Online trgovine sirovinama i opremom

... i ostali korisni izvori informacija

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Avatar
diS
Postovi: 1159
Pridružen/a: uto ožu 29, 2011 8:28 pm
Lokacija: Kaštela

Online trgovine sirovinama i opremom

Post Postao/la diS » pon lip 06, 2011 10:29 am

Budući da u Lijepoj našoj nismo u mogučnosti kupiti sve sastojke za kuhanje (ili opremu), često moramo kupovati u inozemstvu.
Osobno sam najviše naručivao iz UK-a, prvenstveno zbog brže dostave nego iz USA (paket iz Engleske mi dođe za cca 7 dana dok iz SAD-a treba nekih 14 dana, al nije ni to problem..).

U bookmarksima imam par shopova iz UK-a koji dostavljaju u Hrvatsku:

Copper Kettle
Hop & Grape
Hop Shop
IRSKA: The Homebrew Company

Patsy iz Hop & Grape-a je bila tako ljubazna da mi pošalje listu s cijenom shippinga za pošiljke ispod 2 kg
(iznad 2 kg cijena drastično raste, npr. za 2.3 kg- £36, no nadam se da će se PUF-ov posao stabilizirati pa ćemo sladove i hmelj pouzdano moći naručiti i kod nas):

slika

This is a guide to prices for parcels under 2k.
But this can also depend on size; i.e. thin ‘envelopes’ will be cheaper.


CARINA
Poštanske pošiljke (pismovne i paketne pošiljke) za koje sukladno stavku 4. članku 50. Carinskom zakonu, ne postoji obveza podnošenja carinarnici: (copy/paste nama zanimljivog dijela s carina.hr):

- pošiljku fizička osoba iz inozemstva besplatno šalje fizičkoj osobi u Republici Hrvatskoj pod uvjetom da pošiljke nisu komercijalne naravi, te da ne prelaze ukupnu vrijednost od 300,00 kuna
- pošiljka je zanemarive vrijednosti- roba čija vrijednost po pošiljci ne prelazi 160 kuna. Navedeno oslobođenje se ne odnosi na alkohol i alkoholna pića, duhan i duhanske proizvode, parfeme i toaletne vode.

Avatar
tojeivan
Postovi: 19
Pridružen/a: čet kol 11, 2011 5:05 pm

Post Postao/la tojeivan » pon ruj 12, 2011 10:41 am

Puno hvala na ovim linkovima! :)

Naručio sam hmelj i kvasce iz Copper Kettle-a, koji mi je ispao najjeftiniji i u sirovinama i dostavi. Narudžba je obrađena u nedjelju sam dobio potvrdu nakon narudžbe u petak navečer (pouka nekim shoppovima kako treba raditi :) i sad samo čekam da stigne, nadam se da će sve biti u redu. :roll:
Volim pravo pivo!!!

Avatar
buky1
Postovi: 1543
Pridružen/a: čet srp 16, 2009 7:48 am
Lokacija: Slavonski Brod

Post Postao/la buky1 » pon ruj 12, 2011 10:45 am

Copper Kettle bar sto se mene tiče nikad nije zakazao. Čak su nabavili kolsch kvasac kad sam pitao da ga nabave iako nije bio u asortimanu. Roba stiže u roku 7-10 dana

Avatar
tojeivan
Postovi: 19
Pridružen/a: čet kol 11, 2011 5:05 pm

Post Postao/la tojeivan » sri ruj 28, 2011 2:25 pm

Prošlo je 17 dana od narudzbe kod copper kettlea i jos nista. Poslao sam im mejl i dobio odgovor da za narudzbe izvan Eu treba i do 5 tjedana za dostavu. Da su imali slučajeve da paket ode u USA i nazad! Nije zajebancija covjek mi je to stvarno odgovorio. Ne znam s kime to oni šalju iz engleske, iz hong Konga su mi stvari dolazile za 10 dana. :((
Volim pravo pivo!!!

Avatar
Svarrogh
Postovi: 2410
Pridružen/a: pet lis 22, 2010 1:00 pm
Lokacija: Vukovar

Post Postao/la Svarrogh » sri ruj 28, 2011 3:19 pm

Od moje posiljke je proslo vec 20 dana. Jedan paket od njih mi je otisao za Kanadu. Najgore je to sto sam narucio tekuci kvasac i sad se pitam u kakvom ce stanju doci. I sto je jos gore, ko zna kada ce doci...

Avatar
OLD
Postovi: 1390
Pridružen/a: sub lip 11, 2011 12:07 pm
Lokacija: Sisak

Post Postao/la OLD » sri ruj 28, 2011 3:45 pm

Ja naručio od njih prije 9 dana i evo danas stiglo. jedino što ima treba tri dana da pošalju paket ostalo je sve OK. Mislim da je i to malo zastalo na carini jer vidim probušenu vrećicu kako bi vidjeli što je unutra.
Volim ih zahmeljene.

Avatar
tojeivan
Postovi: 19
Pridružen/a: čet kol 11, 2011 5:05 pm

Post Postao/la tojeivan » sri ruj 28, 2011 9:02 pm

@svarrogh

A ti si taj slučaj kome je završilo u Kanadi :D

Paket jos čekam nestrpljivo, ali fakat to nije u redu, da pet tjedana! Puno previše, 2 tjedna bi trebao biti maksimum.
kakvi su ovi drugi online dućani s dostavom?
Volim pravo pivo!!!

