Ireks

... i ostali korisni izvori informacija

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Avatar
Ferdo
Postovi: 2382
Pridružen/a: sub lis 18, 2008 7:31 am

Post Postao/la Ferdo » sri lis 19, 2011 3:37 pm

Sjećam se da sam stavio link na sadržaj koji nas zanima.
Očito je webmaster imao zahvata na stranici.
Ah,ti webasteri :P
Opusti se i nastavi kuhati pivo

Avatar
zeljko
Postovi: 1329
Pridružen/a: uto ožu 30, 2010 1:46 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la zeljko » sri lis 19, 2011 3:39 pm

Mislim da trenutno imaju samo ovo:

http://www.ireks-malz.de/Malzextrakte.htm

Google translate kaže da tamo samo piše:
Uz dugogodišnje iskustvo nudimo Vam priliku da vam pomogne kroz pojedinačne slada pivo u svoje kreacije. Da biste to učinili, jednostavno nas kontaktirajte izravno.
Nema popisa.
Muškarac bez brkova je kao pivo bez alkohola.

Avatar
OLD
Postovi: 1390
Pridružen/a: sub lip 11, 2011 12:07 pm
Lokacija: Sisak

Post Postao/la OLD » sri lis 19, 2011 3:41 pm

Koliko sam skuzio na toj stranici ( ni ja neznam baš puno njemački) nude samo jednu vrstu ekstrakta(nisam nasao spec.) a sladova više vrsta.
Volim ih zahmeljene.

Avatar
Svarrogh
Postovi: 2410
Pridružen/a: pet lis 22, 2010 1:00 pm
Lokacija: Vukovar

Post Postao/la Svarrogh » sri lis 19, 2011 3:49 pm

Da li se ovo sve odnosi samo na ekstrakte ili i sladove u zrnu?

Avatar
ervin
Postovi: 460
Pridružen/a: čet stu 04, 2010 7:19 pm

Post Postao/la ervin » sri lis 19, 2011 6:03 pm

zeljko je napisao/la:Meni taj link otvori samo neku naslovnicu. Kad probam naći ekstrakte prebaci me na njemački. Budući da ga ne kužim ne mogu se snaći. Možeš poslati link na stranicu gdje su izlistani ekstrakti?
ja isto samo natucam njemacki, ali evo nasao sam

http://www.ireks-malz.de/Malz-zum-Brauen.htm


edit: aha to je isto ovo gore... never mind :roll:

Avatar
mali badem
Postovi: 3310
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Post Postao/la mali badem » sri lis 19, 2011 9:23 pm

od sto glasa.........dilema je očita... .ales klar,niko nije pogriješio,jer uvjek postoje bar dvije mogučnosti! ?
na ireks de je ponuda za malz extrakt(nema specifikaciju ) i ponuda slada u zrnu (ima spec.)
ireks.hr također ima slad u zrnu(plzen,karamel svjetli tamni,slad za boje i ....) ali to znaju na porti ,na www nema ni riječi.
eeeee sad se vraćamo :shock:
uvjerava komerc. dir iz de gosp .petrovića (iz hr :) da je spisak tekučih extraktova slada prevelik da bi ga stavljali na popis.(vrjtn.su u stanju složiti slad s mirisom na jednu a okusom na drugu s imenom treće ......biiiljke)
traži se odabir 2,3 4 tipična slada za početak,koja nemamo u zg.
osobno sam zaint za kant u svjetlog ječmenog piv.extrakta slada i kantu pšen ex slada.
uz željkove2-3 karnistera to je već 75kg
od 450 članova ako 30 članova .....žele vjerovati da u mjesec-dva mogu računati sa orjentaciono 750kg-+++
sutra navečer bi se slaao upit u de,o koičini koju bi najavili ovisit će cjena,a onda njihov odgovor ........ahoooj pivari.koje su najinteresantnije vrste extr.slada ,pišite odma količinu da skratimo priču

Avatar
Ferdo
Postovi: 2382
Pridružen/a: sub lis 18, 2008 7:31 am

Post Postao/la Ferdo » sri lis 19, 2011 9:57 pm

Kupujem kanister bilo čega osim backa i glofe.
Opusti se i nastavi kuhati pivo

Avatar
mali badem
Postovi: 3310
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Post Postao/la mali badem » sri lis 19, 2011 10:09 pm

Svarrogh je napisao/la:Da li se ovo sve odnosi samo na ekstrakte ili i sladove u zrnu?

ovo se odnosi na ekstrakte za pivare koje nemamo tu (a imamo samo back).slad u zrnu imamo u ireks.hr :plzen 50kg(ak se ne varam,neznam cjenu)karamel svjetli i tamni,slad za bojenje...

