Stranica: 1/1.
Trebam RO vodu
Postano: uto tra 06, 2021 1:23 pm
Postao/la Pedja31
Bok svima,
jel bi mi mogao netko napraviti 20L RO vode? ZG...
Hvala

Re: Trebam RO vodu
Postano: sri tra 07, 2021 9:12 am
Postao/la shvabac
u najblizem lidlu ti je to oko 20-30kn. jeftinije nego dok odes do nekog
Re: Trebam RO vodu
Postano: sri tra 07, 2021 9:14 am
Postao/la Krokodil
Koja voda iz Lidla?
Re: Trebam RO vodu
Postano: sri tra 07, 2021 7:37 pm
Postao/la shvabac
Re: Trebam RO vodu
Postano: sri tra 07, 2021 11:58 pm
Postao/la Jonas
Imas metro demineraliziranu vodu , 5L za 8 kuna , kada je akcija je dobijem za 4,99 pa si napunim zalihe (za starsan i ph kalibracijske otopine i slicno)
imas na jarunu DEMI 94
http://www.demi94.hr/demineralizirana-voda.html
navodno da je kuna po litri u rinfuzi
ako kanis demineraliziranu vodu koristiti razmisli o nabavci Ro sustava , ima ih za oko 500 kuna tu u zagrebu , to je 500L vode i otplatio si ga ,
Re: Trebam RO vodu
Postano: čet tra 08, 2021 8:31 am
Postao/la Krokodil
Ova iz Lidla: da li je ok za piće odnosno pivo s obzirom na proces proizvodnje. Ima manje minerala-destilirana je, ali čega još ima u toj vodi? Možeš tu vodu natočiti u čašu i popiti?
Re: Trebam RO vodu
Postano: čet tra 08, 2021 8:42 am
Postao/la Jonas
Krokodil je napisao/la: ↑čet tra 08, 2021 8:31 am
Ova iz Lidla: da li je ok za piće odnosno pivo s obzirom na proces proizvodnje. Ima manje minerala-destilirana je, ali čega još ima u toj vodi? Možeš tu vodu natočiti u čašu i popiti?
Demi voda generalno nije za pice(zbog manjka minerala) ali se moze piti
Ne bi smjelo biti nista drugog u vodi
Na metro vodi pise izmedu ostalog za pripremu alkoholnih napitaka
Re: Trebam RO vodu
Postano: čet tra 08, 2021 8:43 am
Postao/la svabac
eto ne mozes, bas za lidl imaju proces proizvodnje da bude otrovna. jos u nju idu i ovi bil gejc cipovi koji idu u i cjepiva. ja par godina radio sva svoja piva s lidl vodom, evo svi koji su pili hodaju u rikverc vec, a ko zna koje su dugorocne posljedice.
i jos stavljaju fetuse abortirane djece u nju, bjezi od lidl vode
Re: Trebam RO vodu
Postano: čet tra 08, 2021 10:43 am
Postao/la Krokodil
Ne bojim se čipova i hoda u rikverc, ali destilirana voda je prvenstveno namijenjena za pegle i akumulatore. Za pretpostaviti je da se prilikom proizvodnje nisu potrudili napraviti pitku higijenski ispravnu vodu. Za peglu je bitno samo da nema kamenca. Higijena je manje bitna.
Re: Trebam RO vodu
Postano: čet tra 08, 2021 10:49 am
Postao/la Krokodil
sanoj je napisao/la: ↑čet tra 08, 2021 8:42 am
Krokodil je napisao/la: ↑čet tra 08, 2021 8:31 am
Ova iz Lidla: da li je ok za piće odnosno pivo s obzirom na proces proizvodnje. Ima manje minerala-destilirana je, ali čega još ima u toj vodi? Možeš tu vodu natočiti u čašu i popiti?
Demi voda generalno nije za pice(zbog manjka minerala) ali se moze piti
Ne bi smjelo biti nista drugog u vodi
Na metro vodi pise izmedu ostalog za pripremu alkoholnih napitaka
Ako piše da je za pripremu alkoholnih napitaka, onda je OK.