Prodajem mlin

Imate viska slada, hmelja, bacvu ili bilo sto potrebno za pivarstvo... ponudite ostalima...

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Avatar
Mario_A
Postovi: 83
Pridružen/a: pet tra 13, 2012 12:29 pm
Lokacija: Slavonski Brod

Post Postao/la Mario_A » čet pro 06, 2012 2:12 pm

Crteže možeš koristiti sebi za izradu i svim drugim koji su registrirani na ovom forumu.
Kao što vidiš, crteži su u pdf-u, no ako ti je na raspolaganju kakv CNC laser za rezanje i savijanje , mogu stavit crteže u dwg formatu (Autodeskov fromat za ACad crteže) koje kao takve CNC stroj čita bez prethodne konverzije , dakle prebace sa na USB stick ili na CD i pozicije se odmah režu. 8)
Sretno sa izradom , a za autorska prava dovoljno je i pivo za probu nekako poslati 8)
Bili gladni ili siti (na ovom forumu), svi VOLE PITI!

Avatar
LjubaS
Postovi: 18
Pridružen/a: čet pro 06, 2012 8:12 am
Lokacija: Beograd

Post Postao/la LjubaS » čet pro 06, 2012 4:20 pm

Molim te pošalji .dwg format. Zvao sam JEEP Commerc u Beogradu (011- 3316400) i imaju CNC koji prima taj format. Javljam koliko su mi uzeli za sečenje a koliko za materijal. HVALA :D

Avatar
Mario_A
Postovi: 83
Pridružen/a: pet tra 13, 2012 12:29 pm
Lokacija: Slavonski Brod

dwg

Post Postao/la Mario_A » pet pro 07, 2012 9:32 am

Evo u privitku .dwg format , rađen u Acad 2008, dakle sve starije verzije NEMOGU OTVORITI OVAJ FAJL, sve novije verzije mogu.
Sve kote su pobrisane, tako da poslužitelj na stroju ovo samo ubaci i reže.
Najviše pazi na kućište ležaja i reci onoome ko radi na stroju da kota fi 32 treba bit malo u minusu jer se tu nabija ležaj koje mu je vanjski promjer fi 32 (e sad bi trebo pogledat u katalog proizvođača kolika je stvarna vanjska mjera , odnosno u kojem je tolerancijskom polju.
Ja sam svoja kućišta samo malo još pobrusio iznuta sa kamenom za čep-šajbu. Obavezno prije nabijanja ležaja , nožem skini oštri brid (pucnu) i podmaži sa tot-mašću!
Crtež u privitku! 8)

:( Poruka koju sam dobio : The Extension dwg is not allowed :(

Admine , može li se to kako sredit pa da u buduće prolaze dwg-ovi???
Bili gladni ili siti (na ovom forumu), svi VOLE PITI!

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » pet pro 07, 2012 9:55 am

Prebaci (komprimiraj) u .zip , to bi trebalo ići.
Sreće na vreće, pivu na nepce i ne buš trebal ni zubotrebce ... Vito.

Avatar
admin
Site Admin
Postovi: 1853
Pridružen/a: čet ožu 08, 2007 11:58 am
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la admin » pet pro 07, 2012 10:00 am

Don Genovese je napisao/la:Prebaci (komprimiraj) u .zip , to bi trebalo ići.
Upravo tako...

Avatar
Pop
Postovi: 853
Pridružen/a: pet srp 06, 2012 2:36 pm
Lokacija: Slavonski Brod

Re: dwg

Post Postao/la Pop » pet pro 07, 2012 10:08 am

Mario_A je napisao/la:Evo u privitku .dwg format , rađen u Acad 2008, dakle sve starije verzije NEMOGU OTVORITI OVAJ FAJL, sve novije verzije mogu.
Sve kote su pobrisane, tako da poslužitelj na stroju ovo samo ubaci i reže.
Najviše pazi na kućište ležaja i reci onoome ko radi na stroju da kota fi 32 treba bit malo u minusu jer se tu nabija ležaj koje mu je vanjski promjer fi 32 (e sad bi trebo pogledat u katalog proizvođača kolika je stvarna vanjska mjera , odnosno u kojem je tolerancijskom polju.
Ja sam svoja kućišta samo malo još pobrusio iznuta sa kamenom za čep-šajbu. Obavezno prije nabijanja ležaja , nožem skini oštri brid (pucnu) i podmaži sa tot-mašću!
Crtež u privitku! 8)

:( Poruka koju sam dobio : The Extension dwg is not allowed :(

Admine , može li se to kako sredit pa da u buduće prolaze dwg-ovi???
Nek mu tu rupu za ležaj smanji za jednu desetu, a on će lako ako mu bude potrebno izbrusiti malo.
Isto kao ti sam napravio i ja i nema problema.

