godišta i informacije

Pročitati... sam naslov govori sve

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
ArtMat
Postovi: 43
Pridružen/a: uto ruj 13, 2011 11:22 am
Lokacija: Osijek

Post Postao/la ArtMat » čet sij 23, 2014 12:01 pm

dobrodosao dubrovcanin

ako cujes da ima negdje 2m javne povrsine za unajmit umjetniku javi....hehe...

imme
Postovi: 1
Pridružen/a: uto vel 25, 2014 10:35 pm
Lokacija: SPLIT

Post Postao/la imme » uto vel 25, 2014 11:33 pm

Nakon uspješne proizvodnje vina odlučija san prije dvi godine napravit pivo i naletija na ovi forum (mislim da je bija ovaj) opasno sam se zagrija ali sam zbog nekih privatnih problema uskoro odusta.
Sada dvi godine posli odlučija san se ponovo aktivirat pa san se zato danas i registrira te se nadam pomoći.Ja za sad od opreme imam usta stomak i žeđ :D ali će se i to uskoro prominit samo da se ušemim,uporan san ja kad zapnem
O meni :46 g oženjen pijen pivo od kad znam za sebe i znam prepoznat dobro pivo mada mogu popit i motorno ulje.
Vidim gore sve inžinjeri ja sam obični vodoinstalater (privatnik) šta i nije loše za ovaj forum jer svi ti vaši lonci vidin imaju neke špine (slavine)
Za sad toliko od vašeg novog člana pozdrav svima imme
UVIK ŽEDAN

Avatar
1rice
Postovi: 455
Pridružen/a: sub stu 03, 2012 11:19 am
Lokacija: st

Post Postao/la 1rice » sri vel 26, 2014 8:24 am

Dobro dosao i sretno s nabavom opreme, ako di zapne slobodno pitaj, pomocu koliko mogu. :zivjeli2:
Homer Simpson je napisao/la:Ah, beer, my one weakness. My Achilles' heel, if you will.

Avatar
Jurgen Windcaller
Postovi: 16
Pridružen/a: pet ruj 27, 2013 1:49 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Jurgen Windcaller » pon svi 12, 2014 11:42 am

Evo da se i ja predstavim.

Krešo iz Zagreba, '93 godište, student elektrotehnike. Sudeći po postovima na ovoj temi izgleda da sam trenutno najmlađi homebrewer na ovom forumu.

Pivo kuham nekih 6 mjeseci (all grain all the way), a ovaj forum pratim i dulje od toga, za sad imam iza sebe skuhanih i popijenih otprilike 200 litara, što je kao što vidim na forumu nekim ljudima jedna tura piva, meni se protegnulo na njih devet, sad sam nabavio drugi fermentor pa cu nadam se moci cesce kuhati i u vecim kolicinama. Jos uvijek se upoznajem sa sastojcima tako upravo sada teku pripreme za jedan SMASH ne bih li upoznao čari legendarnog češkog hmelja saaz. Razlog zbog kojeg se ovako kasno javljam jest da sam primjetio da ste na ovom forumu alergični na glupa pitanja, pogotovo na ona koja su vec odgovorena nekoliko puta, pa sam si dao truda sam sebi odgovoriti na svoje nedoumice. Međutim nisam bio u prilici probati puno domaćih piva, pa ne znam zapravo s čim da uspoređujem ova svoja, pa bih se volio angažirati u zajednici koliko mi to obveze dopuštaju, da probam kakav okus ima pivo pravih majstora, a isto tako i da čujem neku stručnu ocjenu na svoje pivo, budući da su mi za sada samo laici davali komentare.

Nadam se da ćemo se upoznat, ako nađem vremena za dolazak na neko od organiziranih druženja, ili eventualno dođem na natjecanje kao posjetioc.

toliko od mene :indianabeer:

Avatar
isvara
Postovi: 2119
Pridružen/a: sri sij 23, 2013 9:37 am
Lokacija:
Kontakt:

Post Postao/la isvara » pon svi 12, 2014 11:59 am

dobro došli dobri ljudi.
ne trebate se bojati da će vas napadati inspektorat ili policija ako kuhate pivo..... zato napišite iz kojeg grada ste bit će vam puno lakše što se tiče kontakta i pomoći u vezi pivarstva. :D
Pivo teče bubrezi se liječe !

Avatar
Alivio
Postovi: 1071
Pridružen/a: sub lip 05, 2010 11:53 am
Lokacija: SB

Post Postao/la Alivio » pon svi 12, 2014 12:06 pm

Evo nam još jedan mlad,pametan i kulturan pivar ..
Sretno ti bilo sa nama i nama sa tobom ..
:zivjeli2:
Čovjek uči dok je živ i na kraju umire glup.

