Otvoren web shop s opremom za kučnu proizvodnju piva.

... i ostali korisni izvori informacija

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Avatar
admin
Site Admin
Postovi: 1853
Pridružen/a: čet ožu 08, 2007 11:58 am
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la admin » uto srp 16, 2013 10:57 am

Iz iskustva znam da su ti hmeljeni ekstrakti u limenci izvrsna stvar za početnike i da se dobije dobro pivo, skuhao sam preko desetak piva tako pa imam neko iskustvo.

Ovakav način "kuhanja" smanjuje mogucnost greske na minimum i ohrabrujuc je za pocetnike. Naravno da kada se pozeli vise izbora i mogucnosti se prijedje na all grain no ostaju osnovna znanja o fermentaciji, flasiranju i odlezavanju.

Avatar
isvara
Postovi: 2119
Pridružen/a: sri sij 23, 2013 9:37 am
Lokacija:
Kontakt:

Post Postao/la isvara » uto srp 16, 2013 11:19 am

admin je napisao/la:Iz iskustva znam da su ti hmeljeni ekstrakti u limenci izvrsna stvar za početnike i da se dobije dobro pivo, skuhao sam preko desetak piva tako pa imam neko iskustvo.
mene zanima koliki je postotak opasnih kemikalija u takvim hmeljenim ekstraktima kao na primjer : zgrušnjivači, održavači, tvari za rahljenje, konzervansi, E-ovi i ostali aditivi koji su potrebni da se ta masa može pakirati i skladištiti ?

ali kad razmislim da netko ukomljava u plastičnom frižideru čija je plastika sumnjivog podrijetla proizvedena u Kini, a znamo da kinezi u igračke za djecu stavljaju jako opasne kemikalije onda bi mu bilo bolje da koristi ove limenke... :roll:
Pivo teče bubrezi se liječe !

Avatar
rhucik
Postovi: 11
Pridružen/a: uto srp 02, 2013 9:48 am
Kontakt:

Post Postao/la rhucik » uto srp 16, 2013 12:01 pm

pklicov je napisao/la:Argument da su dobili nagradu ne znači ništa o njihovim proizvodnim procesima. Kapitalizam i moderno društvo uvjetuju da zarada bude veća uz što manji utrošak resursa. Samim time, teško da su im ekstrakti rađeni samo od toga što si ti naveo, isto kako se Ožujsko proizvodi od kuruze jer je jeftinija od ječma. Napisao si prije par vremena da će biti i posuđa i ostalih sredstva u ponudi, ali to ne vidim. Mislim da je taj dio puno zanimljiviji pošto prosjećnom kupcu je komplicirano to tražiti okolo. Pa eto, hoće li to biti u ponudi ili ne?
Hoce, vec ovaj tjedan... nisu ni zapadnjaci brzi kao sto se misli...
Zivio

Avatar
rhucik
Postovi: 11
Pridružen/a: uto srp 02, 2013 9:48 am
Kontakt:

Post Postao/la rhucik » uto srp 16, 2013 12:43 pm

isvara je napisao/la:
admin je napisao/la:Iz iskustva znam da su ti hmeljeni ekstrakti u limenci izvrsna stvar za početnike i da se dobije dobro pivo, skuhao sam preko desetak piva tako pa imam neko iskustvo.
mene zanima koliki je postotak opasnih kemikalija u takvim hmeljenim ekstraktima kao na primjer : zgrušnjivači, održavači, tvari za rahljenje, konzervansi, E-ovi i ostali aditivi koji su potrebni da se ta masa može pakirati i skladištiti ?

ali kad razmislim da netko ukomljava u plastičnom frižideru čija je plastika sumnjivog podrijetla proizvedena u Kini, a znamo da kinezi u igračke za djecu stavljaju jako opasne kemikalije onda bi mu bilo bolje da koristi ove limenke... :roll:
Sa stranica Muntonsa:

"Once again the Muntons Premium range is made entirely from 100% hopped malt extract with no inferior or cheap adjuncts such as barley syrup. There is one notable exception to this however – the American Style Light Beer. To emulate the light delicate character of this popular beer style it was necessary to include in the kit a percentage of liquid sugar. This is the only beer kit in the extensive Muntons ranges made from anything other than 100% hopped malt extract."

Nekako sumnjam da bi dobili oznaku Best green company da koriste bilo kakve aditive...
Zivjeli
LP,
V.

Avatar
Svarrogh
Postovi: 2410
Pridružen/a: pet lis 22, 2010 1:00 pm
Lokacija: Vukovar

Post Postao/la Svarrogh » uto srp 16, 2013 2:05 pm

Kitovi su sasvim ok za pocetnika i da se uhoda u posao. Kasnije kad nekom bude stalo i ako bude stalo, napravice si "all grain setup". Svatko ima pravo izbora i bas mi je drago da je i kod nas veca mogucnost izbora.