Avatar
Pop
Postovi: 853
Pridružen/a: pet srp 06, 2012 2:36 pm
Lokacija: Slavonski Brod

Post Postao/la Pop » pet pro 07, 2012 10:14 am

http://www.google.hr/search?q=kamen+za+ ... Y&tbm=isch

Ovo kupiš za bušilicu ili možeš kupiti one polir šajbe.

Avatar
diS
Postovi: 1159
Pridružen/a: uto ožu 29, 2011 8:28 pm
Lokacija: Kaštela

Re: dwg

Post Postao/la diS » pet pro 07, 2012 10:38 am

Mario_A je napisao/la:Evo u privitku .dwg format , rađen u Acad 2008, dakle sve starije verzije NEMOGU OTVORITI OVAJ FAJL, sve novije verzije mogu.
Spremi ga u starijoj verziji ili uploadaj pa ću ga ja save-at.

Avatar
Mario_A
Postovi: 83
Pridružen/a: pet tra 13, 2012 12:29 pm
Lokacija: Slavonski Brod

Post Postao/la Mario_A » pet pro 07, 2012 12:18 pm

Evo , uspjelo je , crtež je snimljen u staroj verziji Acad-a R14 (na njoj sm se učio) i zipan ,
dakle, u privitku
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Bili gladni ili siti (na ovom forumu), svi VOLE PITI!

Avatar
LjubaS
Postovi: 18
Pridružen/a: čet pro 06, 2012 8:12 am
Lokacija: Beograd

jeftinija verzija mlina

Post Postao/la LjubaS » sub pro 08, 2012 8:26 am

Predao sam da se režu komadi na laser CNC-u. U varijanti od prohroma su tražili da kupim celu tablu od 48kg pa sam odustao i dao da se reže od gvožđa. Materijal i laser za 2 komada: 40 evra. Danas idem kod metalostrugara da mi uradi valjke.

Avatar
LjubaS
Postovi: 18
Pridružen/a: čet pro 06, 2012 8:12 am
Lokacija: Beograd

mlin

Post Postao/la LjubaS » uto pro 18, 2012 5:45 am

Izrezani komadi i napravljeni valjci. Koje su dimenzije ležajeva? Da li postoji neka standardna oznaka za njih? Treba mi i mala pomoć oko dužine šrafova :) Sa crteža kapiram da su M6.

Avatar
Pop
Postovi: 853
Pridružen/a: pet srp 06, 2012 2:36 pm
Lokacija: Slavonski Brod

Re: mlin

Post Postao/la Pop » uto pro 18, 2012 7:51 am

LjubaS je napisao/la:Izrezani komadi i napravljeni valjci. Koje su dimenzije ležajeva? Da li postoji neka standardna oznaka za njih? Treba mi i mala pomoć oko dužine šrafova :) Sa crteža kapiram da su M6.
Ležaji po DINU: 62 01, po HRN: 12 BC 02

Avatar
Mario_A
Postovi: 83
Pridružen/a: pet tra 13, 2012 12:29 pm
Lokacija: Slavonski Brod

Post Postao/la Mario_A » sri pro 19, 2012 7:58 am

Vijci koji drže valjke su:
-za fiksnu stranu (M6X16) X8
-za podešavajuću stranu (M5x25) x8

gledaj da su u kvaliteti 8.8 ili inox (A2), za fiksne valjke recimo imbus glava DIN 912, za podešavajuću stranu sa šesterokutnom glavom DIN 933 i matice "obične" DIN 934 (x8)
Svakako gledaj ispod gglave vijka šesterokutnog za podešavajuću stranu staviš nazubranu podlošku (neznam DIN) da spriječiš okretanje vijka prilikom zašarafljivanja kućišta ležaja za kućište mlina!
sretno 8)
Bili gladni ili siti (na ovom forumu), svi VOLE PITI!

Avatar
LjubaS
Postovi: 18
Pridružen/a: čet pro 06, 2012 8:12 am
Lokacija: Beograd

Post Postao/la LjubaS » sri pro 19, 2012 10:34 pm

HVALA, i što bi moj deda rekao svaka ti se dala :P

Avatar
babangida
Postovi: 976
Pridružen/a: uto kol 23, 2011 4:23 pm
Lokacija: Slavonski Brod

Post Postao/la babangida » čet pro 20, 2012 12:09 am

Moj deda vec dugo ore nebeske njive... :)
Dvije litre na dan, doktor iz kuce van!!

Odgovori