Novi Sad

... probali ste egzotično pivo? Pohvalite se... Pošaljite etiketu

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Avatar
zeljko
Postovi: 1329
Pridružen/a: uto ožu 30, 2010 1:46 pm
Lokacija: Zagreb

Novi Sad

Post Postao/la zeljko » sub ruj 14, 2013 4:21 am

Bio sam nedavno poslom u Novom Sadu ali na žalost nisam imao puno vremena isprobati lokalne pive. Probao sam Lav pivo i ugodno se iznenadio. Očekivao sam nešto tipa žuje ali koliko se sjećam imalo je (malo) vise tijela i ne sjećam se da sam osjetio kuruzu. To je i najbolje sto mogu reci. :)

Bio sam autom pa sam na povratku kući stao u trgovinu i uzeo od skoro svake pive koju su prodavali po nekoliko komada. Probat cu ih ovih dana, ako kojim čudom neka bude zanimljiva svakako cu javiti. Koliko se sjećam, bilo je nekoliko crvenih i barem jedna crna piva. Ne očekujem puno, ali nikad se ne zna, iznenađenja su moguća.
Muškarac bez brkova je kao pivo bez alkohola.

ikka1982
Postovi: 327
Pridružen/a: pon srp 29, 2013 3:39 pm
Lokacija: Karlovac

Post Postao/la ikka1982 » sub ruj 14, 2013 8:18 am

Javi obavezno, zanima me stanje tamo, studenti su izrazili želju da bi išli na neku manju "ekskurziju", a kada sam o tome razgovarala s kolegama rekli su da zbog financijskih (ne)mogućnosti to mogu biti samo Slovenija, Bosna, Srbija, pa su spomenuli N. Sad kao moguću destinaciju i za pivare i mljekare.

Geordie
Postovi: 59
Pridružen/a: pon vel 06, 2012 11:24 am
Lokacija: Beograd

Post Postao/la Geordie » sub ruj 14, 2013 8:58 am

Evo jedna zanimljivost iz N.S.-a:

http://beeradvocate.com/beer/profile/31835

https://www.facebook.com/profile.php?id ... wse_search

Naravno ima nas dovoljno iz Srbije,pa ako vas bas nesto specijalno zanima oko trzista,tu smo :wink:

ikka1982
Postovi: 327
Pridružen/a: pon srp 29, 2013 3:39 pm
Lokacija: Karlovac

Post Postao/la ikka1982 » sub ruj 14, 2013 9:19 am

Hvala za linkove :) Kao što rekoh, kolegica (s mljekarstva) je bila u Novom Sadu, imala samo riječi hvale i predložila tu destinaciju (kada bude mogućnosti) za posjet studenata jer smatra da oba usmjerenja tamo imaju štogod za vidjeti (uz ugodno druženje). Mene konkretno više zanima pivarska scena ;) na kraju krajeva, razumljivo :P

Avatar
Svarrogh
Postovi: 2410
Pridružen/a: pet lis 22, 2010 1:00 pm
Lokacija: Vukovar

Post Postao/la Svarrogh » sub ruj 14, 2013 11:49 am

Zeljko, trebao si ranije postaviti post pa bi ti rekao gdje mozes u NSu popiti Brewdog Punk IPA. Takodje imas pivnicu Camelot sto nude svoje pivo. Nista posebno ali nije lose probati. I sad imaju Duvel u trgovinama za manje od 2e za bocu :)

Geordie
Postovi: 59
Pridružen/a: pon vel 06, 2012 11:24 am
Lokacija: Beograd

Post Postao/la Geordie » sub ruj 14, 2013 12:47 pm

Molim te mi reci gde ima u ns punk ipa!! Ja sam ga najblize nasao u Temisvaru,tj u Auchan hiperu.
Duvel uvozi Delez grupa i prodaje se uglavnom samo u Tempo hipermarkertima. Uvoze i Leffe,Hoegarden,Kriek Belle vue i plavi Chimay.
Sve je oko 1E,jedino Duvel kao sto je vec napisano,ispod 2E.

Avatar
Svarrogh
Postovi: 2410
Pridružen/a: pet lis 22, 2010 1:00 pm
Lokacija: Vukovar

Post Postao/la Svarrogh » sub ruj 14, 2013 1:02 pm

Hvala ti za info o belgijancima. Punk IPA imas u malom objektu brze prehrane koji prave hot dog (moras probati) i zovu se Tehnolog's https://www.facebook.com/TehnologsHotDog

Nikolina sto radi u brewdogu im je uvezao paletu punka jer to drzi njegov sogor. Bice do zime i 5am saint. Boca kosta 330din a ako kupis 6 komada onda te jedna izadje 300din!

