Tamni Budweiser

... probali ste egzotično pivo? Pohvalite se... Pošaljite etiketu

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Avatar
OLD
Postovi: 1390
Pridružen/a: sub lip 11, 2011 12:07 pm
Lokacija: Sisak

Tamni Budweiser

Post Postao/la OLD » sub ruj 17, 2011 12:05 pm

Koliko vidim nitko još nije dao mišljenje o ovom pivu pa iako nije baše neko "egzotično" prvi put ga pijem. Probao sam puno puta svijelti Budweiser, što američki što češki (nekoliko puta u slovačkoj) i tu se nema što puno reći osim odlično. Ovaj tamni je neka druga priča. Otkad čitam ove knjige o homebrewingu i pratim forum naučio sam barem pratiti neke sitnice kod piva. Tako se kod dobrog piva nebi trebao bitno osjećati neki njezin sastojak (tako da ga kod kušanja lako možeš izdvojiti) i da ima neki posebni prevladvajući okus (ispravite me ako griješim). Kod ovog piva me odmah zasmetao jak okus karamelnog slada i slaba gorčina. Mislim da je IBU puno manji od 30 (ravnam se prema jednom svom pivu) a alkohola samo 4,7 . Pivo je jako tamno (tamnije od Tomislava) pa kad ga popiješ imaš osjećaj da nešto fali. Zbog jakog okusa karamele mislim da nebih mogao popiti više od dvije boce jer mi je i nakon jedne okus pre dugo ostao u ustima.
Uglavnom radije bih popio Tomislava nego ovaj Budweiser kad bih birao izmedju dva tamna piva.
Volim ih zahmeljene.

Avatar
Artanis
Postovi: 631
Pridružen/a: pet ruj 16, 2011 10:14 pm
Lokacija: Požega

Post Postao/la Artanis » uto lis 04, 2011 2:41 pm

Moje skromno mišljenje (jer sam probao samo oko desetak vrsta tamnih piva) jest da je svijetli budweiser budvar bolji od tamnog.

Vidim da kažeš da ima slabiju gorčinu, a meni je opet najgorče pivo koje sam pio, više gorko i od tomislava.
A valjda je istina da svatko ima svoj okus.

Spex
Postovi: 2
Pridružen/a: pon stu 07, 2011 9:13 pm
Lokacija: Dubrovnik

Re: Tamni Budweiser

Post Postao/la Spex » uto stu 08, 2011 11:25 am

OLD je napisao/la:Probao sam puno puta svijelti Budweiser, što američki što češki (nekoliko puta u slovačkoj) i tu se nema što puno reći osim odlično.
Jel želiš reći da ti je američki Bud jednako dobar kao češki Budweiser? :shock:
Ustvari, Špex

Avatar
OLD
Postovi: 1390
Pridružen/a: sub lip 11, 2011 12:07 pm
Lokacija: Sisak

Post Postao/la OLD » uto stu 08, 2011 11:57 am

Američki sam davno probao pa ne mogu objektivno suditi. Češki je naravno odličan (svjetli) dok ovaj tamni u usporedbi sa njim mi nije bio baš nešto. Uostalom, otkad pijem svoja piva , nijedno kupovno mi nije baš nešto (možda stvar navike) :wink:
Volim ih zahmeljene.

Vajc
Postovi: 48
Pridružen/a: pet ruj 21, 2012 7:20 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Vajc » čet ožu 21, 2013 8:09 pm

Istina je da je dosta tesko za lokanje, ali nije lose ok je.

Odgovori