ABA - 5th element

... probali ste egzotično pivo? Pohvalite se... Pošaljite etiketu

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

GeorgDjoko
Postovi: 139
Pridružen/a: pon ožu 02, 2015 6:36 pm
Lokacija: Valpovo/Zagreb

Post Postao/la GeorgDjoko » sri lip 03, 2015 7:04 am

Jučer sam se nacuclo 5og elementa u Rijeci u Beertiji.
Ko što slawoner kaže, piva je odlična i pio bi ju svaki dan.

'ABA 5th element je idealno pivo za prosječnog potrošača koji sa industrijskih piva želi prijeći na craft...'

:hmelj: :zivjeli: :hmelj:

pklicov
Postovi: 852
Pridružen/a: sri vel 20, 2013 10:11 am
Lokacija: Zagreb, Dubrava

Post Postao/la pklicov » pet lip 05, 2015 11:17 pm

Kada ti Ožujsko postavi terasu za uzvrat da samo točiš njhove pive, čisto sumnjam da će bilo tko prodavati bilo što od drugih piva. Žalosno, ali tako to ide.
Inaće, velika većina ljudi kaže da je fina piva, ali da je nebi pili svaki dan

Avatar
tinl
Postovi: 1719
Pridružen/a: sri vel 13, 2013 8:02 pm
Lokacija: požega

Post Postao/la tinl » pet lip 05, 2015 11:28 pm

Pklicov u pravu si sto od sto... ali vremena se mjenjaju, istina polako ali sigurno.. navike ljudi je teško promjeniti a pogotovo balkanske navike... u daruvaru cuclaju PAN.. krv krvavu i ljudima i gradu a na toj pivovari su generacije odrasle.. staročeško je po meni najmanje loš komercijalni lager na tržištu u hrvatistanu a nemožeš ga prodati nikome...
in fermantation we trust

Avatar
slawoner
Postovi: 1697
Pridružen/a: uto lip 12, 2012 1:52 am
Lokacija: pozega

Post Postao/la slawoner » pet lip 05, 2015 11:36 pm

da sad previse ne skrenem s teme ulazeci u politiku tržišta...Male pivovare ce uvijek moci izaci na trziste jer ih giganti ne vide kao konkurenciju - 1 gajba na njihovih 20...Međutim kad dođe daruvar ili velebitsko e onda dolazi 10 gajbi na njihovih 20 i onda se oni pobrinu da se konkurencija makne s tržišta...Npr. u požegi postoji sluzbeni distributer velebitskog, a mozes ga popit u samo jednoj birtiji!!

Međutim vremena se mjenjaju i ugostitelji će na teži način shvatiti da bez ponude nema ni zarade! Ako ces ti ponudu prodat zbog 15 000 kn vrijedne terase prodaj! Ko te jebe...ali mi sjedimo u dotičnom lokalu u sred jebene pješačke zone, dolazi grupa od 15-ak studenata, sjednu...Gazda pita sto će - jel ima gričke? Nema, samo žuja i pramen...Ekipa se ustane i ode tamo gdje ima...Gazdi umalo suza kanula niz lice - e ko te jebe gazda - njih 15 svatko nek drmne 3 komada...

Ugostitelji propadaju svaki dan, njih 80% ne prezivi prvu godinu!! E moj majstore pa ti prodaj ponudu žuji! Oš ekskluzivu il ces ponudu i mušterije biraj...Glupani zna se sta ce odabrat...
Nemojte šta zamjerit i pozdrav'te kod kuće!

Avatar
Toples
Postovi: 2019
Pridružen/a: pet vel 06, 2015 1:25 pm
Lokacija: Zagreb-Srednjaci/Sisak-Zeleni Brijeg
Kontakt:

Post Postao/la Toples » sub lip 06, 2015 6:54 am

baš sam popio u Sisku (Vodoo bar) jednu (zadnju sam ulovio) za dan grada i bila taman fina. može se čovjek navući na to lako...
save a tree - drink beer

damirb
Postovi: 122
Pridružen/a: ned lis 13, 2013 9:13 am
Lokacija: Buzet

Post Postao/la damirb » sub lip 06, 2015 1:59 pm

Probao peti element...kuha se u Daruvarskoj kad dotična ima slobodne kapacitete, slično kao i Allin...inače je to ipak, kako doznajem, mali privatni projekt u suradnji sa Daruvarskom i zamišljen je u budućnosti imati različite pive po elementima, ali je za sada u svima isto pivo. A sama piva huh jako mi je slična Allin pivu, gotovo ista...recimo da mi djeluje mrvicu više zahmeljena, ali gorčina mi ne ostaje pretjerano dugo, što se meni zapravo sviđa...a miris mmm predivan...pitam se kako li su Allin i 5th element fine pive prije filtracije i pasterizacije
Kad narastem biti ću pivar :)

Avatar
mali badem
Postovi: 3310
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Post Postao/la mali badem » ned lip 07, 2015 12:13 am

čuo sam danas dobrih vjesti i o Daruvarskoj i o petom elementu i --- baš mi je drago. valjda nema razloga za brigu :wink: :hmelj:

Avatar
isvara
Postovi: 2119
Pridružen/a: sri sij 23, 2013 9:37 am
Lokacija:
Kontakt:

Post Postao/la isvara » ned lip 07, 2015 11:09 am

slawoner je napisao/la:Npr. u požegi postoji sluzbeni distributer velebitskog, a mozes ga popit u samo jednoj birtiji!!

