Kuhanje negdje oko Ivanića
Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy
- johnny2211
- Postovi: 362
- Pridružen/a: čet lis 24, 2013 11:53 am
- Lokacija: Varaždin
- johnny2211
- Postovi: 362
- Pridružen/a: čet lis 24, 2013 11:53 am
- Lokacija: Varaždin
- johnny2211
- Postovi: 362
- Pridružen/a: čet lis 24, 2013 11:53 am
- Lokacija: Varaždin
- johnny2211
- Postovi: 362
- Pridružen/a: čet lis 24, 2013 11:53 am
- Lokacija: Varaždin
- johnny2211
- Postovi: 362
- Pridružen/a: čet lis 24, 2013 11:53 am
- Lokacija: Varaždin
- Don Genovese
- Postovi: 2768
- Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
- Lokacija: Kutina
Druga slika dovela je do greške s četvrte slike. Nikakvo drvo i ostale porozne i upijajuće materijale ne gurati u pivu nakon kuhanja, a to podrazumijeva i pretakanje iz fermentora u boce
. Druga stvar, ne tako značajna je jako mala količina skuhane pive. Treća je da niste skinuli stare etikete s boca pa se može desiti da netko "baci bisere pred svinje" tj. da domaći lijek za dušu bude poslužen nekom nebitnom žkp-ljupcu (oprez
) . Četvrto, čuvat ćete (karbonizirat) pivu u zelenim bocama, a gledam, evo, još uvijek ih niste maknuli sa sunca
. Dobit ćete potvoreno (skunked) pivo
.
Sreće na vreće, pivu na nepce i ne buš trebal ni zubotrebce ... Vito.
- johnny2211
- Postovi: 362
- Pridružen/a: čet lis 24, 2013 11:53 am
- Lokacija: Varaždin
Hej, hvala na odgovorima. Za bambus, ima ga ko bambusa, jednom kad krene ne staje, to moras pitati Total-a, ali vjerujem da nije bed, dobis kolko oces. Iskreno posadi ga kod suseda ne kod sebe ako ti se svidja:-)
E sad za greske...kako je admin rekao na zadnjem sastanku: na flashiranju se poznaju junaci:-)
Svjesni smo bili vecine gresaka kad smo ih radili, pokusavali smo smanjiti rizik i drugi puta cemo drugacije, uvjeti su bili ti koji jesu. Definitivno pivo ne raditi van na 0 stupnjeva, a pogotovo ne prati flase:-)
1. stap je bambus, ne drvo, sluzi samo za pretakanje rakije, i prije koristenja je bio u izosanu, definitivno nije pozeljno ga koristiti ali sta je tu je.
2. Mala kolicina pive ce drugi puta biti ispravljena, jer nismo znali gradaciju pa ni htjeli dodavati vode (tek je kasnije dosao mjerac).
3. Etikete nismo skidali jer je bilo hladno, a i onako je ostalo svakome 7 boca, tesko da ce bilo tko to probavati osim nas i vas:-)
4. Boce su poslije foto sessiona prebacene u tamnoi toplo mjesto:-)
U subotu dakle flasirano, u utorak navecer probana prva boca, pivo prva liga, mjehurica premalo, sljedeca proba zakazana za subotu.
E sad za greske...kako je admin rekao na zadnjem sastanku: na flashiranju se poznaju junaci:-)
Svjesni smo bili vecine gresaka kad smo ih radili, pokusavali smo smanjiti rizik i drugi puta cemo drugacije, uvjeti su bili ti koji jesu. Definitivno pivo ne raditi van na 0 stupnjeva, a pogotovo ne prati flase:-)
1. stap je bambus, ne drvo, sluzi samo za pretakanje rakije, i prije koristenja je bio u izosanu, definitivno nije pozeljno ga koristiti ali sta je tu je.
2. Mala kolicina pive ce drugi puta biti ispravljena, jer nismo znali gradaciju pa ni htjeli dodavati vode (tek je kasnije dosao mjerac).
3. Etikete nismo skidali jer je bilo hladno, a i onako je ostalo svakome 7 boca, tesko da ce bilo tko to probavati osim nas i vas:-)
4. Boce su poslije foto sessiona prebacene u tamnoi toplo mjesto:-)
U subotu dakle flasirano, u utorak navecer probana prva boca, pivo prva liga, mjehurica premalo, sljedeca proba zakazana za subotu.
- johnny2211
- Postovi: 362
- Pridružen/a: čet lis 24, 2013 11:53 am
- Lokacija: Varaždin
Nova tura je krenula
BIAB metoda, efikasnost 40%, koja su vasa iskustva?
Druga stvar za 150kn kupili mlinac za kavu za kafic na placu u vz. Slike su tu, najbolja stvar ikad, kad se dobro namjesti, lepo rastvori zrnje i to je to, fakat nema smisla, bar po meni, opce gledati neke izrade mlinca, ovo cudo radi brzinom munje a podesi se tocno kako pase, ima na njuskalo oko 400kn kosta.
Naravno komentirajte i ovo s mlincem:-)
Druga stvar za 150kn kupili mlinac za kavu za kafic na placu u vz. Slike su tu, najbolja stvar ikad, kad se dobro namjesti, lepo rastvori zrnje i to je to, fakat nema smisla, bar po meni, opce gledati neke izrade mlinca, ovo cudo radi brzinom munje a podesi se tocno kako pase, ima na njuskalo oko 400kn kosta.
Naravno komentirajte i ovo s mlincem:-)
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
- mali badem
- Postovi: 3311
- Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
- Lokacija: zagreb-južni
- johnny2211
- Postovi: 362
- Pridružen/a: čet lis 24, 2013 11:53 am
- Lokacija: Varaždin
- mali badem
- Postovi: 3311
- Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
- Lokacija: zagreb-južni
- johnny2211
- Postovi: 362
- Pridružen/a: čet lis 24, 2013 11:53 am
- Lokacija: Varaždin
- Svarrogh
- Postovi: 2411
- Pridružen/a: pet lis 22, 2010 1:00 pm
- Lokacija: Vukovar





