LINDR TOČIONIK

... i ostali korisni izvori informacija

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Avatar
kranja
Postovi: 69
Pridružen/a: pon ruj 15, 2014 8:03 am
Lokacija: Buzet

Post Postao/la kranja » čet srp 28, 2016 11:45 am

Naručuješ ove točionike, svih 10? Jel se može ubacit nekako u ovu narudžbu?

Avatar
grga-osijek
Postovi: 1192
Pridružen/a: pet srp 17, 2015 12:50 pm
Lokacija: osijek

Post Postao/la grga-osijek » čet srp 28, 2016 11:53 am

kranja je napisao/la:Naručuješ ove točionike, svih 10? Jel se može ubacit nekako u ovu narudžbu?
To je bila a i još je neka ideja nas par kućnih pivara. Pošto je cijena ista i za grupnjak i pojedinačno -komadno onda probaj sam . Jednostavnije je :wink:
Bolje malo pivo nego veliko hvala

bostjanr
Postovi: 21
Pridružen/a: pon stu 10, 2014 2:54 pm
Lokacija: Maribor

Post Postao/la bostjanr » pet srp 29, 2016 10:18 am

Hi!

Izvini ali ja sam od njih dobio takav odgovor:

"PYGMY 25/K costs 363,33 EUR + 21%VAT= 439, 63 EUR. Related accessories approximately 60-80 EUR, transport around 100 EUR."

Odakle tebi 210eur??? To ti je za trecinu cijene.

Ako stvarno mozes dobit za tu cijenu, ja ti dam pare unaprijed pa, molim, naruci i za mene.

bostjanr
Postovi: 21
Pridružen/a: pon stu 10, 2014 2:54 pm
Lokacija: Maribor

Post Postao/la bostjanr » pet srp 29, 2016 10:28 am

Ups, tek sad sam vidio, da se kod tebe ide za model brez kompresora.
Ok, ali opet 400eur vise za K model???

Avatar
grga-osijek
Postovi: 1192
Pridružen/a: pet srp 17, 2015 12:50 pm
Lokacija: osijek

Post Postao/la grga-osijek » pet srp 29, 2016 10:57 am

Evo ponuda (zbunjujuća ) od 25.07.2016.
Jeli transport za svih 10 kom i li za 1 kom?
PDV ide po ovome naš - 25%.
Uostalom nagađajte.
Bost. imaš za 25icu mogućnost kupovine i ovdje.
http://www.mojepivo.hr/posebna-ponuda/m ... gmy25.html
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Bolje malo pivo nego veliko hvala

Avatar
oleg13
Postovi: 98
Pridružen/a: pet sij 08, 2016 9:17 pm
Lokacija: Krk

Post Postao/la oleg13 » pet srp 29, 2016 2:43 pm

znaci PYGMY 20 kosta 217 EUR, dok PYGMY 25/K kosta 363 EUR (bez PDV)

Avatar
buky1
Postovi: 1543
Pridružen/a: čet srp 16, 2009 7:48 am
Lokacija: Slavonski Brod

Post Postao/la buky1 » sub srp 30, 2016 7:55 am

Ovo je ponuda na kojoj ne mora iskazati pdv. Kada ti bude radio racun trazit ce te pdv broj da moze poreznu obvezu prebaciti na tebe. Ako ti nemas porezni br onda ce ti napraviti racun sa njihovom stopom poreza. CPT Osijek znaci da je vozarina placena do Osijeka i odnosi se na cijelu posiljku navedenu na ponudi. Ako ti unatoc tome sto nemas porezni br izda racun bez obracunatog poreza i ti takav platis i dobijes robu on je u prekrsaju a ti si robu dobio jeftinije za iznos poreza. Ako ti obracuna porez i cinena transporta ulazi u osnovicu

Avatar
grga-osijek
Postovi: 1192
Pridružen/a: pet srp 17, 2015 12:50 pm
Lokacija: osijek

Post Postao/la grga-osijek » sub srp 30, 2016 5:21 pm

buky1 je napisao/la:Ovo je ponuda na kojoj ne mora iskazati pdv. Kada ti bude radio racun trazit ce te pdv broj da moze poreznu obvezu prebaciti na tebe. Ako ti nemas porezni br onda ce ti napraviti racun sa njihovom stopom poreza. CPT Osijek znaci da je vozarina placena do Osijeka i odnosi se na cijelu posiljku navedenu na ponudi. Ako ti unatoc tome sto nemas porezni br izda racun bez obracunatog poreza i ti takav platis i dobijes robu on je u prekrsaju a ti si robu dobio jeftinije za iznos poreza. Ako ti obracuna porez i cinena transporta ulazi u osnovicu
Sve si rekao buky, hvala. :hmelj: :pivo3:
Bolje malo pivo nego veliko hvala

Avatar
grga-osijek
Postovi: 1192
Pridružen/a: pet srp 17, 2015 12:50 pm
Lokacija: osijek

Post Postao/la grga-osijek » sri ruj 28, 2016 7:24 am

Znao sam da će se na kraju zakomplicirati. da ne bi na grupnjaku vodili debatu predlažem da to obavimo ovdje pošto imamo podlogu. Dakle slawoner tvrdi ovo za točionik sa kompresorom PY...20-K
timi je napisao/la:
za nasu, kucnu upotrebu je suvisno. meni je objasnjeno da to sluzi za keykegove, poput ovih dolje na slici. ono sto se mora brzo potrositi, tiskaju pritisak u njih i pomocu njega se istace pivo. ukoliko se ne istoci ubrzo (2-3 dana) oksidirat ce. pojednostavljeno, eliminira upotrebu co2 boce.

gore navedeno je moje shvacanje objasnjenja ali ono sto je zakljucak je da je, kod upotrebe normalnih kegova kakve mi koristimo, nepotrebno.


