Prodajem mlin
Postano: uto stu 20, 2012 7:31 am
Evo napokon sam ih završio. Kakda sam se odlučio praviti mlin ukazala se prilika da napravim odmah 2 komada.
Kućište je id lima inox 5 , kućište ležajeva od lima inox 10, valjci fi 45 od 16 Mo3, ljevak od pocinčanog lima, vijci od inox-a, ležajevi 6201.
Sa prednje strane se vide dvije različite osovine. Na lijevom mlinu je pogonska osovina izvedena za prihvat čeljusti bušilice (upušteno 1 mm pod 120 stupnjeva tako da čeljusti bušilice nemogu proklizati). Sa druge , suprotne strane (vidi se na desnom mlinu) se nalazi osovina sa utorom za pero i montažu remenice što je opcija za modernizaciju i pogon elektromotorom i remenom. Dakle sa jedne strane mlina je prihvat za bušilicu, a kada se mlin okrene za 180 stupnjeva oko vertikalne osi tada se vidi osovina sa utorom za kajlu i remenicu.
Mlinovi su isprobani i savršeno melju (drope) slad. Član foruma, slawoner iz Požege je s njim radio te mu nahvalio više karakteristika , od izgleda do kvalitete mljevenog slada. Razmaci između valjaka se mogu podešavati , no nema potrebe. Mljeo sam i neslađeni ječam i žito, evo baš u nedjelju ,neslađeni ječam sam protjerao 4 puta i nisam moro dirati razmak između valjaka koji je podešen na Ng slad.
Kako piše u naslovu , jedan je za prodaju. Cijena 550 kn ili zamjena za nešto od opreme ili sirovina.
Mislim da je cijena realna jer samo ležajevi za jedan koštaju 120 kn ,a da ne spominjem strojnu obradu, materijal i utrošene sate.
Evo i slika
Kućište je id lima inox 5 , kućište ležajeva od lima inox 10, valjci fi 45 od 16 Mo3, ljevak od pocinčanog lima, vijci od inox-a, ležajevi 6201.
Sa prednje strane se vide dvije različite osovine. Na lijevom mlinu je pogonska osovina izvedena za prihvat čeljusti bušilice (upušteno 1 mm pod 120 stupnjeva tako da čeljusti bušilice nemogu proklizati). Sa druge , suprotne strane (vidi se na desnom mlinu) se nalazi osovina sa utorom za pero i montažu remenice što je opcija za modernizaciju i pogon elektromotorom i remenom. Dakle sa jedne strane mlina je prihvat za bušilicu, a kada se mlin okrene za 180 stupnjeva oko vertikalne osi tada se vidi osovina sa utorom za kajlu i remenicu.
Mlinovi su isprobani i savršeno melju (drope) slad. Član foruma, slawoner iz Požege je s njim radio te mu nahvalio više karakteristika , od izgleda do kvalitete mljevenog slada. Razmaci između valjaka se mogu podešavati , no nema potrebe. Mljeo sam i neslađeni ječam i žito, evo baš u nedjelju ,neslađeni ječam sam protjerao 4 puta i nisam moro dirati razmak između valjaka koji je podešen na Ng slad.
Kako piše u naslovu , jedan je za prodaju. Cijena 550 kn ili zamjena za nešto od opreme ili sirovina.
Mislim da je cijena realna jer samo ležajevi za jedan koštaju 120 kn ,a da ne spominjem strojnu obradu, materijal i utrošene sate.
Evo i slika