Avatar
mali badem
Postovi: 3310
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Post Postao/la mali badem » sri lis 19, 2011 10:33 pm

Ferdo je napisao/la:Kupujem kanister bilo čega osim backa i glofe.
eto ,kad bi to još nazvali za početak npr :svjetli extr.ječmenog slada -1 kan. to bi bilo konkretno.
ma samo bi htio da znamo kud po sirovine ,cjenu , radno vrijeme ,izbor,kvasci cjena-izbor da ne budemo ,kak veliš prpdna donja ,pozdrav

Avatar
Svarrogh
Postovi: 2410
Pridružen/a: pet lis 22, 2010 1:00 pm
Lokacija: Vukovar

Post Postao/la Svarrogh » sri lis 19, 2011 11:36 pm

Svaka ti cast oko angaziranost. Jel imaju u ponudi wyeast i white labs kvasce?

Avatar
zeljko
Postovi: 1329
Pridružen/a: uto ožu 30, 2010 1:46 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la zeljko » čet lis 20, 2011 10:08 am

Moj prijedlog je da uvezu najsvijetliji ječmeni ekstrakt, tekući i suhi. Također pšenični ekstrakt, tekući i suhi, ako imaju više opcija, što svijetliji to bolji.

Eto, to je 2-4 opcije. Nek uvezu paletu, ne bojim se da će im propasti, ali ne mogu garantirati.

Svijetli ekstrakt lako možemo potamniti tamnim sladovima. Poučen kuhanjem s backom, teško je od ekstrakta koji već ima toliko karaktera dobiti dobiti nekoliko različitih piva.

Kao što Ferdo kaže, uzet ću vjerojatno pakung od svakog, skuhati pivo i vidjeti valja li. Ako valja, siguran sam da neću biti jedini koji će kupiti još.
Muškarac bez brkova je kao pivo bez alkohola.

Avatar
gnomix
Postovi: 237
Pridružen/a: pon ruj 12, 2011 11:59 am
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Post Postao/la gnomix » čet lis 20, 2011 11:37 am

Što se tiče prodaje, uvijek se radi o 15kg za ekstrakt i 50kg za zrnje?

Radim male ture, pa neznam kaj bi sa 50 kila osnovnog slada, a kamoli nekih specijalaca... :?

Avatar
hrvoje461
Postovi: 342
Pridružen/a: sub stu 27, 2010 4:04 pm
Lokacija: Konjsko (Karlobag)

Post Postao/la hrvoje461 » čet lis 20, 2011 12:34 pm

gnomix je napisao/la:Što se tiče prodaje, uvijek se radi o 15kg za ekstrakt i 50kg za zrnje?

Radim male ture, pa neznam kaj bi sa 50 kila osnovnog slada, a kamoli nekih specijalaca... :?
Mozda ako se dogovoris s nekim pa podjelite na dva, tri ili vise kupaca. Svakako je bolje i tako nego da ga uopc nema za kupiti.

Avatar
gnomix
Postovi: 237
Pridružen/a: pon ruj 12, 2011 11:59 am
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Post Postao/la gnomix » čet lis 20, 2011 12:37 pm

hrvoje461 je napisao/la:
gnomix je napisao/la:Što se tiče prodaje, uvijek se radi o 15kg za ekstrakt i 50kg za zrnje?

Radim male ture, pa neznam kaj bi sa 50 kila osnovnog slada, a kamoli nekih specijalaca... :?
Mozda ako se dogovoris s nekim pa podjelite na dva, tri ili vise kupaca. Svakako je bolje i tako nego da ga uopc nema za kupiti.
Definitivno, na isti način sam se uključio u narudžbu za NG slad. Samo pitam da li se nekaj promijenilo u Ireksu u međuvremenu.

Avatar
frici
Postovi: 756
Pridružen/a: čet sij 20, 2011 9:28 am
Lokacija: baranja

Post Postao/la frici » čet lis 20, 2011 11:20 pm

I mene zanima tekući svjetli.
frici

Odgovori