stephansbrau

... probali ste egzotično pivo? Pohvalite se... Pošaljite etiketu

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Avatar
tinl
Postovi: 1719
Pridružen/a: sri vel 13, 2013 8:02 pm
Lokacija: požega

stephansbrau

Post Postao/la tinl » pon ožu 04, 2013 9:16 pm

u kauflandu prije mjesec dana kupio par komada bilo na nekakvoj akciji i sad se ne mogu skinut.. piva mi leži čudo jedno, ako netko od iskusnih ima volje pribaviti i probati čisto me zanima vaše mišljenje... svaka limenka čim je pred kraj viče još još još. drama totalna koliko mi paše


http://i766.photobucket.com/albums/xx30 ... G_0306.jpg

Avatar
zeljko
Postovi: 1329
Pridružen/a: uto ožu 30, 2010 1:46 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la zeljko » uto ožu 05, 2013 12:38 pm

Mislim da Stephansbrau ima najbolji odnos cijene i kvalitete na našem tržištu. Inače košta oko 5.5 kn, na sniženju oko 4.5 kn. Svakih mjesec-dva je na sniženju. Budući da nemam trenutno vremena kuhati uglavnom kupujem pšenično i crno Stephansbrau. Nisu vrhunska piva, ali su vrlo dobra. Za tu cijenu nema boljih. Pšenično mi je malo bolje od crnog.
Muškarac bez brkova je kao pivo bez alkohola.

Avatar
Beca
Postovi: 487
Pridružen/a: uto srp 27, 2010 9:53 am
Lokacija: Virovitica

Post Postao/la Beca » uto ožu 05, 2013 1:44 pm

Nije loše pivo u odnosu na naša domaća, crno mi je isto OK.

newsmitty
Postovi: 203
Pridružen/a: ned vel 10, 2013 10:10 pm
Lokacija: zagreb

Post Postao/la newsmitty » uto ožu 05, 2013 2:57 pm

Željko, u kojem je to točno kauflandu ili gdje ti nabavljas tu pivu?
isao bih danas kupit ovo pšenično, da probam...

Avatar
tinl
Postovi: 1719
Pridružen/a: sri vel 13, 2013 8:02 pm
Lokacija: požega

Post Postao/la tinl » uto ožu 05, 2013 3:21 pm

vjerujem da bi moralo biti u svim kauflandima.... da to je ono šta sam htio reči kad pogledaš limenke 0,5 l u rangu "normalne "cijene bez premca mi je to pivo.. .pšenično nisam još kupovao ali mislim da večeras dolazi na red..

newsmitty
Postovi: 203
Pridružen/a: ned vel 10, 2013 10:10 pm
Lokacija: zagreb

Post Postao/la newsmitty » uto ožu 05, 2013 3:23 pm

ma ja sam lud za pšeničnim pivama i sad sam nabrijan da sam našao dobro pšenično za 5,5kn, bas me zanima kakvo je! jer ocekujem kad ovdje procitam da je dobro pšenicno da to onda nesto i znaci, a ne ko kvartovska ekipa e buraz jesi probo žuju pšenicnu kak je dobraa pivaaa maalaa e.

odmah poslije posla, pravac kaufflandd..

Avatar
tinl
Postovi: 1719
Pridružen/a: sri vel 13, 2013 8:02 pm
Lokacija: požega

Post Postao/la tinl » uto ožu 05, 2013 3:28 pm

kako pogodit pivo približno tom crnom u domačoj kuhinji??

Avatar
Artanis
Postovi: 631
Pridružen/a: pet ruj 16, 2011 10:14 pm
Lokacija: Požega

Post Postao/la Artanis » uto ožu 05, 2013 4:35 pm

Sad si me baš zainteresirao Tin, pa ću ga kupiti da se podsjetim kakvo je. Pio sam ga prije godinu dana, pa sam već zaboravio al meni nije nešto posebno. Pšenično mi je bilo prebananasto. Probao 80-ak piva. Moje preporuke su ti:

Crna - Tomislav (normalno) - jaka karamela i čokolada
leffe brune
gosser (plodine) - malo kavasto

Pšenična - pan (kojeg više nema)
erdinger i paulaner (njemački stilovi)
hoegaarden (belgijski stil), ako nema probaj ožujsko

Lagere ti neću preporučati jer ih ima na stotine. Zaboravio sam reći da sam jednom pio jedno češko crno, bilo je odlično. Inače moram jednom napraviti takvo lagano crno pivo.

Avatar
Artanis
Postovi: 631
Pridružen/a: pet ruj 16, 2011 10:14 pm
Lokacija: Požega

Post Postao/la Artanis » uto ožu 05, 2013 4:38 pm

tinl je napisao/la:kako pogodit pivo približno tom crnom u domačoj kuhinji??
To i mene zanima. Da nije jako kao tomislav i da je više suho.

