pivo i gepek

sve što dobro paše uz njega... Postovi u stilu "Zec u pivu" ili "Moje omiljene cigare uz stout" ili... ma shvatili ste

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Avatar
kajser
Postovi: 243
Pridružen/a: pet sij 18, 2013 10:57 am
Lokacija: Zagreb/Pula

pivo i gepek

Post Postao/la kajser » uto lis 21, 2014 7:36 pm

nemogu biti jedini nesretnik... daklem kuhamo kod frenda pa batch ide u 2 fermentora i jedan kod mene u podrum drugi kod njega i proucavamo razlike u temperaturi. No ovaj put se fermentor odlucio malo prevrnut u gepeku i izlit koju litru do pet (ostatak ziv i odfermentirao do dobrote!). par dana je bilo divno i sve mirisalo po kolacima i tortama no uskoro preslo u aromu mocvare smrti i uzasnog kosmarnog vonja... iz pakla.
cistio svakakvim pjenama, prao pa cak bio i na kemijskom i nula uspjeha. aroma sve prezivljava... za sada se najpametnijom metodom pokazao auto-boric lavande. sasvim ugodno
ima li itko iskustva sa ciscenjem gepeka/tepiha/pokucstva od prolivenog worta? :D

Avatar
Svarrogh
Postovi: 2410
Pridružen/a: pet lis 22, 2010 1:00 pm
Lokacija: Vukovar

Post Postao/la Svarrogh » uto lis 21, 2014 8:53 pm

Ocat cisti sve neugodne mirise. Takodje soda-bikarbona. Ako nista od toga ne pomogne, kemijsko ciscenje :D

Avatar
kajser
Postovi: 243
Pridružen/a: pet sij 18, 2013 10:57 am
Lokacija: Zagreb/Pula

Post Postao/la kajser » uto lis 21, 2014 9:05 pm

prosao je vec kemijsko ciscenje :D cudili mi se sto sam to prolio da nemogu ukloniti smrad

Avatar
mali badem
Postovi: 3310
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Post Postao/la mali badem » uto lis 21, 2014 9:05 pm

ahhh , zabrinuh se več da je na pivi šteta , ali gepek ...no dobro , ipak...
probaj saugerom koji podnaša vodu , isprati mrlju, na način da sve prije navlaženo istrljaš sododom bikarbonom , špricom dodaješ vodu pa naizmjence saugaš pjenu i taloge.

nije tolko naglasak na sodi kolko na šprici i saugeru i tehnici ispiranja Ž

:hmelj:

ps.
## Very Happy cudili mi se sto sam to prolio da nemogu ukloniti smrad ##

čuđenjem i jaucima su opravdavali neznanje , bez volje da se potrude. već viđeno , hm

Avatar
isvara
Postovi: 2119
Pridružen/a: sri sij 23, 2013 9:37 am
Lokacija:
Kontakt:

Post Postao/la isvara » sri lis 22, 2014 8:46 am

.............sad ti se aroma mocvare smrti i uzasnog kosmarnog vonja... iz pakla uvukla u sve spužve u sjedalima auta tako da mislim da čišćenje mjesta na koje se prolilo wort neće jako uroditi plodom........

a ništa zato .....auto na njuškalo ....... a za te pare uredi pivovaru doma..... da ne moraš vozati wort nikuda od kuće ...... a auto ti ionako ne treba jer piješ ...... a kad piješ ne vozi !!! ......a možda ti i ostane dovoljno para za bicikli :lol: :lol: :lol:
Pivo teče bubrezi se liječe !

Avatar
1rice
Postovi: 455
Pridružen/a: sub stu 03, 2012 11:19 am
Lokacija: st

Post Postao/la 1rice » sri lis 22, 2014 9:26 am

da probas sa onimm sredstvom za ciscenje tepiha koje se kristalizira i posli samo usisa. nemam pojma kako se zove, ali mislim i da ih ima vise vrsta.
Homer Simpson je napisao/la:Ah, beer, my one weakness. My Achilles' heel, if you will.

Avatar
goran44
Postovi: 73
Pridružen/a: sri ožu 09, 2011 8:41 pm
Lokacija: Karlovac

Re: pivo i gepek

Post Postao/la goran44 » sri lis 22, 2014 10:28 am

kajser je napisao/la:...par dana je bilo divno i sve mirisalo po kolacima i tortama no uskoro preslo u aromu mocvare smrti i uzasnog kosmarnog vonja... iz pakla...
Hahahahahahaha, odvalio sam se!

