Valentins Hefeweissbier

... probali ste egzotično pivo? Pohvalite se... Pošaljite etiketu

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Avatar
OLD
Postovi: 1390
Pridružen/a: sub lip 11, 2011 12:07 pm
Lokacija: Sisak

Valentins Hefeweissbier

Post Postao/la OLD » pon kol 11, 2014 12:13 pm

Limenka, 5,5 kunica u Tommy-ju, kad bi se sudilo po ambalazi i cijeni nebi se puno ocekivalo ,kadli ugdnog iznenadjenja. Aroma fantastcna, banana i jos ponesto u pozadini, okus blage kiselosti psenice',kremasto fino balansirano,bez nekakva ocite greske. Zakljucak, ne samo jeftino pivo,nego i pivo koje vrijedi robati.Imam priliku za jedan side by side test sa psenicnim paulanerom,i potpisujem da ga ovo sisa za pola koplja.
Ako uspijem par limenki za neko druzenje u zg sacuvati, ali negarantiram,vruce je ovdje pa .......
Volim ih zahmeljene.

Avatar
mali badem
Postovi: 3310
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Post Postao/la mali badem » pon kol 11, 2014 12:41 pm

znači navukel si se na bananu i pšenicu.! još kad otkriješ frutek heheeej :o to će biti dan :)

i ja bi , al nema mi Tommy a u općini Ž

Avatar
Svarrogh
Postovi: 2410
Pridružen/a: pet lis 22, 2010 1:00 pm
Lokacija: Vukovar

Post Postao/la Svarrogh » pon kol 11, 2014 1:06 pm

Kako ne?

Zagreb ----- Štrigina 4
Zagreb ----- Supilova 7
Zagreb ----- Zagrebačka cesta 164

Avatar
mali badem
Postovi: 3310
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Post Postao/la mali badem » pon kol 11, 2014 1:31 pm

tnx ! nijedan preko save !!zato i neznam za njih . A skela rijetko vozi :D :hmelj:

domagoj_os
Postovi: 122
Pridružen/a: sub kol 31, 2013 6:05 pm
Lokacija: Osijek

Post Postao/la domagoj_os » pon kol 11, 2014 2:34 pm

Meni je Valentins odlicno pivo, drago mi je da ima u Hrvatskoj. Dunkelweizen mi je jos bolji ;) inace sam ih znao naci u madarskoj u supermarketima

Avatar
OLD
Postovi: 1390
Pridružen/a: sub lip 11, 2011 12:07 pm
Lokacija: Sisak

Post Postao/la OLD » pon kol 11, 2014 7:59 pm

Mali ispravak, pivica je 6.99. Svejedno je i dalje odlicna
Volim ih zahmeljene.

Avatar
MarkoRB
Postovi: 492
Pridružen/a: pet lip 08, 2012 3:27 pm
Lokacija: Prag, ali ne onaj od vrata...
Kontakt:

Post Postao/la MarkoRB » pon kol 11, 2014 8:23 pm

To je uvik bila šema s njemačkim pšeničnima, jeftinjaci znaju nekad debelo prešišat komercijalne (dobro, nije neki problem npr. Erdinger prešišat), pa i majkrobruane. Jedan od najboljih ikad, a stotine i stotine sam probao je bio Felsgold Weizenbier, isto za neku siću, od sličnog, ako ne i istog prodavača orijentiranog na jeftino pivo za supermarkete.

Mene ovo konkretno nije oduševilo, al daaaaleko od toga da je bilo loše... samo šta je u Mađarskoj puno više od 6.99kn iz nekog razloga bilo.

Al često idući batch već zna bit back to reality....



Usput, kad smo već kod pšeničnih - najbolje made in Rvacka šta san proba bilo je u Zlatnom Lavu u Jastrebarskom... brewpubu koji je odavno zatvoren i pretvoren u nekakvu nakupinu slot mašina ako san dobro čua. :(

Odgovori