Slawoner tvrdi:

ja sam bio uvjeren da pivo na takav nacin oksidira...međutim ne. U pivnici tocimo grimbergern piva sva tri stila na ovaj princip - to su naravno piva koja idu malo sporije i istacu se po mjesec i pol dana i nijedan do sada nije oksidirao... Mislim da nema štete ako zrak tlači odozgor, bitno je da ne ide kroz iglu i kroz samo pivo... To je samo moje misljenje i iskustvo...znaci nakon mjesec i pol dana tlačenja zrakom pivo nije oksidiralo...
_________________
Nemojte šta zamjerit i pozdrav'te kod kuće!
Bolje malo pivo nego veliko hvala

Avatar
grga-osijek
Postovi: 1192
Pridružen/a: pet srp 17, 2015 12:50 pm
Lokacija: osijek

Post Postao/la grga-osijek » sri ruj 28, 2016 7:27 am

Badem samo pita a bogami i tvrdi iako negira da tvrdi :lol:

Confused samo pitam ! ne tvrdim ništa !
a kako nastaje oksidacija ?
što može oksidirati ?
kakva je razlika popiti pivu natoćenu jučer a popiti ju danas. ima li razlike?
kakva je razlika jel piva pod tlakom u kegu ili atmosferskim tlakom na zraku u kojem je 21% O2- kisika
zašto uopče kupujemo boce s CO2 kad možemo tlačiti kompresorom ( i filtriranim zrakom ) ako piva tlačena zrakom neoksidira i nema promjene u okusu ni nakon 1 mj.
kakva je razlika u" gaziranju" sa zrakom ( koji je ono sastav plinskih smjesa ? ) i CO2

volio bih čitati mišljenja i odgovore da dođemo do zaključka

slobodno dodajte pitanja ali ponudite i argument- odgovore

hmelj
Bolje malo pivo nego veliko hvala

Avatar
grga-osijek
Postovi: 1192
Pridružen/a: pet srp 17, 2015 12:50 pm
Lokacija: osijek

Post Postao/la grga-osijek » sri ruj 28, 2016 8:29 am

Nešto mi se mota u glavi. Zašto bi proizvođač uopće radio taj tip točionika ako je u tolikoj mjeri poguban za pivo? Zašto bi Slawwoner iznosio-tvrdio neprovjereno? PY20K toči i na komp. i na bocu CO2 (opcionalno) što je samo po sebi veliki benefit. Kad bi Timi još malo sludio čeha sa proširenom ponudom za 20/k (10 Kom) pošto vidim da je i handinho za 20k model što nije evidentirano kao tako. Kad bi uspjeli smuljati VAT. E sad i ja kompliciram :roll: :roll:
Bolje malo pivo nego veliko hvala

Avatar
sharkyboy
Postovi: 430
Pridružen/a: sub pro 26, 2015 9:28 pm
Lokacija: Zagreb/Centar

Post Postao/la sharkyboy » sri ruj 28, 2016 9:43 am

ja bi ako mogu, bez da zavrsim na lomaci, iznio jednu doduse ne 100% provjerenu informaciju, ALI kolko sam ja čuo i kolko znam kak radi ovaj princip keykegova ko sa slike je da taj tlačni plin ide izmedju ove plastike i ove vrecice pa moze bit zrak, propan, butan,, kisik, ugljik,, bilokaj stlacivo jelte :D (popularno zvana kravica iz 5L vina jer kad ju napuses da istocis onih zadnjih par kapi izgleda ko krava i da pijes sa vimena, al to je sad druga prica :) )
znaci di smo stali... plin tlaci prostor izmedju vrecice i plastike i tako "tjera" pivu van na iglu... imam osobno par takvih kegova koje sam radi "znanosti" donio doma pijan se vracajuci iz CR (oni su ih bacili u smece prije neg me neko optuzi da sam lopov :D ) i mogu samo rec da ta vrecica jako zguzvana stoji u "sredini" kega a keg je tvrd tj pod tlakom :D

postoji i drugi princip tih plasticnih kegova koje izmedjuostalog koristi poljska pinta (igrom slucaja i takav jedan imam doma)...oni se ponasaju ko normalni kegovi gdje nema vrecice u plastici, igla ide do dna kega i roka se plin (ovdje co2) koji stisce pivu i dalje znate...

