Bačve i sl.

Imate viska slada, hmelja, bacvu ili bilo sto potrebno za pivarstvo... ponudite ostalima...

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Avatar
admin
Site Admin
Postovi: 1853
Pridružen/a: čet ožu 08, 2007 11:58 am
Lokacija: Zagreb

Bačve i sl.

Post Postao/la admin » pet srp 13, 2007 10:53 am

Dodatak: Nažalost ovo dolje navedeno više ne vrijedi jer prijatelj preko kojeg sam nabavljao se više ne bavi time. U oglasniku uvjek ima ljudi koji prodaju bačve pa je to dobro mjesto za krenuti u potragu.
------------------------------------------------

Ako netko zeli umjesto flasiranja skladistiti u ba?vama, slobodno se javite za ba?ve za pivo (30l a rjedje i od 50l) te svu ostalu potrebnu opremu. Pipe, barometri, cijevi, selne, spirale za hladjenje, sankomat...

Osobno sam se preporodio od kada sam presao na bacve, nema vise pranja i sterilizacije miljon boca, proljevanja i komplikacija kod flasiranja... definitivno preporuka iz prve ruke...

Uzdravlje,

Andrej
Zadnja izmjena: admin, dana/u sri ožu 11, 2009 4:58 pm, ukupno mijenjano 2 puta.

Avatar
malimiha
Postovi: 495
Pridružen/a: pet pro 19, 2008 1:34 pm
Lokacija: POŽEGA

Post Postao/la malimiha » pet pro 19, 2008 1:55 pm

esu to neke posebne bacve za pivo il mogu i ove od rosfraja za vino

Avatar
admin
Site Admin
Postovi: 1853
Pridružen/a: čet ožu 08, 2007 11:58 am
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la admin » pon pro 22, 2008 11:42 am

Bačve za pivo se razlikuju od bačava za vino po tome što su potpuno zatvorene i mogu izdržati pritisak CO2 u pivu. Sigurno si ih vidio po kafićima ili restoranima koji imaju točeno pivo. Bačve postoje od 30 ili 50 te se razlikuju od pivovare do pivovare po čepu i naravno nastavku koji paše na isti. Da bi koristio bačve je znači potreban i nastavak te boca s CO2 i točionik.

slika

Odgovori