Avatar
ja_jesam
Postovi: 388
Pridružen/a: uto ruj 20, 2011 8:36 am
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la ja_jesam » sri lis 22, 2014 11:33 am

hahahahahaha: https://www.youtube.com/watch?v=-pEhqiCD27E .
probaj ocat. ili možda oxi? on bi mogo izvuć mrlje.

kiternas
Postovi: 329
Pridružen/a: pon vel 27, 2012 11:45 am
Lokacija: Zagreb, Dubrava

Post Postao/la kiternas » čet lis 23, 2014 1:35 am

Jedne godine sam početkom srpnja parkirao auto u Zadru i otišao na otok. Naravno da se svašta toga kupilo za more ali je i nešto ispalo iz vrečice i ostalo u gepeku do sredine kolovoza. Bio je to kajmak koji je na vrućini napuhnuo ambalažu, probio poklopac, fermentirao, razvijao bakterije...
Kad sam sredinom kolovoza došao po auto ne moram ni reći što je to bilo.

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » čet lis 23, 2014 2:10 am

Preporučio bih sav tapecirung (komplet do samog lima, karoserije/šasije) koji je bio u kontaktu s tekučinom izvaditi iz auta i isprati s vodom s bilo kakvim deterđentom, nekoliko puta, i na kraju s vodom još toliko. To zahtijeva puno vremena, ali vrijedi. Također, lim koji je nedostupan, lagano zalijevati vodom (u limu je proizvođač, nadam se, predvidio rupe za drenažu bilo kakvog kondenzata vlage), pa će voda izaći kroz rupe na tlo, kako bi isprao moguće skrivene naslage sladovine. Sve to napraviti za sunčanog i toplog dana. Izbjegavati direktno zallijevanje elektroinstalacija, na kojima su bilo kakvi konektori. Ako ne ide drukčije, prije zalijevanja skinuti minus klemu s akumulatora, a nakon zalijevanja ostaviti par dana auto u garaži da voda ishlapi. Prije spajanja minus kleme sve konektore koji su bili u mogućem kontaktu s vodom isprati sa sprejem za kontakte (hlapljivim, koji ne ostavlja masne tragove).
Bivši prijatelj mi se zbluval na zadnje sjedalo, po sredini, pa sam ja to tako rješavao (gore opisano). Sve drugo nije bilo kompletno. Čak mi je (u tih nekoliko dana isprobavanja svega i svačega) i lim pod sjedalom počeo korodirati. :twisted: Svako odugovlačenje povlači mogućnost sve veće štete od moguće korozije metala, a u sintetici dugotrajnu nastambu smrada. Preventiva je majka mudrosti, uključuje učvršćenje posuda, podvlačenje najlona ispod i okolo posuda te zamatanje istim, dobar poklopac, a najprije da se takvo što ni ne prevozi bez hermetički zatvorenih posuda, khmm, khmm, baš sam pametan :roll: . Žao mi je, no zato je i moj prijatelj sada bivši, jer sam ja njegovo "govno" morao na kraju sam sve prati, a on se i danas čudi kako sam mu ja to sve kompletno uneređenje bezobrazno htio podvaliti. Treći suputnik (suvozač) je znao barem jedno: da sam ja, kao vozač bio naroljan i "priseban" kao taj nesretnik, mi ne bi dospjeli dalje od prve grabe. Ovako nam je iz ZGa zadnja uspješno izbjegnuta graba bila KT selendra :) .
Sreće na vreće, pivu na nepce i ne buš trebal ni zubotrebce ... Vito.

Avatar
kajser
Postovi: 243
Pridružen/a: pet sij 18, 2013 10:57 am
Lokacija: Zagreb/Pula

Post Postao/la kajser » čet lis 23, 2014 4:12 pm

e ovo je detaljno :D
nazalost ne vidim nacin za skinut tapecirung osim da ga odrezem. Ove mobilne dijelove sam oprao odmah i nemam problema osim s tim najdonjim dijelom koji ne mrda. Srecom nisam primjetio da se smrad zavukao igdje, gnjurio sam po sjedalima i podu i jos uvijek aroma free.

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » pet lis 24, 2014 3:49 pm

Hmm, možeš tapison malo odvrnuti na nekom kraju pa skalpelom rezati između lima i tapisona po cijeloj površini dok sve ne oslobodiš :roll: . Natrag ga zalijepiš na par krajnjih točaka Neostikom. Ako ti se da toliko rovariti po "novom" autu. Koji ti je to auto da je to lijepljeno? Je li ta površina na podu gepeka ili sa strane?
Sreće na vreće, pivu na nepce i ne buš trebal ni zubotrebce ... Vito.

Odgovori