Ireks

... i ostali korisni izvori informacija

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Avatar
Svarrogh
Postovi: 2410
Pridružen/a: pet lis 22, 2010 1:00 pm
Lokacija: Vukovar

Post Postao/la Svarrogh » čet ruj 08, 2011 12:23 pm

Da li postoji neki spisak? Gledam njihovu njemacku stranicu i razumem tako-tako. Meni je najvazniji suhi jecmeni ekstrakt da mi brze ide izrada startera :)

mirko
Postovi: 203
Pridružen/a: sub tra 02, 2011 12:48 am
Lokacija: Karlovac

Post Postao/la mirko » čet ruj 08, 2011 12:33 pm

koliko sam shvatio, nije mu problem nabaviti bilo što što nam je potrebno, samo ako će se kupovati u dovoljnim količinama. suhi ekstrakt sam spomenuo u mejlu.

Avatar
diS
Postovi: 1159
Pridružen/a: uto ožu 29, 2011 8:28 pm
Lokacija: Kaštela

Post Postao/la diS » čet ruj 08, 2011 1:45 pm

To je rizik posla, nitko ne može garantirati da će prodavati u "dovoljnim" količinama dok ne stavi u opticaj.
Ono što me zainteresiralo su pakiranja slada od 25 kg, vidim da imaju dosta vrsta, od ječmenog do nekoliko tipova pšeničnog slada.. kad smo kod pakiranja, manja bi sigurno povećala prodaju.

mirko
Postovi: 203
Pridružen/a: sub tra 02, 2011 12:48 am
Lokacija: Karlovac

Post Postao/la mirko » čet ruj 08, 2011 2:02 pm

ma to je možda i manji problem, uvijek netko može kupiti puno pa razvagati i poslati, mislim da bi već i povećanje izbora puno značilo.

Avatar
mali badem
Postovi: 3310
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Post Postao/la mali badem » sri ruj 28, 2011 8:51 pm

kaže gosp Petrović da je vinski program uspješno završen pa će više pažnje posvetiti i malim pivarima .zaključuje da nabava uopće nije trznula na upite za ekstrakte iz .de ,ali da neočekuje probleme s dogovaranjem količina ,jer ipak su oni firma-kćer.za kvasce kaže: "bit će u ponudi kvasci za lager,tamno i pšenićno,ale kvasci" i to je gotovo sigurno!!.za par dana očekujem e-mail.pozdrav svima kolko nas ima :)

Avatar
Ferdo
Postovi: 2382
Pridružen/a: sub lis 18, 2008 7:31 am

Post Postao/la Ferdo » sri ruj 28, 2011 8:55 pm

Nećemo se veseliti previše da ne zacopramo.
Opusti se i nastavi kuhati pivo

Avatar
mad_alchemist
Postovi: 384
Pridružen/a: uto lip 14, 2011 11:18 am
Lokacija: Istra

Post Postao/la mad_alchemist » sri ruj 28, 2011 9:21 pm

Nedavno sam pričao s gospodinom Petrovićom iz irexa, imaju jako dobru ponudu sladova i to klasika pilsen, obojani, karamelni, pšenični... Što se kvasaca tiče, nabava je moguća, ali u količinama od 10 kila minimum. Lager, ale i nešto za crna piva. Ubuduće sladove nabavljam u Pazinu :D mwahahahaha

Avatar
mali badem
Postovi: 3310
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Post Postao/la mali badem » sri ruj 28, 2011 9:27 pm

Ferdo je napisao/la:Nećemo se veseliti previše da ne zacopramo.
naravno ali, ako čovjek nazove nakon tjedan-dva, barem nas on shvaća -?ozbiljno!

ferdo,nebi bilo zgoreg da neko od Vas iskusnih objasni što bi bilo najinteresantnije za početak.(svarrogh bi suhi,neki bi tekući al ne tamni........)slobodno ga nazove(š)te sutra ,podsjetiti ga na sinočnji razgovor na temu ekstrakt-kvasci-ireks.de i pomoći mu da animira "nabavu"

Avatar
mali badem
Postovi: 3310
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Post Postao/la mali badem » uto lis 04, 2011 10:23 am

javlja gosp.Petrović da će suhi kvasci biti u ponudi od firme Mauri(australija)od kojih kupuju i vinske kvasce.
krajem tjedna će razgovarati sa prof.Šantek-om s prehrambeno.biotehnološkog faksa u vezi tekućeg kvasca(taj profesor radi kvasac za pivnicu medvedgrad)veli-podržimo domaću proizvodnju.trebalo bi jošznati kolićinu,a preuzimanje bi trebalo biti na određeni dan!
malt-ove suhe ,tekuće ireks isporučuje na upit kupca pa će sutra u austriji razgovarati s prof Haber... o ponudi-nabavi preko njih ili...
javit će se sljedeći tjedan,dočitanja

Avatar
zeljko
Postovi: 1329
Pridružen/a: uto ožu 30, 2010 1:46 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la zeljko » uto lis 04, 2011 10:29 am

Izvrsne vijesti.
Muškarac bez brkova je kao pivo bez alkohola.

Avatar
Svarrogh
Postovi: 2410
Pridružen/a: pet lis 22, 2010 1:00 pm
Lokacija: Vukovar

Post Postao/la Svarrogh » uto lis 04, 2011 10:47 am

Smijesi nam se svijetla buducnost :) Jel tko koristio ove australske kvasce? Cooper ale kvasac je takodje iz Australije, jel tako? Sto se tice pivnice medvedgrad i biotehnoloskog faxa, da li oni kloniraju neki komercijalni kvasac ili imaju svoj?

Avatar
Beca
Postovi: 487
Pridružen/a: uto srp 27, 2010 9:53 am
Lokacija: Virovitica

Post Postao/la Beca » uto lis 04, 2011 10:52 am

Ajd nek nam je sa srećom.

Avatar
zeljko
Postovi: 1329
Pridružen/a: uto ožu 30, 2010 1:46 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la zeljko » uto lis 04, 2011 11:19 am

Razmišljao sam malo o Ireksu. Kad god ih nešto pitamo da naruče, uvijek (naravno) pitaju koliko bi se to trošilo. Mi naravno nemamo nikakve podatke, ali oni imaju. Vjerojatno imaju podatke koliko su back ekstrakta i slada prodali.

Pretpostavljam da pekare kupuju više od 1-3 kanistera back ekstrakta kad dođu u nabavu. Također, pivovare vjerojatno kupuju slad na tone, a ne na vreće kao mi.

Dakle, neka samo zbroje koliko back ekstrakta i slada su prodali u malim količinama, pa će imati neku predodžbu kolike su naše potrebe. Iz tih količina lako je i izračunati koliko nam kvasca treba.
Muškarac bez brkova je kao pivo bez alkohola.

Avatar
mali badem
Postovi: 3310
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Post Postao/la mali badem » pet lis 07, 2011 12:54 am

stigla pošta :shock: :shock: ponudu je poslao gosp.matija pučko---matija.pucko@ireks-aroma.hr,-----odjellogistike prodaje.
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
ervin
Postovi: 460
Pridružen/a: čet stu 04, 2010 7:19 pm

Post Postao/la ervin » pet lis 07, 2011 2:38 am

u jebote! :shock: 10 kg pakiranje? za 500 kn po kili :D tj treba nam 5000 kuna da bi kupili pakiranje. kak sam znao da ce bit neka pizdarija... a izbor je, knje... :roll:

Odgovori