.

žao mi je ali te moram ispraviti !!!!
u 5 birtija

Paun, Coloseum, Lovački rog, Tom club, Pivnica....
i do nedavno je bilo i u Sax - u
Pivo teče bubrezi se liječe !

Avatar
slawoner
Postovi: 1697
Pridružen/a: uto lip 12, 2012 1:52 am
Lokacija: pozega

Post Postao/la slawoner » sri sij 06, 2016 3:55 pm

isvara je napisao/la:
slawoner je napisao/la:Npr. u požegi postoji sluzbeni distributer velebitskog, a mozes ga popit u samo jednoj birtiji!!

.

žao mi je ali te moram ispraviti !!!!
u 5 birtija

Paun, Coloseum, Lovački rog, Tom club, Pivnica....
i do nedavno je bilo i u Sax - u
U Tom clubu ga nikad nije bilo, pivnice vise nema, sax ga vise ne drzi... Za lovački rog ne znam, Paun nemam pojma gdje je... Znam jedino za Colosseum...

Na stranu to, probao konačno njihov BART - baltički porter. Bart je etiketiran pod fifth element pa je moguće da lagano idu prema tome da za 5 elemenata imaju 5 različitih piva, a ne kao do sada isto pivo sa 5 različitih etiketa. Bart je dosta ukusan i fino napucan alkoholom. Po meni malo pregorak sa premalo 'zagorenih' nota - doduše ovo nemojte uzeti kao orijentir jer sam pio dosta hladno pivo pa vjerojatno nisam ni osjetio dosta okusa...Da ne duljim sa nekom recenzijom - bart je fin ali aba je bolja.
Nemojte šta zamjerit i pozdrav'te kod kuće!

Avatar
Toples
Postovi: 2019
Pridružen/a: pet vel 06, 2015 1:25 pm
Lokacija: Zagreb-Srednjaci/Sisak-Zeleni Brijeg
Kontakt:

Post Postao/la Toples » pet sij 08, 2016 7:12 pm

BART upravo probao, nema zagorenih nota, dosta se osjeća karamele i alkohola, nije nešto što bih pio ubuduće...radije ABA...
save a tree - drink beer

Avatar
Poljo
Postovi: 2559
Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Poljo » pon vel 29, 2016 6:36 pm

Ni meni bart nije bio nista posebno..
Sad imaju na tapu u craftroomu special edition APA
Zanimljiv uradak.
Svjetlo narancaste boje sa slabom pjenom koja brzo nestaje
U mirisu i okusu dominira karamela. Nema neke izrazene hmeljske arome. Malo slatkast, a karamela u okusu prelazi u ugodnu gorcinu. Nije jako gorka.. Hmelj je tu vise u ulozi balansiranja slatkoce i karamele.
Sve u svemu zanimljiva piva za probat.. Po mom ukusu premalo zahmeljena, ali mozda vise hmelja nebi ni pasalo na ovoliko karamele.

Avatar
sharkyboy
Postovi: 430
Pridružen/a: sub pro 26, 2015 9:28 pm
Lokacija: Zagreb/Centar

Post Postao/la sharkyboy » pon vel 29, 2016 6:43 pm

Poljo je napisao/la:Ni meni bart nije bio nista posebno..
Sad imaju na tapu u craftroomu special edition APA
Zanimljiv uradak.
Svjetlo narancaste boje sa slabom pjenom koja brzo nestaje
U mirisu i okusu dominira karamela. Nema neke izrazene hmeljske arome. Malo slatkast, a karamela u okusu prelazi u ugodnu gorcinu. Nije jako gorka.. Hmelj je tu vise u ulozi balansiranja slatkoce i karamele.
Sve u svemu zanimljiva piva za probat.. Po mom ukusu premalo zahmeljena, ali mozda vise hmelja nebi ni pasalo na ovoliko karamele.
mozda zato jer je to obicna aba pale ale kojoj fali jedan hmelj :D
bolje piva u ruci neg pič*a na grani...Oi!!! živili

Avatar
Poljo
Postovi: 2559
Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Poljo » pon vel 29, 2016 6:48 pm

Ne znam, to bi trebali pitat majstora pivara :D
Dosta je dobra piva.. Preporucio bi svakom da proba. Nije za hopheade bas, ali nisu svi toliko ludi za hmeljem kao mi :)

Odgovori