pivo kao lijek

sve što dobro paše uz njega... Postovi u stilu "Zec u pivu" ili "Moje omiljene cigare uz stout" ili... ma shvatili ste

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Avatar
mišo
Postovi: 237
Pridružen/a: pet pro 28, 2012 5:51 pm
Lokacija: brdovec

pivo kao lijek

Post Postao/la mišo » sri sij 29, 2014 4:24 pm

koja sva ljekovita svojstva ima pivo?


npr. ovaj članak: http://www.centar-zdravlja.net/zanimlji ... tiv-gripe/

pa sam čitao da su grci zaključili da za 30 % smanjuje mogučnost srčanog udara , što bezalkoholno pivo nemože.

zatim sam čitao da pšenično pivo je zdravo za opčenito zdravlje da jača imunitet.



kojih sve izgovora imamo za pit pivo

Avatar
slawoner
Postovi: 1697
Pridružen/a: uto lip 12, 2012 1:52 am
Lokacija: pozega

Post Postao/la slawoner » sri sij 29, 2014 7:28 pm

ono što ja znam je da pivo sadrži ogromne količine vitamina B12, kojeg u prirodi JEDINO proizvode mikroorganizmi i to vrenjem...dakle nalazimo ga jedino u pivu i vinu! ... Ono po čemu je B12 poznat je njegov utjecaj na stvaranje crvenih krvnih stanica kao i obnavljanje staničnog epitela pa se upravo zbog vitamina b12 kojim obiluje pivo naziva i 'eliksir mladosti'...B12 također služi i za obnavljanje DNK lanca kao i za očuvanje i obnovu mijelinske ovojnice na živčanim stanicama (propadanje mijelinskih ovojnica uzrokuje multiplusklerozu, alzheimera itd...) također B12 je izravno odgovoran za lučenje takozvanog 'hormona sreće' pa se iznimno depresivnim pacijentima daje venski u koncentriranoj dozi...Da ne spominjem sve ostale sastojke iz piva, B12 mi je sasvim dovoljan da nastavim piti PIVO! :zivjeli2:
Nemojte šta zamjerit i pozdrav'te kod kuće!

Avatar
1rice
Postovi: 455
Pridružen/a: sub stu 03, 2012 11:19 am
Lokacija: st

Post Postao/la 1rice » sri sij 29, 2014 7:45 pm

nije bas istina za b12
http://www.healthaliciousness.com/artic ... in-B12.php
ali znam da se recimo imunoglukan proizvodi od kvasca...
Homer Simpson je napisao/la:Ah, beer, my one weakness. My Achilles' heel, if you will.

Avatar
mišo
Postovi: 237
Pridružen/a: pet pro 28, 2012 5:51 pm
Lokacija: brdovec

Post Postao/la mišo » sri sij 29, 2014 8:25 pm

evo i ovaj članak sam našao.

Pivo najzdravije alkoholno piće!

Prema najnovijim izvještajima čovječanstvo i dalje nije otkrilo sva korisna svojstva piva u situacijama kada se ono pije u umjerenim količinama.

Tako za sada znamo da je naš omiljeni napitak bogat izvor vitamina, vlakana, minerala i antioksidansa te da ima relativno nisku kalorijsku vrijednost u usporedbi s ostalim alkoholnim pićima.

Istraživanje u kojem se navode ovi podaci naručila je britanska Pivska akademija (The Beer Academy -www.beeracademy.co.uk), organizacija koja još od daleke 2003. godine pomaže ljudima u savjesnom uživanju piva.
U izvještaju također navode da je pivo, kada se pije umjereno, najzdravije alkoholno piće koje trenutačno postoji na svijetu!

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » sri sij 29, 2014 10:12 pm

Koliko se sjećam, U doba komunjarizma pivo je kroz porez bilo deklarirano kao prehrambeni proizvod, znači hrana. Mogao si birati da li ćeš se najesti jeftine pive ili jeftinog kruha.
Ovim novima, demokurčanima pivski obveznici svidjeli su se kao dobri trošarinarski obveznici pa pivo tretiraju kao skupe lijekove. Debelo plati i doziraj sitno. Najbezobraznije je to što je isto tako i sa kruhom. No, da se kruh i doma peći. A kako se piva tek da doma ... :D
Koja je poanta, vezano uz naslov? Ova piva doma napravljena svakako je ljekovita. A i od bilo kojeg lijeka je svakako bolja jer nema nepoznatih nuspojava, alergija, reakcija i kontraindikacija, a kod predoziranja ne izaziva nikakva oštećenja ili smrt. I u slučaju potrebe ne moraš na prisilno ispumpavanje :lol: .
Sreće na vreće, pivu na nepce i ne buš trebal ni zubotrebce ... Vito.