Avatar
diS
Postovi: 1159
Pridružen/a: uto ožu 29, 2011 8:28 pm
Lokacija: Kaštela

Post Postao/la diS » sri ruj 28, 2011 9:42 pm

Iz Copper-a mi je sve dolazilo za nekih 7 dana, a iz Hop&Grape-a za 10ak.
Prednost Copper-a je što odmah izračuna shipping, platiš i to je to, dok kod Hop&Grape-a pošalješ zahtijev za predračunom i nakon toga plaćaš.

Kako god, oba servisa su mi dosad bila pouzdana.
Za HopShop sam čuo da ima jeftiniji shipping za veće narudžbe.

Avatar
buky1
Postovi: 1543
Pridružen/a: čet srp 16, 2009 7:48 am
Lokacija: Slavonski Brod

CEDAR AGRO

Post Postao/la buky1 » pet ruj 30, 2011 10:59 am

http://www.cedar-agro.hr/

imaju ponešto što bi moglo zatrebati u našem hobiju.

Danas sam u 10:00 naručio dezinfikator. Za minutu mi je došao mail sa svim podacima da napravim uplatu. Platio sam u 10:11 i poslao im dokaz o uplati. U 10:46 dobio sam ovaj mail:

Kod: Označi sve

Poštovani, 
 
hvala na Vašoj narudžbi i uplati koju smo primili.
 
Poštarina za paket (preporučena, ubrzana pošiljka - najjeftinija opcija) iznosi 20,00 kn, pa molimo da i iznos poštarine uplatite na naš žiro račun, jer time izbjegavamo dodatne troškove i papire na pošti.
 
Danas šaljemo paket.
 
 
Lijep pozdrav!


Mislim da mogu poslužiti kao primjer dobre online trgovine!

Avatar
Zedni
Postovi: 1287
Pridružen/a: pon pro 21, 2009 11:18 pm
Lokacija: Bjelovar

Post Postao/la Zedni » sub lis 01, 2011 10:26 am

Mozda ne bi bilo lose uputiti ih na forum pod neke teme kupnji i webshopovima da vide da ima ekipe i da imaju problema sa narudzbama, mozda od svojih dobavljaca mogu nabaviti nesto robe koja bi odgovarala i pivarstvu. Sloziti jedan lijepi mail pa vidjeti. :wink:
On Tap:
Extra Stout, ESB, APA
Fermenting:
Saaz Pale Ale
Next Brews:
Weizen, Porter, IPA

Avatar
tojeivan
Postovi: 19
Pridružen/a: čet kol 11, 2011 5:05 pm

Post Postao/la tojeivan » uto stu 01, 2011 10:28 pm

Samo da se osvrnem na moj paket od Copper Kettlea... na kraju mu je trebalo oko 40 i nešto dana da dođe, negdje u 4-tom tjednu sam ih kontaktirao i tražio da pošalju novi paket, jer sam mislio da ovaj nikad neće doći, tko zna gdje je otišao...

Ian iz CK-a je odmah poslao novi i prošli tjedan su došla oba paketa, prvo originalni, a za koji dan i zamjenski, tako da je dostava obično kod mene oko 10-tak dana.

Rekao sam Ian-u da ću platiti oba paketa, međutim rekao je da ne treba, da je zamjenski poslan, jer je prvi bio tko zna gdje... tako da sam dobio nekih par kvasaca i 200 g hmelja s zakašnjenjem ali i gratis. Svaka čast za profesionalnost Copper Kettleu! :zivjeli2:
Volim pravo pivo!!!

strebjesanin
Postovi: 48
Pridružen/a: sub lis 30, 2010 2:32 pm

Post Postao/la strebjesanin » uto stu 01, 2011 11:40 pm

Zivim u Crnoj Gori, do nedavno sam potpuno bio zadovoljan Copperom sto se tiče cijena proizvoda i shippinga. Prije nekoliko dana Britanska pošta je ukinula pošiljke za ovamo pa je Ian našao novog dostavljača koji je 2 do 3 puta skuplji. Nadam se da u HR niste bili te (ne)sreće! :cry:
sveto

Avatar
Svarrogh
Postovi: 2410
Pridružen/a: pet lis 22, 2010 1:00 pm
Lokacija: Vukovar

Post Postao/la Svarrogh » sri stu 02, 2011 12:58 am

Meni moj paket koji se izgubio nikada nije ni stigao. Takodje sam se cuo sa Ianom koji mi je odmah poslao drugi i taj paket je dosao za 5 dana. Vrhunska usluga. Svaka im cast! Tako se posluje!

Avatar
frici
Postovi: 756
Pridružen/a: čet sij 20, 2011 9:28 am
Lokacija: baranja

Post Postao/la frici » sri stu 02, 2011 8:53 am

Pa oni su svjesni toga da žive od kupaca ne kao kod nas.Kod nas se radi kao da je obratno :x
frici

Avatar
buky1
Postovi: 1543
Pridružen/a: čet srp 16, 2009 7:48 am
Lokacija: Slavonski Brod

Post Postao/la buky1 » uto pro 27, 2011 7:42 pm

Trgovina u Sloveniji! http://www.sam-svoj-pivovar.com/oprema- ... talog.html jel kupovao netko od njih?

Odgovori