SPRDNJA S NAŠIM HOBIJEM

... te subjektivne ocjene

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Avatar
petro
Postovi: 862
Pridružen/a: ned svi 15, 2011 11:51 pm
Lokacija: Zagreb

SPRDNJA S NAŠIM HOBIJEM

Post Postao/la petro » čet sij 12, 2012 12:43 pm

Danas sam doživio neugodno poniženje od čovjeka iz kvarta a vezano za ovaj naš hobi.Naime taj čovjek je nekad bio moj najbolji prijatelj,ima najjaču i najprometniju birtiju u kvartu i obitelj ima dugu ugostiteljsku tradiciju.I tak si mislim,trebaju mi gajbe idem pitat dotičnog jel ima kakve stare gajbe da otkupim od njega(neću niš zabadav).I tak pričamo o gajbama,ovakvim onakvim,uglavnom nema takvih gajbi i pita me da kaj će mi.Ja mu onak ponosno velim da delam doma svoju pivu za vlastitu upotrebu a on se na to počne smijati ko idiot.Ja velim kaj se smiješ a on meni da kaj mi je dosadno u životu,da bumo se pootrovali.Ja mu velim da se nemre smijat dok ne proba i da sam se prije kuhanja educiral mjesecima,da radim po receptima tak i tak,i da su svi koji su probali rekli da je piva bolja od naših industrijskijh.Onda je rekel kao kroz šalu da bu mi inpsekciju poslal prije neg se potrujemo,kao on se brine za moje zdravlje.
Mislim,stvarno već dugo nisam doživio takvu neugodnost i cinično ruganje a čovjek nije ni probal pivu.Klasični hrvatski birtijaš kaj misli da zna sve o pivi/kavi/vinu a nema pojma o ničemu.

Jebala ga inspekcija u dupe.

Avatar
Zedni
Postovi: 1287
Pridružen/a: pon pro 21, 2009 11:18 pm
Lokacija: Bjelovar

Post Postao/la Zedni » čet sij 12, 2012 12:45 pm

kATASTROFA! Posalji ti njemu inspekciju, pa da vidis ko ce imat vise problema. :D
On Tap:
Extra Stout, ESB, APA
Fermenting:
Saaz Pale Ale
Next Brews:
Weizen, Porter, IPA

Avatar
OLD
Postovi: 1390
Pridružen/a: sub lip 11, 2011 12:07 pm
Lokacija: Sisak

Post Postao/la OLD » čet sij 12, 2012 12:58 pm

A što očekivati od birtijaša nego da čuva svoj posao. Gdje bi on došao kad bi svi kuhali svoju pivu. Klasičan primjer sukoba interesa :wink:
Volim ih zahmeljene.

Avatar
Beca
Postovi: 487
Pridružen/a: uto srp 27, 2010 9:53 am
Lokacija: Virovitica

Post Postao/la Beca » čet sij 12, 2012 1:08 pm

Ko ga jebe, samo neka se on smije i nastavi piti kvalitetna piva tipa Žuje ili Karlovačkog, a ti nesretan nastavi kuhati nekvalitetna domaća piva i uživaj. :pivo4: :pivo4: :zivjeli2: :zivjeli2: :indianabeer: :pivo3: :pivo3:

okarm
Postovi: 324
Pridružen/a: ned srp 19, 2009 10:15 pm
Lokacija: ZG

Post Postao/la okarm » čet sij 12, 2012 1:13 pm

nemam takva iskustva, ali opet.. pivo kuham za sebe i briga me sto ce okolina rec.. nit se hvalim okolo da kuham nit ocekujem da zbog toga nekome porastem u ocima... Ak ulazis u rasprave ispada kao da se zelis nekome dokazati, a to nije dobro.. dokazati se mozes jedino sam sebi jer za sebe i kuhas pivo...

Al opet.. kod nas je takvo stanje, ljudi nisu nauceni da se piva moze raditi doma i onda tako reagiraju kad cuju da netko kuha.. nema se tu puno sta zamjeriti... to je jednostavno ljudska psiha..

Avatar
hrvoje461
Postovi: 342
Pridružen/a: sub stu 27, 2010 4:04 pm
Lokacija: Konjsko (Karlobag)

Post Postao/la hrvoje461 » čet sij 12, 2012 3:33 pm

Moj susjed je slicno reagirao kad sam rekao da cu poceti sam raditi pivu zato je do sada nikad nije kusao a ni nece. Nek on samo uziva u zuji i panu.

Avatar
Palac
Postovi: 275
Pridružen/a: čet stu 05, 2009 9:44 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Palac » čet sij 12, 2012 9:18 pm

Volio bih mu vidjeti facu poslje Mattovog ili Ferdinog piva.
Daj adresu da mu pošaljem "mail" kroz najveću šajbu na birtiji :lol: :evil:
Volim piti i voziti, na svakome 'ko me gleda bilijarski štap slomiti, prase, janje okrenuti

Avatar
Pajdo
Postovi: 454
Pridružen/a: pon pro 07, 2009 1:58 am
Lokacija: zg

Post Postao/la Pajdo » čet sij 12, 2012 9:35 pm

Zedni je napisao/la:kATASTROFA! Posalji ti njemu inspekciju, pa da vidis ko ce imat vise problema. :D
baš!

nego, jesi ga pito dali se tako smije kad mu netko ponudi domaće vino i zašto? koja je razlika? naravno da neće imati pojma jer da ima ne bi se smijao.