Nemoj sve da pokupujes pa da ja nemam sta popiti kad odem do NSa :D

Zivio

Geordie
Postovi: 59
Pridružen/a: pon vel 06, 2012 11:24 am
Lokacija: Beograd

Post Postao/la Geordie » sub ruj 14, 2013 1:07 pm

Haha,ne boj se ja necu da pokupujem sve,ali kad se procuje..
Da,znam da je neko sa ovih prostora neki tehnolog tamo ili tako nesto..
Mislim da iz Belgije nema vise nista u Srb,osim Stelle naravno,koju uvozi Apatin.

Avatar
zeljko
Postovi: 1329
Pridružen/a: uto ožu 30, 2010 1:46 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la zeljko » ned ruj 15, 2013 5:53 pm

Svarrogh: cijeli put u Novi Sad je bio organiziran na brzinu pa se nisam stigao javiti prije. Bio sam tamo tako kratko da nisam stigao ništa obići. Sad znam za drugi put. :)
Muškarac bez brkova je kao pivo bez alkohola.

Avatar
zeljko
Postovi: 1329
Pridružen/a: uto ožu 30, 2010 1:46 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la zeljko » ned ruj 22, 2013 11:22 pm

Probao sam danas nekoliko piva.

Lav crveni, ugodno iznenađenje. Lijepa boja i tijelo. Uzimajući u obzir da je komercijalno pivo, naravno. Deklaracija kaže da nema kuruze.

Niksicko tamno, vrlo pitki tamni lager. Na žalost deklaracija kaže da ima kuruze.

Apatinsko (svijetlo), meh.

Lav (svijetli) jedno od najgorih piva koje sam probao u životu. Ne znam je li problem u skladištenju ili nečem drugom ali pivo ima okus kao da je netko ugasio cigaretu u njemu. Koliko se sjecam, jedino pivo koje sam probao u Novom Sadu je bio bas svijetli Lav i bio sam ugodno iznenađen (jer nisam nista očekivao).
Muškarac bez brkova je kao pivo bez alkohola.

Avatar
zeljko
Postovi: 1329
Pridružen/a: uto ožu 30, 2010 1:46 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la zeljko » pon ruj 23, 2013 8:47 pm

Jelen (svijetli), meh.

Zaječarsko (ako sam dobro pročitao ćirilicu, svijetlo). Meh, iako se u tragovima osjeti tijelo. Bolje od Jelena.

Nikšičko (svijetlo), kao Zaječarsko, meh ali ima ponešto tijela.
Muškarac bez brkova je kao pivo bez alkohola.

Geordie
Postovi: 59
Pridružen/a: pon vel 06, 2012 11:24 am
Lokacija: Beograd

Post Postao/la Geordie » uto ruj 24, 2013 10:30 am

Zajecarsko si pio iz limenke,novije flase,ili zidarske(stare)?
Da dodam vezano za Belgijska,moze se naci i Grimbergen,Celarevo uvozi.

Avatar
zeljko
Postovi: 1329
Pridružen/a: uto ožu 30, 2010 1:46 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la zeljko » uto ruj 24, 2013 11:30 am

Geordie je napisao/la:Zajecarsko si pio iz limenke,novije flase,ili zidarske(stare)?
Iz nove boce. Uzeo sam nekoliko starih boca. Na blagajni me blagajnica pita imam li boce i kažem da nemam, na što mi ona kaže da mi ne može naplatiti kauciju za stare boce, uzme mi stare boce i donese nove. Ne znam u čemu je bio problem. :)
Muškarac bez brkova je kao pivo bez alkohola.

Geordie
Postovi: 59
Pridružen/a: pon vel 06, 2012 11:24 am
Lokacija: Beograd

Post Postao/la Geordie » uto ruj 24, 2013 7:21 pm

Ja sam pre neki dan kupio stare boce,bez kaucije.. Ne znam zasto ti je zamenila boce.. Steta u svakom slucaju. U te nove boce se toci u Novosadskoj pivari. Dok se u stare toci u Zajecarskoj pivari. Razlika u kvalitetu je primetno bolja na strani Zajecarskog iz Zajecara :lol:

Avatar
SixtySix
Postovi: 41
Pridružen/a: uto srp 30, 2013 4:33 am
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post Postao/la SixtySix » sri ruj 25, 2013 2:06 am

Geordie je napisao/la:Ja sam pre neki dan kupio stare boce,bez kaucije.. Ne znam zasto ti je zamenila boce.. Steta u svakom slucaju. U te nove boce se toci u Novosadskoj pivari. Dok se u stare toci u Zajecarskoj pivari. Razlika u kvalitetu je primetno bolja na strani Zajecarskog iz Zajecara :lol:
Ovo potvrdjujem.

Odgovori