Avatar
slawoner
Postovi: 1697
Pridružen/a: uto lip 12, 2012 1:52 am
Lokacija: pozega

Post Postao/la slawoner » sri sij 29, 2014 10:28 pm

1rice je napisao/la:nije bas istina za b12
http://www.healthaliciousness.com/artic ... in-B12.php
ali znam da se recimo imunoglukan proizvodi od kvasca...
ne znam na sto točno ciljas da nije istina u vezi napisanog za B12?
Nemojte šta zamjerit i pozdrav'te kod kuće!

Avatar
1rice
Postovi: 455
Pridružen/a: sub stu 03, 2012 11:19 am
Lokacija: st

Post Postao/la 1rice » čet sij 30, 2014 5:14 am

slawoner je napisao/la:kojeg u prirodi JEDINO proizvode mikroorganizmi i to vrenjem...dakle nalazimo ga jedino u pivu i vinu! ...
ma samo ovo. postoje i drugi izvori b12....
Homer Simpson je napisao/la:Ah, beer, my one weakness. My Achilles' heel, if you will.

Avatar
isvara
Postovi: 2119
Pridružen/a: sri sij 23, 2013 9:37 am
Lokacija:
Kontakt:

Post Postao/la isvara » čet sij 30, 2014 9:30 am

B12 najčešće fali vegetarijancima !!!
što znači da ga ima u mesu
"Jedan od najvažnijih nutrijenata a koji dobivamo iz namirnica životinjskog podrijetla je vitamin B12. "
http://istineilaziohrani.blogspot.com/2 ... dobro.html
Pivo teče bubrezi se liječe !

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » čet sij 30, 2014 2:15 pm

isvara je napisao/la:B12 najčešće fali vegetarijancima !!! ...
Dakle, po tome se prepoznaju pravi :D .
Sreće na vreće, pivu na nepce i ne buš trebal ni zubotrebce ... Vito.

Avatar
mišo
Postovi: 237
Pridružen/a: pet pro 28, 2012 5:51 pm
Lokacija: brdovec

Post Postao/la mišo » čet sij 30, 2014 2:18 pm

pa dobro ja sam čuo da u kupovnima ima i mesa, tako da nefali ni b12

Avatar
MarkoRB
Postovi: 492
Pridružen/a: pet lip 08, 2012 3:27 pm
Lokacija: Prag, ali ne onaj od vrata...
Kontakt:

Post Postao/la MarkoRB » čet sij 30, 2014 3:50 pm

mišo je napisao/la:pa dobro ja sam čuo da u kupovnima ima i mesa, tako da nefali ni b12
Je, da, i rade se od krumpira. :lol:

Prosto je fascinantno šta neće ljudi nekad provalit.

Avatar
mišo
Postovi: 237
Pridružen/a: pet pro 28, 2012 5:51 pm
Lokacija: brdovec

Post Postao/la mišo » čet sij 30, 2014 5:09 pm

MarkoRB je napisao/la:
mišo je napisao/la:pa dobro ja sam čuo da u kupovnima ima i mesa, tako da nefali ni b12
Je, da, i rade se od krumpira. :lol:

Prosto je fascinantno šta neće ljudi nekad provalit.
Ma to smo svi culi za meso u pivovari

Avatar
1rice
Postovi: 455
Pridružen/a: sub stu 03, 2012 11:19 am
Lokacija: st

Post Postao/la 1rice » čet sij 30, 2014 5:29 pm

Jedino meso u pivi je stakorsko :wink:
Homer Simpson je napisao/la:Ah, beer, my one weakness. My Achilles' heel, if you will.

Avatar
slawoner
Postovi: 1697
Pridružen/a: uto lip 12, 2012 1:52 am
Lokacija: pozega

Post Postao/la slawoner » čet sij 30, 2014 6:36 pm

koliko sam ja čitao, ima ga u mesu ali nemjerljivo sa pivom i vinom...u mesu zivotinja nastaje identično kao i u mesu čovjeka - bakterijskom fermentacijom u crijevima. Nastaje on i mliječnom fermentacijom, ali sve je to uzasno malo. Što se vegetarijanaca tiče, njima je pod obavezno uzimati ga u obliku tableta. Kažu da ga mozemo naći u soji, a drugi izvori opet kažu da ga u soji nema!...nebi se oslanjao na razne izvore B12 vitamina za koje jedni kazu da ga ima mnogo, drugi da ga ima malo ili ga ni nema...Popijem svaki dan pivkana i miran sam...
Nemojte šta zamjerit i pozdrav'te kod kuće!

Giga
Postovi: 233
Pridružen/a: pet lis 11, 2013 9:58 pm
Lokacija: Moslavina

Post Postao/la Giga » čet sij 30, 2014 9:18 pm

...sto znaci ,da i nema baš argumenata da pijemo posebno zdravo... :)

...pijemo da bi kuhali, kuhamo da bi pili...




.

Odgovori