Jelen Belo

... probali ste egzotično pivo? Pohvalite se... Pošaljite etiketu

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Avatar
scorpioX
Postovi: 94
Pridružen/a: ned srp 27, 2008 1:23 pm
Lokacija: Beograd

Jelen Belo

Post Postao/la scorpioX » pon svi 30, 2011 11:57 pm

U Srbiji se prvi put na trzistu pojavilo psenicno pivo - Jelen Belo.

Osvezavajuce, mada mislim da su malo preterali sa korijanderom.

Evo teksta reklame:

Vrhunsko nefiltrirano, mutno pšenično pivo napravljeno od najkvalitetnijih sastojaka, sa specijalnim, pšeničnim sladom i korijanderom koji mu daje specifičnu aromu.

Jelen Belo ima bogatu penu zbog visokog sadržaja belančevina, polifenola i drugih komponenti koje čine pivo mutnim (usled nefiltriranja u procesu proizvodnje) i uslovljavaju stvaranje visoke guste pene u čaši.

Jelen Belo ima intenzivniju aromu što je posledica dodatka korijandera i pšeničnog slada kao i manju gorčinu pa je pitkije i lakše od redovnog piva.

Jelen Belo je najbolje konzumirati na temperaturi od 4 C, a za potpuni užitak preporučuje se poseban ritual sipanja u čašu:

Pšenično pivo toči se polako u visoku čašu, usku pri dnu, i proširenu na vrhu. Kad u flasi ostane polovina sadržaja, treba prestati sa sipanjem, zavrteti flašu, tako da se nataloženi kvasac podigne, a onda izliti ostatak. Tako ćete u čaši dobiti bogatu kremastu penu i sav sadržaj pivskog kvasca.
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
Svarrogh
Postovi: 2410
Pridružen/a: pet lis 22, 2010 1:00 pm
Lokacija: Vukovar

Post Postao/la Svarrogh » uto svi 31, 2011 2:04 am

Jesi li ga probao? Mislim da Apatinsku pivovaru drzi ista grupacija kao i Zagrebacku tako da bi Jelen trebao biti slican sa Ozujskim psenicnim. Koliko dodje boca?

Avatar
frici
Postovi: 756
Pridružen/a: čet sij 20, 2011 9:28 am
Lokacija: baranja

Post Postao/la frici » uto svi 31, 2011 8:30 am

Baš me zanima to pivo,možda ga u Vukovaru već ima.
frici

Avatar
scorpioX
Postovi: 94
Pridružen/a: ned srp 27, 2008 1:23 pm
Lokacija: Beograd

Post Postao/la scorpioX » uto svi 31, 2011 9:09 am

Svarrogh je napisao/la:Jesi li ga probao? Mislim da Apatinsku pivovaru drzi ista grupacija kao i Zagrebacku tako da bi Jelen trebao biti slican sa Ozujskim psenicnim. Koliko dodje boca?
U pravu si, u okviru StarBev-a su i Apatinska i Zagrebacka pivara.

Kapiram da ono sto je Jelen u Srbiji je Zuja u Hrvatskoj. Na zalost, nije moguce probati Zuju u Srbiji jer se ne uvozi, ali zato najgoreg shit-a iz komunistickih pivara tipa BIP, Valjevska i Jagodinska pivara ima koliko hoces.

Jelen Belo sam probao, boca 0.33 kosta 65 dinara (6 kuna?). Po ukusu podseca na Jelen, samo sa korijanderom. Mislim da je korijandera moglo da bude manje. Ima fenomenalnu penu, koja moze da drzi i do 20 minuta ukoliko je casa ledeno hladna.

Avatar
Svarrogh
Postovi: 2410
Pridružen/a: pet lis 22, 2010 1:00 pm
Lokacija: Vukovar

Post Postao/la Svarrogh » uto svi 31, 2011 12:03 pm

1kn = 12din! 5.5kn! Kod nas toliko dodje boca od 0.5L! Nije bas jeftino. To si uzeo u trgovini? U Vukovaru ima distributer za Jelen pa cu otici danas da vidim da li su ga dobili. Icu ja za Debeljacu na moto susrete 25.6 pa se mozemo naci. Ponesem ti par piva :)

Avatar
scorpioX
Postovi: 94
Pridružen/a: ned srp 27, 2008 1:23 pm
Lokacija: Beograd

Post Postao/la scorpioX » uto svi 31, 2011 12:26 pm

Hteo sam da napravim malu ogradu oko cene posto sam ga pazario u Veropoulos-u, koji barem u Beogradu vazi za jedan od skupljih supermarketa.

Ubelezio sam vikend 25.-26.6. crvenim, racunaj da se vidimo. Ne znam kakav ti je plan, bilo bi mi drago da budes moj gost u Beogradu. Ako to nije izvodjivo, meni je najmanji problem da skoknem do Debeljace. :D

Bas me zanima tvoj utisak o Jelen Belom....

