Pitanje

Imate viska slada, hmelja, bacvu ili bilo sto potrebno za pivarstvo... ponudite ostalima...

Moderator/ica: Poljo

Odgovori
madrasko

Pitanje

Post Postao/la madrasko » pon pro 10, 2007 12:17 am

Pošto sam laik u vezi svega oko pravljanja piva koliko bi mi za početak trebalo love?
stari mi radi vino i ima nešto posuda a neznam dal bi što mogao iskoristiti!
Koliko to košta što ti prodaješ? :roll:

admin
Site Admin

Post Postao/la admin » pon sij 28, 2008 10:26 am

Bok!

Nisam bio neko vrijeme u ZG pa sorry na kasnom odgovoru. Posto kazes da si laik, predlažem da pročitas kako napraviti pivo iz seta.
http://www.pivarstvo.info/forum/viewtopic.php?t=2
Ja više ništa ne prodajem, naime nitko nije kupovao no ako želiš mogu ti pomoći oko nabavke potrebnih stvari.
Same setove trenutno nemam no ako si zainteresiran mogu ih ponovno naručiti.
Ako imaš posude za vinarstvo imaš zapravo podosta toga :)
Za rad s setom ti treba posuda od 25litara ili vise (stakleni demižon, cca 100kn u Pevecu ili sl.) ili možeš i u rostfrei bačvi za vino. Boce za pivo i čepilica za krunske zatvarače (oko 100kn). Sredstvo za dezinfekciju (ili kupovno ili npr. obična varikina.)
Sami set je oko 100-110kn ovisno o vrsti i količini (poštarina).

Znaci da nemaš ništa, sa nekih 400kn mozes krenuti u posao. Ako imas posudu za vrenje i odlučiš se za za plastične boce (ja ih osobno nevolim) mozes jos jeftinije proci.

Naravno, imaš i skupljih varijanti a to je da pivo ne flaširaš nego puniš u bačve i imaš točionik. Ja trenutno koristim taj sistem i vrijedi svake uložene lipe.

Pošalji mi PM ili mail ako imaš još pitanja.

Andrej

Odgovori