Pivnica Medvedgrad Fakin IPA

... probali ste egzotično pivo? Pohvalite se... Pošaljite etiketu

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Avatar
MarkoRB
Postovi: 492
Pridružen/a: pet lip 08, 2012 3:27 pm
Lokacija: Prag, ali ne onaj od vrata...
Kontakt:

Post Postao/la MarkoRB » pet ruj 26, 2014 8:13 pm

ja_jesam je napisao/la:jel pivo jednako dobro na kraju kao nakon prvog gutljaja? nije. e pa ondak odjebi :P :P. ožujsko dry rules ;).
Ožujsko Super Dry moliću, Ožujsko Dry je inovacija koja nas čeka iduće godine. A onda Extra Dry, pa Super Dry Light, pa Dry Light pa

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » pet ruj 26, 2014 9:57 pm

ja_jesam je napisao/la:jel pivo jednako dobro na kraju kao nakon prvog gutljaja? nije. e pa ondak odjebi :P :P. ožujsko dry rules ;).
Ti se drži reklamice :)
Meni je, bar svako moje, svakim gutljajem (odmjeravam ih sukcesivno i selektivno, bez iznimke) sve bolje i bolje. Zato se tako teško i rastajemo pranjem krigla. A kad dođe "zbogom" cijelom kegu, srce mi se slama, i često mi je teško i oka sklopit' tih večeri. No nema veće katastrofe kad je kuhanje u zaostatku, a zalihe su pri kraju.
Sreće na vreće, pivu na nepce i ne buš trebal ni zubotrebce ... Vito.

Avatar
ja_jesam
Postovi: 388
Pridružen/a: uto ruj 20, 2011 8:36 am
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la ja_jesam » pon ruj 29, 2014 10:50 am

joj da, super dry. jebiga, pomiješalo mi se :D.
evo, baš sam u toj teškoj situaciji i radim na tome da se izvučem. prošlo je doba debelih krava.

Avatar
Artanis
Postovi: 631
Pridružen/a: pet ruj 16, 2011 10:14 pm
Lokacija: Požega

Post Postao/la Artanis » pon ruj 29, 2014 3:16 pm

A najsmiješnije odn. žalosno je to što pivo reklamiraju kao: Pivo napravljeno posebnom filtracijom. J.... ih filtracije. Umjesto da naprave nefiltirirano oni sve više uzimaju iz pravog piva. Na kraju će ostati gazirana voda s par kapi extrakta piva i reklamirati kao najpitkije pivo koje postoji.

pklicov
Postovi: 852
Pridružen/a: sri vel 20, 2013 10:11 am
Lokacija: Zagreb, Dubrava

Post Postao/la pklicov » pon ruj 29, 2014 3:32 pm

Zato treba Hrvatskoj World of beercraft :), baš sam neki dan bio u Medvedgradu i pio pivu i nitko mi nije ponudio IPA-u? Morat ću na popravak onda :)

Avatar
ja_jesam
Postovi: 388
Pridružen/a: uto ruj 20, 2011 8:36 am
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la ja_jesam » pon ruj 29, 2014 5:24 pm

teško bu ti palo :P. nego, di si ti u subotu?

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » uto ruj 30, 2014 1:52 am

Kad počnu filtrirat pivu "posebnim" filtrima, s aktivnim međumorfoznim tetraoktopostskurnim komponentama, koje propuštaju samo najzdravije komponente, neophodne za tijelo, a i organizam općenito, kontrolirajući aktivnim tvarima probavu i živčani sustav, takve reklame me naročito nasmiju, do guza, pardon, suza :) .

