Lviv

... probali ste egzotično pivo? Pohvalite se... Pošaljite etiketu

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Avatar
zeljko
Postovi: 1329
Pridružen/a: uto ožu 30, 2010 1:46 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la zeljko » pet stu 08, 2013 4:23 pm

Budući da je Stargorod doslovno preko puta, odlučio sam vidjeti sto toče. Desetka i lager meh, crno zanimljivo ali ništa više.
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Muškarac bez brkova je kao pivo bez alkohola.

Avatar
MarkoRB
Postovi: 492
Pridružen/a: pet lip 08, 2012 3:27 pm
Lokacija: Prag, ali ne onaj od vrata...
Kontakt:

Post Postao/la MarkoRB » pet stu 08, 2013 5:33 pm

zeljko je napisao/la:Puno hvala svima na savjetima i pozdrav iz Королівська пивоварня (Korolivska Pivovarnya). Izvrsni weizen, tamno dimljeni i doppelbock (preskočio sam pils). IPA je tipično za ne-amere dobar, ali ispod očekivanja i po gorčini i po hmeljnom mirisu.

Ratebeer je zakon, a android aplikacija ludilo. :)
Bez patetike, ne mogu ti opisat kako mi je i nakon svih ovih godina šta san jedan od admina tamo drago čut tako nešto i vidit da je moj trud na sajtu direktno nekon pomoga. :D

Avatar
zeljko
Postovi: 1329
Pridružen/a: uto ožu 30, 2010 1:46 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la zeljko » sub stu 09, 2013 6:12 pm

MarkoRB je napisao/la:Bez patetike, ne mogu ti opisat kako mi je i nakon svih ovih godina šta san jedan od admina tamo drago čut tako nešto i vidit da je moj trud na sajtu direktno nekon pomoga. :D
Stvarno radite dobar posao. Moramo jednom popričati u živo, volio bi pripomoći barem slikajući menije. :)
Muškarac bez brkova je kao pivo bez alkohola.

Avatar
zeljko
Postovi: 1329
Pridružen/a: uto ožu 30, 2010 1:46 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la zeljko » čet stu 14, 2013 2:18 pm

Sređujem papire sa puta pa sam našao zabilješke zadnje večeri. Krepala mi baterija na mobitelu pa samo morao zapisati misli na papir.
Kako to obično biva, kasno navečer zadnjeg dana sjetim se probati kvas. Očekivao sam nešto izgledom i okusom nalik mješavini pilsa i cidera, ali sitglo mi je tamno piće bogate ali nepostojane pjene, vrlo bogatog tijela. Slatko, osvježavajuće. I izgledom i okusom me podsjeća na Malzbier kojeg sam jednom zabunom kupio u Grazu, misleći da je pivo. Zanimljivo ali nije moj đir. Previše naginje na sladnu stranu, nedostaje hmeljna gorčina koja donosi balans.
Muškarac bez brkova je kao pivo bez alkohola.

Avatar
kajser
Postovi: 243
Pridružen/a: pet sij 18, 2013 10:57 am
Lokacija: Zagreb/Pula

Post Postao/la kajser » čet stu 14, 2013 2:28 pm

gdje si nasao alkoholni Kvas (domaci restoranski?)? znam da su prije bili alkoholna pica, ali sad je to sve CocaCola dir... stovise radio sam u varioni Kvasa zvanog Jarilo u vlasnistvu Cole. :lol:
jedino u Rusiji sam nasao jednog da toce u Q-packe, ali to je na kraju 1%, slatko-ljepljiva pizdarija :/

Avatar
zeljko
Postovi: 1329
Pridružen/a: uto ožu 30, 2010 1:46 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la zeljko » čet stu 14, 2013 2:39 pm

Zaboravio sam napomenuti, bilo je to u Чешская пивоварня "Старгород" (Czech brewery "Stargorod"). Ne znam je bio alkoholni ili bezalkoholni kvas.
Muškarac bez brkova je kao pivo bez alkohola.

Avatar
zeljko
Postovi: 1329
Pridružen/a: uto ožu 30, 2010 1:46 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la zeljko » pet stu 15, 2013 9:28 pm

Čim ulovim vremena stavit ću još koju sliku. Uspio sam obići i muzej pivarstva.

Na povratku sam nakrcao torbu pivom i pokojom bočicom ukrajinske vodke. Na moju veliku nesreću, jedna limenka (!) pive mi se probušila pri transportu i zasrala svu prtljagu. Nije mi se nikad limenka probušila, očito ukrajinci nisu baš nježni s torbama.

Upravo sam probao Львівське (Lvivske) 1715. Meh. Neću trošiti riječi. Žuja.

Drugo na redu je Hardboe premium gold (uvezeno iz Danske, od svih mjesta na svijetu). 5.9% alkohola, očekivao sam i dalje po starom, meh, ali eto ugodno me iznenadilo. Iako nije nešto na što bi trošio puno riječi, vrlo pitko, ponešto tijela, blaga gorčina nakon gutljaja.
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Muškarac bez brkova je kao pivo bez alkohola.

Avatar
MarkoRB
Postovi: 492
Pridružen/a: pet lip 08, 2012 3:27 pm
Lokacija: Prag, ali ne onaj od vrata...
Kontakt:

Post Postao/la MarkoRB » sri stu 27, 2013 2:51 am

zeljko je napisao/la:
MarkoRB je napisao/la:Bez patetike, ne mogu ti opisat kako mi je i nakon svih ovih godina šta san jedan od admina tamo drago čut tako nešto i vidit da je moj trud na sajtu direktno nekon pomoga. :D
Stvarno radite dobar posao. Moramo jednom popričati u živo, volio bi pripomoći barem slikajući menije. :)
Nema frke, već pomažeš tako :D.

Odgovori