Oprema za kuhanje do 40l - prodano!

Imate viska slada, hmelja, bacvu ili bilo sto potrebno za pivarstvo... ponudite ostalima...

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
daso
Postovi: 119
Pridružen/a: ned ruj 23, 2012 9:36 am

Oprema za kuhanje do 40l - prodano!

Post Postao/la daso » pon sij 01, 2024 4:39 pm

Prodano!

Prodajem kompletnu opremu za kuhanje domaće izrade, sastoji se od sljedećeg kako je prikazano na slikama.
Sve je napravljeno od inox-a, osim 50l emajliranog lonca i mesing spojnica na silikonskim crijevima.
  • emajlirani lonac 50l s poklopcem
  • inox posuda za ukomljavanje sa "lažnim poklopcem" (ima i lažno dno koje se zatvara poklopcem i otvara kada treba ocjediti slad)
  • inox fitinzi
  • silikonska crijeva
  • pumpa za cirkulaciju
  • grijač 3,2kW (jednofazni, rađen po narudžbi da radi na osiguraču u stanu)
  • termometar
  • šipke za cjeđenje
slika


slika


slika


slika


slika


slika


slika


slika


slika


slika



Dizajnirano je tako da se može kuhati i u klasičnom smjeru cirkulacije sladovine (smjer cirkuliranja sladovine od gore prema dolje), ali meni je nekako bilo draže obrnuto (baci oko na donji youtube video).

Ja sam grijao na plin, a kad mi se žurilo tada dodatno još i električni grijač. Ali može raditi i samo na plin ili samo el. grijač (po želji).

Nakon kuhanja kompletna oprema se rastavi i spakira u 50l lonac da ne zauzima puno prostora (vidi zadnju sliku).

Maksimalna količina slada je 9,5kg.


Za kraj, youtube link na pilu u akciji:
https://youtu.be/GV-29FOwfHY?feature=shared

Nakon više od 120 skuhanih šarži, došlo je vrijeme za veći kapacitet (došao je već i ranije, ali se nisam dao :D ).

Cijena kompleta: 250€
Lokacija opreme: Zg
Dodatni info na 098817974.

Odgovori