crni đorđe i nikšičko tamno

... probali ste egzotično pivo? Pohvalite se... Pošaljite etiketu

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Avatar
tinl
Postovi: 1719
Pridružen/a: sri vel 13, 2013 8:02 pm
Lokacija: požega

crni đorđe i nikšičko tamno

Post Postao/la tinl » uto svi 07, 2013 10:11 am

jučer u bosanskoj gradišci u trgovini naletim na crnog đorđa i nisam uspio odoliti da ne kupim par uzoraka. pakiran je u 0,33, proizvodi ga banjalučka pivara..

sinoč u društvu otvorimo tih par komada i odmah potom nastupi totalno razočarenje.. komentar u glas isti : kiselo, bez arome, tijelo prozirno, jedino nekakva mrvica gorčine koja ne služi ničemu jer stoji sama..

nikad nisam pio lošije crno pivo, ovo je dno...

kako sam uzeo đoleta pokupio sam i par komada nikšičkog tamnog piva koje smo probali odmah poslije đoleta i razlika je velika, konačno pitko pivo u ustima, ali ne razbacuje se baš kvalitetom.. kako kažu na reklami:

Tamno pivo vrhunskog kvaliteta, punoće i veličanstvenog ukusa u kome ćete uživati !

od pet stvari četiri su laž jer jedina prava istina je da je pivo tamno ali da je vrh kvaliteta punoće i ukusa nikako a i o uživanju bi se dalo razmisliti

sve u svemu nikšičko bi možda i kupio ponovo ali đole je svoje šanse iskoristio.
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
in fermantation we trust

gogi272
Postovi: 25
Pridružen/a: čet pro 20, 2012 2:59 pm
Lokacija: Dramalj

Post Postao/la gogi272 » uto svi 07, 2013 11:49 am

ili si uostalom kao i svi mi podigao standarde sa svojim porterom :wink:

Avatar
tinl
Postovi: 1719
Pridružen/a: sri vel 13, 2013 8:02 pm
Lokacija: požega

Post Postao/la tinl » uto svi 07, 2013 12:34 pm

gogi272 je napisao/la:ili si uostalom kao i svi mi podigao standarde sa svojim porterom :wink:
moguće al mislim da nije to, poslje portera sam isprobao sva crna iz hrvatistana i nema lošijeg od ova dva, naša su čak veri gud što bi rekla ova jedna iz sabora (ili više njih (isto iz sabora mislim))..
in fermantation we trust

gogi272
Postovi: 25
Pridružen/a: čet pro 20, 2012 2:59 pm
Lokacija: Dramalj

Post Postao/la gogi272 » uto svi 07, 2013 12:56 pm

ma to je bila samo šala.htio sam reći da smo pili sve i svašta (i mislili da je to dobro) dok nismo počeli kuhati sami.

Avatar
Artanis
Postovi: 631
Pridružen/a: pet ruj 16, 2011 10:14 pm
Lokacija: Požega

Post Postao/la Artanis » uto svi 07, 2013 11:37 pm

Ima nešto u tome da kad se navikneš na domaće, drugačije ti izgledaju kupovna piva. Zbog toga i ne treba uspoređivati domaća i kupovna, jer to usvari nema smisla. Mi radimo za kvalitetu a oni za profit, jer živimo u sistemu zvanom kapitalizam.

Al zapravo sam htio reći ovo: Jeste li primjetili kako na većini (ili možda svim) piva piše vrhunsko pivo.

E sad, mene zanima po kojim kriterijima pivovara može stavit na etiketu da je baš njihovo pivo vrhunsko? A kakvo je je onda pivo koje nije vrhunsko? Zašto ne naprave kao i vinari: Stolno, kvalitetno, vrhunsko, arhivsko, desertno i ostalo?

Svaka baba može napisati da je baš njeno pivo najbolje na svijetu. Čudim se kako žuja nema na boci: Najbolje pivo na planeti, jer je zakon. :roll:
gogi272 je napisao/la:ma to je bila samo šala.htio sam reći da smo pili sve i svašta (i mislili da je to dobro) dok nismo počeli kuhati sami.
Baš zbog toga što sam rekao gore, većina ljudi uopće ne zna što je to dobro pivo.

špico
Postovi: 211
Pridružen/a: pon lis 15, 2012 7:59 am

Post Postao/la špico » uto svi 07, 2013 11:56 pm

Haha

Ima nas par tu na forumu koji se bavimo maslinama - ista stvar je i kod ulja.
Mi mali maslinari se trudimo i radimo sve po propisima da bi dobili što čišće ulje, koje nosimo na ocjenjivanja, natjecanja.....

I onda se pojavi onaj koji je pokupovao pola Hrvatske (a kad kupi Mercator, imat će i pola Slovenije), od uljara otkupi našu kominu (u kojoj btw. ima 15% ostatka ulja a ne 5 % kao kod normalog svijeta), iscjedi to što dobije, ubaci malo kemikalija, i prodaje u svom veeeelikom trgovačkom lancu kao EXTRA DJEVIČANSKO MASLINOVO ULJE.