Avatar
panorama
Postovi: 138
Pridružen/a: ned pro 19, 2010 10:57 am
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la panorama » uto svi 31, 2011 12:58 pm

scorpioX je napisao/la:
Svarrogh je napisao/la:Jesi li ga probao? Mislim da Apatinsku pivovaru drzi ista grupacija kao i Zagrebacku tako da bi Jelen trebao biti slican sa Ozujskim psenicnim. Koliko dodje boca?
U pravu si, u okviru StarBev-a su i Apatinska i Zagrebacka pivara.

Kapiram da ono sto je Jelen u Srbiji je Zuja u Hrvatskoj. Na zalost, nije moguce probati Zuju u Srbiji jer se ne uvozi, ali zato najgoreg shit-a iz komunistickih pivara tipa BIP, Valjevska i Jagodinska pivara ima koliko hoces.

Jelen Belo sam probao, boca 0.33 kosta 65 dinara (6 kuna?). Po ukusu podseca na Jelen, samo sa korijanderom. Mislim da je korijandera moglo da bude manje. Ima fenomenalnu penu, koja moze da drzi i do 20 minuta ukoliko je casa ledeno hladna.
Moje uspomene na Jagodinsko su lijepe, legendarni čiča na etiketi i pivo ok. Doduše, to je bilo prije 30 godina. Znam da je jedinica mjere za nekvalitetu bila Mediana pivo iz Niške pivovare. kako je danas ?
Podroom brueri

Avatar
Svarrogh
Postovi: 2410
Pridružen/a: pet lis 22, 2010 1:00 pm
Lokacija: Vukovar

Post Postao/la Svarrogh » uto svi 31, 2011 1:09 pm

Joj onaj zofman... koje smece od piva. Oni su medju prvima poceli prodavati u PET ambalazi. I to od 1.5L. Samo kukuruz :) Fuuuuj! Ja cu ici motorom na susret. Moram staviti rutu u gps da vidim kuda sve moram prolaziti. U kojem dijelu BGa zivis?

Avatar
scorpioX
Postovi: 94
Pridružen/a: ned srp 27, 2008 1:23 pm
Lokacija: Beograd

Post Postao/la scorpioX » uto svi 31, 2011 1:18 pm

panorama je napisao/la:
scorpioX je napisao/la:
Svarrogh je napisao/la:Jesi li ga probao? Mislim da Apatinsku pivovaru drzi ista grupacija kao i Zagrebacku tako da bi Jelen trebao biti slican sa Ozujskim psenicnim. Koliko dodje boca?
U pravu si, u okviru StarBev-a su i Apatinska i Zagrebacka pivara.

Kapiram da ono sto je Jelen u Srbiji je Zuja u Hrvatskoj. Na zalost, nije moguce probati Zuju u Srbiji jer se ne uvozi, ali zato najgoreg shit-a iz komunistickih pivara tipa BIP, Valjevska i Jagodinska pivara ima koliko hoces.

Jelen Belo sam probao, boca 0.33 kosta 65 dinara (6 kuna?). Po ukusu podseca na Jelen, samo sa korijanderom. Mislim da je korijandera moglo da bude manje. Ima fenomenalnu penu, koja moze da drzi i do 20 minuta ukoliko je casa ledeno hladna.
Moje uspomene na Jagodinsko su lijepe, legendarni čiča na etiketi i pivo ok. Doduąe, to je bilo prije 30 godina. Znam da je jedinica mjere za nekvalitetu bila Mediana pivo iz Niąke pivovare. kako je danas ?
Mediana je dobila naslednika u vidu Superiora, koji je koliko-toliko bolji. Posle 2000.-e Niska pivara je izbacila na trziste Appel, koji je trebao da bude high-end njihove ponude. U pocetku jeste bilo dobro (reklamirao ga Bora Corba), ali se kasnije iskvarilo. Nisam siguran da ga jos uvek proizvode.

Da paradoks bude veci, voda iz niskog vodovoda se smatrala za jednom od najkvalitetnijih u svojoj kategoriji na prostoru bivse SFRJ.

Avatar
Svarrogh
Postovi: 2410
Pridružen/a: pet lis 22, 2010 1:00 pm
Lokacija: Vukovar

Post Postao/la Svarrogh » uto svi 31, 2011 1:44 pm

Sada sam se vratio od lokalnog distributera Jelen piva u Hrvatskoj. Kazu da ga nisu dobili a i da ga pocnu uvoziti, mora na analizu u Zagreb tako da ce to potrajati...

Avatar
Svarrogh
Postovi: 2410
Pridružen/a: pet lis 22, 2010 1:00 pm
Lokacija: Vukovar

Post Postao/la Svarrogh » pon srp 11, 2011 1:07 pm

Probao sam Jelen Belo! Slicno je kao Ozujsko psenicno pa tko voli nek izvoli :)

Mozelibezkaucije
Postovi: 7
Pridružen/a: ned ožu 10, 2013 12:50 pm

Post Postao/la Mozelibezkaucije » ned ožu 10, 2013 3:38 pm

Nema ga više... Ni u radnjama ni na popisu brendova na sajtu pivare.

Meni se baš dopalo. U ovdašnjoj pivskoj močvari retko kada se pojavi nešto novo, pa se čovek obraduje i kad promene etiketu.

Odgovori