Avatar
rhucik
Postovi: 11
Pridružen/a: uto srp 02, 2013 9:48 am
Kontakt:

Post Postao/la rhucik » pon srp 29, 2013 1:29 pm

Poštovani,

iako na web shopu nije vidljivo, na skladištu ima trenutno belgijskih koncentrata za pivo, brewferma... njihovih tekucih sladnih ekstrakta za svijetla, tamna, psenicna i rezana piva. Takodjer na raspolaganju su i setovi za fermentiranje pive (osnovni, deluxe i superior), te mini kegovi za sekunarnu fermentaciju, s tocionikom. Takodjer muntonsovi suhi sladovi (spraymalt) te kvasci (aktivatori) Preko emaila slobodno upitajte o pojedinostima...
Takodjer na raspolaganju imamo i brouwlandov katalog, tako da bih zamolio zainteresirane da posalju ili PM ili email kako bi im isti dostavili (50Mb velicina). Po tom mozete sastaviti i poslati eventualne zelje buduci da se sve moze isporuciti u kratkom roku.
Do tada, lijepi pozdravi
Vanja

pklicov
Postovi: 852
Pridružen/a: sri vel 20, 2013 10:11 am
Lokacija: Zagreb, Dubrava

Post Postao/la pklicov » uto srp 30, 2013 7:15 pm

S obzirom da je to webshop, onda bi sve informacije morale biti dostupne klikom na stranici. Ovo preko maila je sporo i odbit će prosjećno zahtjevnog Hrvata :)

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » sri srp 31, 2013 2:26 pm

I Rvat'cu čak. :D
Sreće na vreće, pivu na nepce i ne buš trebal ni zubotrebce ... Vito.

Avatar
Narodni heroj
Postovi: 76
Pridružen/a: uto lip 12, 2012 12:34 pm
Lokacija: Među žabari

Post Postao/la Narodni heroj » sri srp 31, 2013 2:44 pm

Mislim da mailom nije ni moguće poslat 50 Mb u komadu.
Najbolje bi bilo postavit na dropbox ili neki sličan servis

Avatar
rhucik
Postovi: 11
Pridružen/a: uto srp 02, 2013 9:48 am
Kontakt:

Post Postao/la rhucik » pet kol 02, 2013 12:25 pm

Na web shopu mozete pretrazivati navedeni katalog http://www.positiv.hr/images/brouwland_catalog.pdf i pregledati okvirne cijene http://www.positiv.hr/images/Brouwland_cjenik_06_13.pdf (biti c e neznatno vise, ali zbog manje cijene transporta, u konacnici nize za krajnjeg kupca)

Lp,

Vanja
positiv

Avatar
nemo
Postovi: 198
Pridružen/a: pet svi 10, 2013 7:04 pm
Lokacija: Sisak

Post Postao/la nemo » sub kol 03, 2013 3:04 pm

ponuda je jako velika, i ima dosta dobrih stvari koje mogu usreciti dosta clanova sa foruma, a na zadnjem mjestu su kitovi za pivo. jedino steta sto u hrpi vinskih kvasaca se covjek pogubi, a pivski niti jedan....

Avatar
Mogwai
Postovi: 542
Pridružen/a: sub sij 21, 2012 3:41 pm
Lokacija: Sveta Nedelja/Samobor

Post Postao/la Mogwai » ned kol 04, 2013 9:02 am

rhucik je napisao/la:Na web shopu mozete pretrazivati navedeni katalog http://www.positiv.hr/images/brouwland_catalog.pdf i pregledati okvirne cijene http://www.positiv.hr/images/Brouwland_cjenik_06_13.pdf (biti c e neznatno vise, ali zbog manje cijene transporta, u konacnici nize za krajnjeg kupca)

Lp,

Vanja
positiv
Pozdrav,
da li nudtite sve iz ovog cijenika?
http://www.positiv.hr/images/Brouwland_cjenik_06_13.pdf
Ako da pa to je fantastično! Onda ste prvo koji poradaju tekuće kvasce u Hrvatskoj!
A i puno raznih hmeljeva, opreme, lažnih dna, začina ma seve kaj je potrebno za pivu.
Da li podržavate podizanje naruđbe osobno na na lokaciji?

Oseloth
Postovi: 147
Pridružen/a: pet ruj 27, 2013 10:13 am
Lokacija: SB-OS

Post Postao/la Oseloth » sub stu 30, 2013 11:24 am

Pivo od ekstrakta je isto što i pivo od slada. Slad mi ekstrahiramo u vodu ovako i onako. Ovo je isto to samo bez vode. Ne znam šta ljudi imaju protiv kitova. Pio sam coopers od ekstrakta da mi nije bilo rečeno mislio bi da je kupljeno u Australiji i dovezeno ovdje. Nedajte se momci.

Avatar
Ferdo
Postovi: 2382
Pridružen/a: sub lis 18, 2008 7:31 am

Post Postao/la Ferdo » sub stu 30, 2013 11:51 am

Oseloth je napisao/la:Pivo od ekstrakta je isto što i pivo od slada.
Vino od grožđa je isto što i fermentirana otopina glukoze. :lol:
Opusti se i nastavi kuhati pivo

Oseloth
Postovi: 147
Pridružen/a: pet ruj 27, 2013 10:13 am
Lokacija: SB-OS

Post Postao/la Oseloth » sub stu 30, 2013 1:19 pm

ali u konzervi je slad. samo je dehidriran. koja je raztlika između 30l blage otopine slada ili 1.5L koncentriranog slada. Po meni nema nikakve razlike. ova usporedba ti baš nije na mjesru. Zar misliš da je taj slad u konzervi od nekog drugog šećera?

Odgovori