Odmah se sjetim onog vica sa babom, koja traži neko izjebano za 40 kn :D

Uglavnom, svaka tvornica piše da je njihovo najbolje, a to nema veze sa pravim kvalitetnim proizvodom koji netko radi iz čiste ljubavi.

Koliko mi se čini, s pivom je apsolutno ista stvar.

Pozdrav
Maslinar

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » sri svi 08, 2013 9:16 am

:lol: :lol: :lol:
To ti je već jako, jako dugo slučaj sa svom robom, ali i uslugama. Od kad je trgovaca i kupaca. Svi prodaju samo najbolju robu i nude najbolje usluge-dok te ne za.ebu :shock: :lol: .
Eto, šaljem prekjučer paket autobusom u Đakovo i kad sam utrpao paket u bunker, pitam vozača koliko sam dužan, a on kaže trideset kuna. Kad je već smotao kune u džep, pitao je zašto to ne plati primatelj i smije mi se. Ja javim primatelju da je paket krenuo, ali zaboravim napomenuti da sam platio prtljažarinu. A na odredištu, PRASAC od vozača (Čazmatrans, autobus Kutina 20:05-Đakovo 22:10, dan 06.05.2012.) i primatelju naplati, al' tek 25kn. Nigdje nikakvog računa, nikakve potvrde, nikakav PDV...
Sreće na vreće, pivu na nepce i ne buš trebal ni zubotrebce ... Vito.

Avatar
Artanis
Postovi: 631
Pridružen/a: pet ruj 16, 2011 10:14 pm
Lokacija: Požega

Post Postao/la Artanis » sri svi 08, 2013 10:57 am

To je i vjerojatno zato što ne postoji nikakav interes da se ovo zakonski po nekim pravilnicima odredi. Npr. kao što postoji onaj njemački zakon o čistoći pa bar znaš što piješ. Ili npr. ako piše stil piva na boci - lager - onda navedi i koja vrsta lagera. Meni se sviđa što na nekim stranim pivima možeš otići na njihovu internet stranicu i pročitati što piješ, kakav je recept i slično.

Avatar
MarkoRB
Postovi: 492
Pridružen/a: pet lip 08, 2012 3:27 pm
Lokacija: Prag, ali ne onaj od vrata...
Kontakt:

Post Postao/la MarkoRB » sub svi 11, 2013 3:38 pm

Crkni Đorđe je meni bia skroz pristojan u prošlosti. Nikšićko Tamno mi je uvik bilo sranje.

Nikšićko Svijetlo, doduše, je bilo spas na pijankama u Srbiji. Lav je uvik bia sranje, Jelen je propa, ako je ikad stvarno i bia nešto, o Apatinskima i MBovima i Masterima nema smisla trošit riči, jednostavno je najpristojnije u kjupek/politrenka kategoriji.

A tamna su u BiH svakako kvalitetom poprilično iznad svijetlih. Premium Crno Pivo iz Tuzle je više nego pristojno, ka i Kosača od Hercegovačke (koja je možda i najbolja u konkurenciji, koliko god Hercegovačko bilo govno). Nije loše ni Sarajevsko Tamno ako voliš slađa tamna (koliko god Sarajevsko bilo govno).

stari jere
Postovi: 17
Pridružen/a: ned ožu 11, 2012 3:47 pm

Post Postao/la stari jere » pon stu 04, 2013 6:29 am

nikšičko tamno sam prolio jučer, a to nisam napravio možda par puta u životu... jednostavno nisam htio dalje , nešto kao film koji prvih 5 minuta je očajan .. 10 .. i da li ga gledati do kraja? da li odvojiiti još sat vremena ovog prelijepog života i gledati nešto tipa wanderlust

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » pon stu 04, 2013 10:49 am

MarkoRB je napisao/la:Crkni Đorđe je meni bia skroz pristojan u prošlosti...
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Koji druckfehler, HA, HA . Nisam prije vidio, sorry.
Sreće na vreće, pivu na nepce i ne buš trebal ni zubotrebce ... Vito.

Avatar
MarkoRB
Postovi: 492
Pridružen/a: pet lip 08, 2012 3:27 pm
Lokacija: Prag, ali ne onaj od vrata...
Kontakt:

Post Postao/la MarkoRB » pon stu 04, 2013 12:04 pm

Tako ga mi zovemo odavno, baš san se mislia oće li ko skužit. :lol:

Avatar
Ferdo
Postovi: 2382
Pridružen/a: sub lis 18, 2008 7:31 am

Post Postao/la Ferdo » pon stu 04, 2013 5:05 pm

:zivjeli2:
Opusti se i nastavi kuhati pivo

Geordie
Postovi: 59
Pridružen/a: pon vel 06, 2012 11:24 am
Lokacija: Beograd

Post Postao/la Geordie » pon stu 04, 2013 6:28 pm

Ipak se morate sloziti da su mikropivare u vecini slucajeva upravo ono pravo. Homebrew,ali za prodaju.

Odgovori