Kontejner za pranje točionika

Trebate nesto? Pitajte....

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
ist
Postovi: 8
Pridružen/a: sri ožu 17, 2010 11:12 am
Lokacija: Zadar

Kontejner za pranje točionika

Post Postao/la ist » čet tra 29, 2010 3:08 pm

Eto trebalo bi mi to iz naslova poruke.
Sto je to uopce? Pretpostavljam da je to nekakva manja bacva koja se moze otvoriti pa se unutra ubaci neka tekucina (s cim se uopce peru tocionici?)? Eto pa ako netko zna gdje nabaviti ili prodaje molio bih da se javi.

Avatar
admin
Site Admin
Postovi: 1853
Pridružen/a: čet ožu 08, 2007 11:58 am
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la admin » pet tra 30, 2010 1:58 am

za koji grifer ti treba to? pošto se jelte razlikuju :)

za pranje se koristi otopina natrij hipoklorita i natrij hidroksida. Mogu uzeti pakiranje jedno, no to je 15 ili 20 litara koje se onda razrijeđuju još dodatno (tipa deci na par litara što će reći da svi peremo godinu dana :) pa mi je puno samome. Ako ima zainteresiranih pa da podijelimo mogu uzeti no sam neću...

ist
Postovi: 8
Pridružen/a: sri ožu 17, 2010 11:12 am
Lokacija: Zadar

Post Postao/la ist » pet tra 30, 2010 11:27 am

mislim da bi mi najvise odgovarao za karlovacko (imam grifer za bavariju, ali i tako mislim nabaviti grifer za karlovacko, pa ako netko mozda ima i jedno i drugo, jos i bolje :) )


Kolika je uopce cijena tog natrij hipoklorita? Inace kad nabavim kontejner, svakako sam zainteresiran za otopinu :)

Avatar
admin
Site Admin
Postovi: 1853
Pridružen/a: čet ožu 08, 2007 11:58 am
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la admin » pet tra 30, 2010 11:47 am

obicno je jedan kontejner jedan nastavak pa mi reci za koji da se raspitam? Treba nas se skupiti desetak za otopinu jer je veliko pakiranje. Ne da mi se davati 100E iz svog djepa pa da mi onda stoji doma....

ist
Postovi: 8
Pridružen/a: sri ožu 17, 2010 11:12 am
Lokacija: Zadar

Post Postao/la ist » pet tra 30, 2010 12:57 pm

Najvise bi namodgovarao za karlovacko i to i kontejner i grifer, ako ne karlovacko tad bavaria (za nju mi ne treba grifer, to vec imamo). Sto se tice otopine ako nije previse kvarljivo, znaci da moze trajati 2 godine recimo, uzeli bi oko 5l, da ima :)

Avatar
admin
Site Admin
Postovi: 1853
Pridružen/a: čet ožu 08, 2007 11:58 am
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la admin » sub svi 01, 2010 10:24 am

budem ti se raspitao za kontejner i grifer.

još neko zainteresiran za sredstvo za pranje?

ist
Postovi: 8
Pridružen/a: sri ožu 17, 2010 11:12 am
Lokacija: Zadar

Post Postao/la ist » sri lip 09, 2010 12:05 pm

Da li ima netko?

Moze li se recimo otvoriti bacva bavarie, oprati pa uliti tekucinu? Ono, kao napunimo bacvu od 25 l , pa ju koristimo tako za pranje cijevi.

Avatar
admin
Site Admin
Postovi: 1853
Pridružen/a: čet ožu 08, 2007 11:58 am
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la admin » sri lip 09, 2010 9:40 pm

pa moze no trebaju ti dvije. jedna za lužinu i još jedna s vodom za ispiranje. jednom kada razrijediš lužinu brzo ode (par dana) pa ovaj tvoj sistem bi bio dosta nepraktičan... nažalost nema baš zainteresiranih za lužinu...

A.

ist
Postovi: 8
Pridružen/a: sri ožu 17, 2010 11:12 am
Lokacija: Zadar

Post Postao/la ist » uto lip 15, 2010 9:29 pm

Postoji li mozda neki drugi nacin za pranje tocionika, recimo spojiti neku prskalicu tipa LINK direktno na cijev i tako procistiti cijevi?

Ako nemamo natrij hipoklorit i natrij hidroksid postoji li nesto zamjensko sto bi moglo posluziti?

Avatar
admin
Site Admin
Postovi: 1853
Pridružen/a: čet ožu 08, 2007 11:58 am
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la admin » sri lip 16, 2010 12:03 am

možeš koristiti varikinu... standarno sredstvo kod homebrewera. bitno je da sredstvo za čišćenje protjeraš kroz točionik. Može i bačva otvorena poslužiti no veći je utrošak CO2....

marbor
Postovi: 243
Pridružen/a: pet ožu 23, 2007 5:43 pm

Post Postao/la marbor » pon lip 21, 2010 9:17 pm

ist je napisao/la:Postoji li mozda neki drugi nacin za pranje tocionika, recimo spojiti neku prskalicu tipa LINK direktno na cijev i tako procistiti cijevi?

Ako nemamo natrij hipoklorit i natrij hidroksid postoji li nesto zamjensko sto bi moglo posluziti?
Ako zelis isprobati ovaj sistem sa ručnom pumpom mogu ti poslati priključak za pranje točionika za grifere kao zagrebačke pivovare, meni neodgovara jer ne koristim takve grifere. Ovaj priključak služi za ispiranje vodom iz vodovoda ali se da lako prepraviti.

Odgovori