živili!

Avatar
Ferdo
Postovi: 2382
Pridružen/a: sub lis 18, 2008 7:31 am

Post Postao/la Ferdo » pet sij 13, 2012 11:08 am

Nedostaje mi riječi kojima bi opisao osjećaj kad se i sam nađem u sličnoj situaciji. Zašto se uopće dovodimo u podređen položaj nudeći svinjama bisere?
( Nolite iacere margaritas ante porcos - Ne bacajte bisere pred svinje )
Ako netko ima birtiju to ne znači da ima pojma o pivu. Ti ljudi vole novac, ne vole oni pivo. Moj birtaš je zeksao 3 dcl barley wine kao da je K-plus pišalina, i veli mi :" Šta ti je ovo slatko tako?" Otali su klimali glavama odobravajući znalački komentar znalca, jer osim što ima birtiju ima i agronomski faks s pola kupljenih ispita...pa valjda zna.
Dečki, tko ih jebe! Vino rade seljaci a pivo kuhaju majstori pivari!
(Btw.Isus je pretvorio vodu u vino jer mu je bilo prekomplicirano stvarati pivo)
Opusti se i nastavi kuhati pivo

Avatar
Svarrogh
Postovi: 2410
Pridružen/a: pet lis 22, 2010 1:00 pm
Lokacija: Vukovar

Post Postao/la Svarrogh » pet sij 13, 2012 11:19 am

Znao je ješua da mu je tvrda voda za ukomljavanje pa je jednostavno napravio vino :D

Avatar
petro
Postovi: 862
Pridružen/a: ned svi 15, 2011 11:51 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la petro » pet sij 13, 2012 11:21 am

Najbitnije je u toj priči kaj mu se ja nisam obratil prvo s rečenicom 'ja ti delam pivu,oćeš kupit al trebaju mi gajbe'.Čovjek ima i restoran koji ne radi već 16 g pa sam mislil da ima možda kakve stare gajbe i samo sam ga to tražil.Kasnije u razgovoru mu na pitanje kaj će mi,velim da delam pivu za kućnu upotrebu i trebaju mi 2 gajbe da mogu kontinuiranio kuhat pivu dok skuhane odležavaju.Baš se odvratno sprdal a to mrzim kod ljudi.
I još na kraju pita da di nabavljam hmelj,iz Bavarske?On kolko sam skužil misli da se piva dela samo iz hmelja koji raste samo u Bavarskoj.Kad sam mu rekel da hmelja ide 1-2 g po litri,opet se smije,sigurno si misleći kakva je to jadna piva s tak malo hmelja.

Svašta majka rodi!

Avatar
400d
Postovi: 1894
Pridružen/a: pet pro 04, 2009 3:34 pm
Lokacija: Sarajevo, BiH

Post Postao/la 400d » pet sij 13, 2012 11:53 am

mene većinom gledaju kao egzotičnu životinju u zoo vrtu :mrgreen:

samo čekam da mi banane počnu bacat.

ali sam imao više slučajeva "katarze" kad su ti isti koji su se smijali i pljuvali, sjeli i pili sa mnom. pa evo malo pšeničnog, pa evo malo wita s korijanderom, pa evo kolscha, pa evo brown ale-a, pa evo malo stouta itd...

uz cuganje ih i educiram malo, pricam im o svemu tome (odkud dolazi koje pivo, koje su mu karakteristike itd...)

kad ti isti shvate da ima pivo i "pivo" onda me hvale okolo :D
I like the smell of fermentation in the morning

Avatar
Jall
Postovi: 399
Pridružen/a: ned pro 12, 2010 5:48 pm
Lokacija: Grobnik

Post Postao/la Jall » pet sij 13, 2012 12:31 pm

Eto zato ja o tome pričam samo na forumu i sa još par "open-minded" ljudi. Sveopćem puku dajem podatke koje njihov procesor može obradit, kratke i jednostavne varijable.

:zivjeli2:
Never ride faster than your angel can fly

Avatar
newbeer
Postovi: 186
Pridružen/a: uto ožu 22, 2011 4:21 pm
Lokacija: citluk

Post Postao/la newbeer » pet sij 13, 2012 1:41 pm

Ferdo ne bih se slozio s tobom glede vina,i vino ima svoje drazi i doba dana,poslije hrane uvijek popijem gemist ili crnjak,ostatak dana pripada pivu,kad bih bio primoran izabrati izmedju vina i piva svakako bih izabrao pivo,ali bi mi vino ipak jako nedostajalo :lol:

Avatar
RUBY
Postovi: 97
Pridružen/a: sub stu 20, 2010 9:53 pm
Lokacija: split

Post Postao/la RUBY » pet sij 13, 2012 2:07 pm

ključna rijeć u tvojoj priči je bivši najbolji prijatelj!!! ja bi volija da imam više takvih u svom okruženju pa da mi zalihe pive duže traju al nažalost svi moji prijatelji i poznanici dijele moje oduševljenje i koliko god se ja trudija kuhat više i češće nikako ne uspjevam napravit koliku toliku zalihu da se ima ono za crne dane. čak pokušavam al bezuspješno napravit recept koji samo meni paše pa nikako! okružen sam ispičuturama!!! :cry: :wink: :D
IN FERMENTUM VERITAS!!!

Odgovori