009 10:15 pm
Lokacija: ZG

Post Postao/la okarm » sri lip 25, 2014 4:19 pm

hm, da.. iskreno ne znam bas kak su ostale cijene u tolkiensu, zadnji put sam tam bio prosle godine, pio sam schneider weisse, pola litre u boci za 25 kn.. ne znam jel bilo na kakvoj akciji i je li inace skuplje.

tako da ako jedno od boljih psenicnih piva, inozemno u boci, kosta 25Kn, onda je 20kn za domace, toceno, nepoznato, koje tek zeli prikupiti publiku previse.

nadam se da ce decki uci i u lokale gdje ce dogovoriti bolju cijenu, barem na pocetku dok se skupi neki krug potrosaca.

munja
Postovi: 294
Pridružen/a: sri vel 27, 2013 10:05 am
Lokacija: Šibenik

Post Postao/la munja » čet lip 26, 2014 9:37 am

u Ro&Do 18kn

u tolkiensu je po meni 20kn ok jer je to najjeftinija piva tamo

Avatar
Vlado
Postovi: 95
Pridružen/a: čet ruj 12, 2013 10:59 am
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Vlado » sri srp 30, 2014 11:24 am

Bio neki dan u Tolkiensu i probah Novu rundu (2. batch) i piva je odlična!!!
Nego jel ima gdje kupit te pive za po doma? Pročitah negdje da se proizvodi kod Kahlija kraj Varaždina. Kahli je znao prodavat svoju pivu za van. Jel se može isto s rundom?

Avatar
Pivdzija
Postovi: 36
Pridružen/a: pet kol 02, 2013 5:45 pm
Lokacija: Mostar, BiH

Post Postao/la Pivdzija » pet kol 01, 2014 2:16 pm

ja koliko sam čuo, imaju samo kegove. ne planiraju trenutno flaširati...
Give a man a beer, waste an hour. Teach a man to brew, and waste a lifetime!
Bill Owen

Avatar
kajser
Postovi: 243
Pridružen/a: pet sij 18, 2013 10:57 am
Lokacija: Zagreb/Pula

Post Postao/la kajser » uto kol 12, 2014 8:51 pm

zna se kad ce 3. tura? 2. sam nazalost propustio, a 1. me nije toliko odusevila da ridam suze radosnice po internetima pa da vidimo hoce li sljedeca to promjeniti :)

Odgovori