crna kraljica

... probali ste egzotično pivo? Pohvalite se... Pošaljite etiketu

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Avatar
slawoner
Postovi: 1697
Pridružen/a: uto lip 12, 2012 1:52 am
Lokacija: pozega

crna kraljica

Post Postao/la slawoner » čet pro 11, 2014 3:34 pm

crna kraljica iz medvedgrada...4.6% alc. čini mi se. Crni lager, dosta pitak onak ideee, hmelja gotovo da i nema, znači gorčina 0. Fina gusta pjena. rekao bih neka iznadprosječna ocjena 3.5 od 5...Fino pivo eto, samo da je mrvu više hmelja u gorčinu išlo bilo bi bas dobro...Zadovoljan sam s ovim crnim lagerčićem...
Nemojte šta zamjerit i pozdrav'te kod kuće!

damirb
Postovi: 122
Pridružen/a: ned lis 13, 2013 9:13 am
Lokacija: Buzet

Post Postao/la damirb » sub sij 10, 2015 9:42 pm

potpisujem :)
Kad narastem biti ću pivar :)

Avatar
Toples
Postovi: 2019
Pridružen/a: pet vel 06, 2015 1:25 pm
Lokacija: Zagreb-Srednjaci/Sisak-Zeleni Brijeg
Kontakt:

Re: crna kraljica

Post Postao/la Toples » pet vel 06, 2015 4:55 pm

slawoner je napisao/la:crna kraljica iz medvedgrada...4.6% alc. čini mi se. Crni lager, dosta pitak onak ideee, hmelja gotovo da i nema, znači gorčina 0. Fina gusta pjena. rekao bih neka iznadprosječna ocjena 3.5 od 5...Fino pivo eto, samo da je mrvu više hmelja u gorčinu išlo bilo bi bas dobro...Zadovoljan sam s ovim crnim lagerčićem...
realno im je to najgora piva upravo je nema gorčine koju čovjek očekuje kad pije pivo

Avatar
Artanis
Postovi: 631
Pridružen/a: pet ruj 16, 2011 10:14 pm
Lokacija: Požega

Re: crna kraljica

Post Postao/la Artanis » pet vel 06, 2015 5:52 pm

Toples je napisao/la:
realno im je to najgora piva upravo je nema gorčine koju čovjek očekuje kad pije pivo
Vidim da imaš tek drugi post, pa pretpostavljam da si novi u svijetu kućnog pivarstva. Reći ću ti ovo: Mi pivari cijenimo različitost okusa raznih stilova koje kuhamo. U tome i jest čar ovog hobija i dobar razlog zašto je većina uopće počela kuhati pivo - da pije nešto što je drugačije, zdravije i bolje od onog industrijskog lagera.

Ako ti kraljica nema gorčine, probaj popiti dubbel. Šifra u trgovini: Leffe brune - pa da vidiš što je slatkoća.

PS- Ne govorim isključivo za crnu kraljicu, no meni su mnogi porteri (drugi stil) istovremeno i gorki i slatki. Znam da je proturječno, no neznam kako drugačije objasniti.

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Re: crna kraljica

Post Postao/la Don Genovese » pet vel 06, 2015 8:03 pm

Artanis je napisao/la: Znam da je proturječno, no neznam kako drugačije objasniti.
Nije baš proturječno u ustima. Ja bih rekao da je to samo jedan od stereotipa površnog društva. Kako i sam možeš osjetiti, i gorčina i slatkost, pa i slanost ne mogu jedno drugo ili treće potpuno isključiti. I jedno i drugo izvedeni su u praksi iz kompleksnih materija. A i naša su osjetila prilično složena. Samo dobra izbalansiranost svih tih komponenti daje pozitivno mjerljiv rezultat. A kad bismo još "vagali" ukuse pojedinaca ... tema za u beskraj. Zato si svak kuha svoje, po svojoj mjeri.
Sreće na vreće, pivu na nepce i ne buš trebal ni zubotrebce ... Vito.

Odgovori