evo na iduce tri slike se zorno vidi ovo kaj sam ja trkeljo:
slika
slika
slika

a sad nek krene pljuvanje po meni kak nist neznam i nisam dovoljno knjiga o keykegovima procito :D

P.S. evo i jedan linkich di je to neko objasnio za sacre brew pivu
http://www.sacrebrew.com/home/packaging/

p.p.s.
cini se da je moje nosenje kegova prek pol zg u sitne nocne sate di te oni sto jos vide cudno gledaju for science ipak urodilo plodom :D
:zivjeli: :zivjeli: :zivjeli:
Zadnja izmjena: sharkyboy, dana/u sri ruj 28, 2016 11:17 am, ukupno mijenjano 1 put.
bolje piva u ruci neg pič*a na grani...Oi!!! živili

Avatar
grga-osijek
Postovi: 1192
Pridružen/a: pet srp 17, 2015 12:50 pm
Lokacija: osijek

Post Postao/la grga-osijek » sri ruj 28, 2016 10:51 am

Hmm. Sad mi je žao što nisam bio trezniji na Krigli i malo bolje prostudirao Donovu istakačku instalaciju . Ako se ne varam (Don di si ti?) on je u jedan keg nadrukao 4-5-6 ?? bara CO2 , namontirao regulator , prilagodio tlak istakanju i hladno istočio keg sa pivom. Keg sa pivom je bio izoliran i prethodno ohlađen. Jeftinija , lakša, solucija uz osnovni pgym .

Ps. ajkula-drakula mislim da Badem lagano loži lomaču i do popodne si na njoj i ti i Slawoner :lol: :roll: :hmelj: :zivjeli2:
Bolje malo pivo nego veliko hvala

handinho
Postovi: 237
Pridružen/a: sri svi 08, 2013 12:30 pm
Lokacija: Sisak

Post Postao/la handinho » sri ruj 28, 2016 12:33 pm

Meni nije toliko ni bitno jel oksidira nakon par dana jer kompresor planiram koristiti u slučajevima kada planiram istočiti cijeli keg negdje van kuće.
Imam veliku CO2 bocu doma pa bi trebao kupiti manju samo za te prilike.
I manometar mi je velik pa bi trebao nabaviti još jedan manji.

Kad to sve zbrojim, ispada da mi je bolje kupit ovaj model s kompresorom umjesto da uzimam još jednu bocu (koju treba punit ili pretakat) i manometar.

Avatar
timi
Postovi: 460
Pridružen/a: ned svi 05, 2013 7:07 pm
Lokacija: Osijek

Post Postao/la timi » sri ruj 28, 2016 5:45 pm

sharkyboy je napisao/la:ja bi ako mogu, bez da zavrsim na lomaci, iznio jednu doduse ne 100% provjerenu informaciju, ALI kolko sam ja čuo i kolko znam kak radi ovaj princip keykegova ko sa slike je da taj tlačni plin ide izmedju ove plastike i ove vrecice pa moze bit zrak, propan, butan,, kisik, ugljik,, bilokaj stlacivo jelte :D (popularno zvana kravica iz 5L vina jer kad ju napuses da istocis onih zadnjih par kapi izgleda ko krava i da pijes sa vimena, al to je sad druga prica :) )
znaci di smo stali... plin tlaci prostor izmedju vrecice i plastike i tako "tjera" pivu van na iglu... imam osobno par takvih kegova koje sam radi "znanosti" donio doma pijan se vracajuci iz CR (oni su ih bacili u smece prije neg me neko optuzi da sam lopov :D ) i mogu samo rec da ta vrecica jako zguzvana stoji u "sredini" kega a keg je tvrd tj pod tlakom :D

postoji i drugi princip tih plasticnih kegova koje izmedjuostalog koristi poljska pinta (igrom slucaja i takav jedan imam doma)...oni se ponasaju ko normalni kegovi gdje nema vrecice u plastici, igla ide do dna kega i roka se plin (ovdje co2) koji stisce pivu i dalje znate...

evo na iduce tri slike se zorno vidi ovo kaj sam ja trkeljo:
slika
slika
slika

a sad nek krene pljuvanje po meni kak nist neznam i nisam dovoljno knjiga o keykegovima procito :D

P.S. evo i jedan linkich di je to neko objasnio za sacre brew pivu
http://www.sacrebrew.com/home/packaging/

p.p.s.
cini se da je moje nosenje kegova prek pol zg u sitne nocne sate di te oni sto jos vide cudno gledaju for science ipak urodilo plodom :D
:zivjeli: :zivjeli: :zivjeli:
evo, konacno objasnjeno do detalja. na ovaj nacin pivo zaista ne moze oksidirati. :D :D :D

isto tako, potvrdjena je tvrdnja da je "K" opcija nepotrebna za ono sto ce nama sluziti tocionik. kraj price. ;)

inace, cijena "K" modela je vidljiva na slici dolje (bez poreza), samo primijeniti isti model popusta i dobijemo neku okvirnu cijenu. ugrubo racunati da je 30% skuplji od modela bez kompresora.
slika

Odgovori