Avatar
ervin
Postovi: 460
Pridružen/a: čet stu 04, 2010 7:19 pm

Post Postao/la ervin » uto ožu 05, 2013 5:10 pm

Artanis je napisao/la:
tinl je napisao/la:kako pogodit pivo približno tom crnom u domačoj kuhinji??
To i mene zanima. Da nije jako kao tomislav i da je više suho.
decki to vam je bock/schwarzbier iliti nesto kao tamni pils. uglavnom tamni lager. od slada nesto tipa pils, münich, crafa ili cokolada. bas ne bi trebao imati previse okus na kavu

Avatar
Artanis
Postovi: 631
Pridružen/a: pet ruj 16, 2011 10:14 pm
Lokacija: Požega

Post Postao/la Artanis » sri ožu 06, 2013 3:36 pm

Da, upravo da pijem. Meni odlično pivo. Osjeti se karamela i čokolada, ali slabije nego bock Tomislav. Boja je tamna, no ne skroz crna. Pjena gusta. Gaziranost slaba. Gorčina slaba, slatkasto. Aromu hmelja ne osjetim. Alc. 4,8%

Molio bih recept, ako netko ima. Koliko i koji odnos čokoladnog i care 120? Ako želim da bude ovako malo suše pivo, dal da ukomljavam na 66 stupnjeva? Zobene ili pšenične pahuljice za pjenu? Mislim da će od svega najteže biti odrediti IBU, jer samo prokuham vodu a ne znam koliko gorčine daje npr. 4% čokoladnog u odnosu na 8% karamelnog.

Avatar
tinl
Postovi: 1719
Pridružen/a: sri vel 13, 2013 8:02 pm
Lokacija: požega

Post Postao/la tinl » sri ožu 06, 2013 5:35 pm

Rekao sam ti da je dobro pivo. Planiram nesto takvo probati izvest pa eto dobro bi mi dosle sugestije i ideje.

Avatar
tinl
Postovi: 1719
Pridružen/a: sri vel 13, 2013 8:02 pm
Lokacija: požega

Post Postao/la tinl » ned ožu 24, 2013 11:33 am

newsmitty je napisao/la:ma ja sam lud za pšeničnim pivama i sad sam nabrijan da sam našao dobro pšenično za 5,5kn, bas me zanima kakvo je! jer ocekujem kad ovdje procitam da je dobro pšenicno da to onda nesto i znaci, a ne ko kvartovska ekipa e buraz jesi probo žuju pšenicnu kak je dobraa pivaaa maalaa e.

odmah poslije posla, pravac kaufflandd..
stavi kuhat neki ručak, sjedim i cuclam pšenični stephansbrau i nije mi baš neka premija al vidjeti ćemo kad klepim još dva možda mi se naštimaju okusi..

Avatar
MarkoRB
Postovi: 492
Pridružen/a: pet lip 08, 2012 3:27 pm
Lokacija: Prag, ali ne onaj od vrata...
Kontakt:

Post Postao/la MarkoRB » ned ožu 24, 2013 3:21 pm

Redom standardna (i ispodstandardna) supermarket piva po meni. Al nek su oni izbacili pšenično i tamno, bar malo da razbiju monotoniju.

newsmitty
Postovi: 203
Pridružen/a: ned vel 10, 2013 10:10 pm
Lokacija: zagreb

Post Postao/la newsmitty » ned ožu 24, 2013 4:06 pm

tinl je napisao/la:
newsmitty je napisao/la:ma ja sam lud za pšeničnia pivama i sad sam nabrijan da sam našao dobro pšenično za 5,5kn, bas me zanima kakvo je! jer ocekujem kad ovdje procitam da je dobro pšenicno da to onda nesto i znaci, a ne ko kvartovska ekipa e buraz jesi probo žuju pšenicnu kak je dobraa pivaaa maalaa e.

odmah poslije posla, pravac kaufflandd..
stavi kuhat neki ručak, sjedim i cuclam pšenični stephansbrau i nije mi baš neka premija al vidjeti ćemo kad klepim još dva možda mi se naštimaju okusi..
Fina je piva, buraz i ja rijesili kašetu limenki jucer, znaci svako 12 komada, i bili smo pripiti. To je sto se tice alkohola, ili mozda nase tolerancije na nj. Inace, sto se tice okusa, ne moze se mjerit sa nekakvim tu sad Paulanerom, ali zato i kosta 5, 45kn... fin miris, jako malo hmelja, klizi niz grlo kad je pravilno ohladjeno. Osjeca se njemacki psenicni kvasac i malo banane, sto se u psenicnoj zuji ne moze naci. Sve u svemu, vrlo dobra konzerva, najbolji omjer cijene i kvalitete kad zelis cugat gro a da ne cugas zuju i da je jeftinije od zuje.
:brewarmy: :malosamsipopil:
P.S. hvala tinlu na preporuci...

Odgovori