Avatar
admin
Site Admin
Postovi: 1853
Pridružen/a: čet ožu 08, 2007 11:58 am
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la admin » sri svi 14, 2014 12:12 am

@Jurgen Windcaller - odakle si? stavi u profil da vidimo. Dobrodošao si na druženja ili navrati na natjecanje, biti će puno dobrih piva i pivara... pivarki nešto manje :)

Trolleo
Postovi: 12
Pridružen/a: ned svi 11, 2014 10:53 pm
Lokacija: Pula / Zagreb

Post Postao/la Trolleo » sri svi 14, 2014 1:06 am

Lijep pozdrav.

Ime je Matija, kažu mi da sam godište 87. Inače iz Pule, zadnje 3 godine u obitavam u Zagrebu.
Pivo volim već jako dugo vremena, pivske etikete skupljam tamo negdje od 2002./2003. DOBRO pivo ne volim dugo vremena, jer je ponuda u Puli tada (nije ni sada puno bolja) bila takva kakva je. Dolaskom u Zagreb i otkrivanjem Kuće piva i Vrutka sam zapravo saznao da neka piva čak imaju i hmelja u sebi :D A od tada i kolekcija etiketa brže raste :)

Prije par mjeseci se stvorila želja da se nešto i skuha, pa sam tako počeo pratiti forum. Skuhano još nije ništa, ali po malo... :)

Toliko od mene za sad, živjeli :guiness:

Avatar
Jurgen Windcaller
Postovi: 16
Pridružen/a: pet ruj 27, 2013 1:49 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Jurgen Windcaller » sri svi 14, 2014 11:51 am

@Jurgen Windcaller - odakle si? stavi u profil da vidimo. Dobrodošao si na druženja ili navrati na natjecanje, biti će puno dobrih piva i pivara... pivarki nešto manje Smile
Napisao sam u postu da sam iz Zagreba, al evo sad sam stavio i u profil pa neka cijeli svijet vidi :D

mumps
Postovi: 19
Pridružen/a: ned svi 18, 2014 6:45 pm
Lokacija: Ivanić-Grad

Post Postao/la mumps » pon svi 19, 2014 10:00 am

Marko iz Ivanić-Grada (još za sad)

'80. godište

prehrambeni tehnolog, planiram već dugo počet kuhat pivu, ali tek sam se prije 2 mjeseca uhvatio konačno. :)

Prva šarža je ispala iznenađujuće dobro, sada isprobavam šta se još može napraviti. šarže su od 20 litara, i trenutno ne stignem zadovoljit potrebe svih onih koji bi htjeli isprobat (možda bi se trebao zapitat s kakvim se to ljudima družim :)

e da... radim sa sladnim ekstraktom. :) malo tamnijim, tako da je pivo tamne amber boje.

Avatar
celo
Postovi: 88
Pridružen/a: uto svi 13, 2014 9:42 am
Lokacija: Petrinja

Post Postao/la celo » pon svi 19, 2014 11:54 am

Pozdrav svima.

Zovem se Ivica i dolazim iz Petrinje 81.godište, (trgovac i serviser Irobota)

napokon sam pronašao hobi života

prvo pivo je kuhano i u procesu je fermentacije

sve pohvale ljudima sa foruma, stvarno puno dobrih informacija na jednom mjestu za početnike.

sinisasky
Postovi: 12
Pridružen/a: sri lip 04, 2014 12:48 pm
Lokacija: Becej

becej

Post Postao/la sinisasky » čet lip 19, 2014 2:44 pm

Pozdrav,
Ja sam Sinisa i iz Bečeja sam .
1977 godiste

Nisam do sada kuvao pivo.

Spremam se polako, mi vojvodjani nigde nezurimo.

Vreme je pred nama.
Sinisasky

Avatar
mali badem
Postovi: 3310
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Post Postao/la mali badem » čet lip 19, 2014 5:07 pm

:D pozdrav i Vama Ž :pivo3: :hmelj:

davor87
Postovi: 101
Pridružen/a: sub lip 28, 2014 5:26 pm
Lokacija: istra, lupoglav

Post Postao/la davor87 » pon lip 30, 2014 6:43 pm

pozdrav svima.

Ja sam Davor, iz malog mjesta u opcini lupoglav (istra).

1987. godište, po struci Kemijski tehničar.

svoje prvo pivo skuhao sam prije 2 i pol tjedna, all grain. tjedan kasnije odma psenicno i sad cekam da odlezi ;)

Avatar
Pop
Postovi: 853
Pridružen/a: pet srp 06, 2012 2:36 pm
Lokacija: Slavonski Brod

Post Postao/la Pop » pon lip 30, 2014 7:56 pm

Jel prvo još fermentira?

Odgovori