Međimursko pivo - Pilka

... probali ste egzotično pivo? Pohvalite se... Pošaljite etiketu

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Avatar
Beca
Postovi: 487
Pridružen/a: uto srp 27, 2010 9:53 am
Lokacija: Virovitica

Međimursko pivo - Pilka

Post Postao/la Beca » pon lis 21, 2013 8:31 am

Spletom okolnosti, ovaj vikend sam imao priliku probati ovo pivo i vidjeti mini pivovaru. Pivovara ima kapacitet 500l dnevno ali oni samo rade 30000l godišnje za potrebe pivnice, postat ću i sliku kasnije.
E sad ono najvažnije: u ponudi imaju svijetlo i tamno nefiltrirano pivo, naravno da su lageri. Po onom što gazda kaže, nakon fermentacije pivo odležava nekih tjedan dana na 1,5C i takvo negazirano ide u upotrebu.U pivnici je samo toćeno, a za prodaju imaju i u 1,5litrenim plastičnim bocama. Prije negoli sam probao pivo kupio sam i svijetlo i tamno i zažalio.
Svijetlo pivo mi se na miris nije svidjelo, imao sam osijećaj da ima maslaca unutra, a sam okus prilično kiselkast, gorčina umjerena ali se ne osijeti nikakva posebna aroma hmelja, ta kiselina mi je prevladala u okusu.
Crno pivo je malo bolje ali isti onaj miris maslaca, nema kiseline, osijeti se malo karamelnog slada i gorčina od prženog slada, malo gorče od svijetlog.
Sve u svemu vrlo sam razočaran ovim pivom, mislim da može puno ,puno bolje.
Naravno, pivo koje sam kupio u boci nije gazirano, pošto je nefiltrirano i nepasterizirano dodat ću šećera u boce pa se možda izgazira.
Ocijena od 1-10 je 2 ( i to samo zato što ga nazivaju pivo).
Možda sam presubjektivan ali nikomne bi preporučio da tamo ide na pivo, bolje se malo provozat po brežuljcima i potražit kušaone vina. Vina su im zaista dobra.
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
U fermentaciji je spas.

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » pon lis 21, 2013 9:14 am

Pio sam od oba stila prije nekoliko godina, dok su punili pivu u staklene boce od litre, s keramičkim čepom, i obje su bile prilično dobre. Još mi sjede u podrumu te dvije boce.

Kad ih izgaziraš, ne diraj (ne otvaraj) boce barem dva mjeseca. Prilično sam siguran da ćeš se ugodno iznenaditi.
Sreće na vreće, pivu na nepce i ne buš trebal ni zubotrebce ... Vito.

Avatar
Beca
Postovi: 487
Pridružen/a: uto srp 27, 2010 9:53 am
Lokacija: Virovitica

Post Postao/la Beca » pon lis 21, 2013 9:27 am

Evo poslušat ću tvoj savjet i ostavit boce na miru, možda promjenim mišljenje.
U fermentaciji je spas.

Avatar
piccasso
Postovi: 361
Pridružen/a: ned lip 19, 2011 9:52 pm
Lokacija: Čakovec

Post Postao/la piccasso » pon lis 21, 2013 12:09 pm

neznam gdje si kupio ove pivice? (u čakovcu ili murskom središču)
te pivovare su nekoliko kilometara udaljene od mene i došlo je do promjene vlasnika i navodno da više oni ni ne kuhaju tamo pivo (a možda i kuhaju).
prije par godina je to bilo solidno pivo (čista 3) a sad bi baš morao ići da probam pa da vidim jesu li se stvarno tako pokvarili. Prije su imali svjetlo, tamno i rezano.
A drugi put kad dolaziš u Čk obavezno navrati kod mene, samo se javi na pm (to vrjedi za sve koji dolaze u čk, bit če mi zadovoljstvo) :zivjeli2:
više od 40 godina iskustva u ispijanju piva i 7 u kuhanju

Avatar
Beca
Postovi: 487
Pridružen/a: uto srp 27, 2010 9:53 am
Lokacija: Virovitica

Post Postao/la Beca » pon lis 21, 2013 12:26 pm

Kupovao sam ih u Murskom Središču, neznam ali svijetlo mi je bilo jako loše, tamno bi možda još i prošlo da je bolje gazirano. Da sam se sijetio da imam kolegu pivara u ČK možda bi ti se i javio, siguran sam da imaš bolje pivo.
U fermentaciji je spas.

Avatar
MarkoRB
Postovi: 492
Pridružen/a: pet lip 08, 2012 3:27 pm
Lokacija: Prag, ali ne onaj od vrata...
Kontakt:

Post Postao/la MarkoRB » pon lis 21, 2013 6:26 pm

Pilka je svojedobno, kad se prebacila proizvodnja u MS i dobili su pravi sajt, imala na jednoj od slika na njemu baš - tamno pšenično. Al nikad valjda nije bilo u prodaji. :(


Božićno, koje su imali tamo na zimu 2008-2009, ne znam jel i kasnije im je bilo odličan crveni lager. :)

Odgovori