Ne ide ovo Medvedgradu, već žkp koncilu.
Sreće na vreće, pivu na nepce i ne buš trebal ni zubotrebce ... Vito.

pklicov
Postovi: 852
Pridružen/a: sri vel 20, 2013 10:11 am
Lokacija: Zagreb, Dubrava

Post Postao/la pklicov » uto ruj 30, 2014 12:28 pm

ja_jesam je napisao/la:teško bu ti palo :P. nego, di si ti u subotu?
Službeni put, jebiga

Avatar
petro
Postovi: 862
Pridružen/a: ned svi 15, 2011 11:51 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la petro » sub lis 10, 2015 4:51 pm

Danas sam popio jednu fakin ipu na Adžijinoj i to nije imalo veze sa fakinima koje sam već par puta pio tamo kroz godinu dana. Piva mi je uvijek bila vrlo dobra ili odlična a danas katastrofa.Kao prvo uopće nije bila standarne boje nego nekaj mutno tamno žućkasto, arome hmeljeva nula, u okusu dominira okus kvasca i maslaca,sladna nota nešto malo se osjetila,arome hmeljeva i u okusu skoro da nije bilo i nakon gutljaja ostaje neugodna gorčina i dojam totalno ne balansirane pive.Nisam ju ni popio do kraja.

Kad sam pitao konobara jel imaju možda stout rekao je da to više neće prodavati jer da
im sve otkupljuje Guinness i sve ide za izvoz.
:shock:

Avatar
Pop
Postovi: 853
Pridružen/a: pet srp 06, 2012 2:36 pm
Lokacija: Slavonski Brod

Post Postao/la Pop » sub lis 10, 2015 6:35 pm

Znači, NO diacetyl rest!
Buđav lebac

Avatar
mali badem
Postovi: 3310
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Post Postao/la mali badem » sub lis 10, 2015 6:43 pm

Kad sam pitao konobara jel imaju možda stout rekao je da to više neće prodavati jer da
im sve otkupljuje Guinness i sve ide za izvoz.
:shock:[/quote]

:shock: :lol: :lol: jbt. jučer od pol šest se nisam ovak nasmijal :P :?: :roll:

ps. kak te se dojmil konobar ? . jel se jako dimilo iz njega 8)

Avatar
petro
Postovi: 862
Pridružen/a: ned svi 15, 2011 11:51 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la petro » sub lis 10, 2015 6:57 pm

Konobar je bil čist ok i pristojan a kad je to izjavil ja sam ostal u čudu.Isto tak kad je objašnjaval ljudima kad su pitali za fakina jel to ona fino zahmeljena sa bogatim aromama hmelja, onda je rekel da je to onaj njihov wit a da je ipa više onak zahmeljena na gorko i da dominira gorčina. I bil je u pravu al nažalost to nije ta gorčina koja je fina i kakav je fakin prije bio.Bil sam sa ljudima koji nisu baš dobri sa pivama ali znaju kaj su dobre domaće pive i pili su fakina prije i sami su bili neugodno iznenađeni jer da to nije ni blizu kaj su prije pili.

Avatar
mali badem
Postovi: 3310
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Post Postao/la mali badem » sub lis 10, 2015 7:13 pm

E sad , volio bi znati zašto je i na takvim količinama ponovljivost problematična . jel do sirovina koje nisu iste , jel do tehnologa ili nešto treče....održavanje točionika ... :?

Avatar
1rice
Postovi: 455
Pridružen/a: sub stu 03, 2012 11:19 am
Lokacija: st

Post Postao/la 1rice » ned lis 11, 2015 5:59 pm

neki dan sam u boci probao i isto je bila previse gorka, a arome hmelja u tragovima
Homer Simpson je napisao/la:Ah, beer, my one weakness. My Achilles' heel, if you will.

Avatar
sinco
Postovi: 194
Pridružen/a: ned sij 11, 2015 10:23 pm
Lokacija: Split

Post Postao/la sinco » ned lis 11, 2015 9:49 pm

1rice je napisao/la:neki dan sam u boci probao i isto je bila previse gorka, a arome hmelja u tragovima
POTPISUJEM
ono kad ti punica proba IPAu na koju si ponosan i kaze: mmmm vockasto isto ko i radler!!!

Odgovori