Gdje je najpovoljnije kupiti sirovine online

... te subjektivne ocjene

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Avatar
babangida
Postovi: 976
Pridružen/a: uto kol 23, 2011 4:23 pm
Lokacija: Slavonski Brod

Gdje je najpovoljnije kupiti sirovine online

Post Postao/la babangida » pon stu 12, 2012 11:02 am

Dragi dragi i drage drage.
Nadam se da sam pogodio mjesto za pitat ovako nesto. Nadam se takodjer da se ne ponavljam (mozda je netko vec pitao ovakvo pitanje). Ako jeste, oprostite. Here goes.
Gdje je po vasem misljenju najpovoljnije online kupiti kvasac i hmelj. Ja obicno narucujem iz "bakrenog kotlica", iliti copperkettle-a ali ubi me postarina.
Gdje narucujete VI, kolegice i kolege pivari? Kakva su iskustva? Razmisljanja, prijedlozi, savjeti, argumenti za i protiv...
Hvala na paznji.
Dvije litre na dan, doktor iz kuce van!!

Avatar
400d
Postovi: 1894
Pridružen/a: pet pro 04, 2009 3:34 pm
Lokacija: Sarajevo, BiH

Re: Gdje je najpovoljnije kupiti sirovine online

Post Postao/la 400d » pon stu 12, 2012 11:18 am

babangida je napisao/la:Dragi dragi i drage drage.
Nadam se da sam pogodio mjesto za pitat ovako nesto. Nadam se takodjer da se ne ponavljam (mozda je netko vec pitao ovakvo pitanje). Ako jeste, oprostite. Here goes.
Gdje je po vasem misljenju najpovoljnije online kupiti kvasac i hmelj. Ja obicno narucujem iz "bakrenog kotlica", iliti copperkettle-a ali ubi me postarina.
Gdje narucujete VI, kolegice i kolege pivari? Kakva su iskustva? Razmisljanja, prijedlozi, savjeti, argumenti za i protiv...
Hvala na paznji.
sve ti je to približno isto. što se tiče kvasca meni su se odličnim pokazali suhi kvasci iz brauwerkstatta (posebno colonia i german ale) a jako su jeftini s poštarinom i stvarno brzo dođu.

hmelj pucam na worcesterhopshop jer sigurno jeftiniji hmelj nigdje nećeš naći.....

najgore od svega je što je sve ovo razdvojeno, pa moraš platiti dvije poštarine, a onda ti na isto dođe kao da naručuješ negdje gdje je skuplja roba, na primjer kod patsy, ali imaš izbor i možeš sve što ti treba kupiti kod nje u jednom paketu i platiti jednu poštarinu...
I like the smell of fermentation in the morning

Avatar
Artanis
Postovi: 631
Pridružen/a: pet ruj 16, 2011 10:14 pm
Lokacija: Požega

Post Postao/la Artanis » pon stu 12, 2012 5:48 pm

Da, i ja trebam naručiti kvasaca i nešto hmelja, irske mahovine i bottle stick. I prije par dana sam malo računao, dođe mi sve na približno isto. Neki imaju jeftiniji hmelj al skuplja poštarina. Drugdje obrnuto. Računao sam između copperkettela, hop&grape, maltmiller i brauhausa (USA-ebay). Našao sam mjesto gdje imaju stvarno jeftini hmelj i kvasac ali jbg. navodno ne isporučuju u hrvatsku - hobbybrauer iz Austrije.

Kad bi bar se ovi iz beershopa ili ireks arome malo sredili, pa da ko sav normalan svijet imamo trgovinu gdje mogu poslati online narudžbu, platiti bilo kako im odgovara i da mi pošalju na adresu, svi problemi bi bili riješeni. Ali ne, ja bih trebao naručiti kvasac iz Amerike koji inače proizvode u Belgiji :roll:

Što je s tim german ale kvascem? Zar on nije tekući kvasac? Neko je reko da nije dobar flokulator.

Avatar
400d
Postovi: 1894
Pridružen/a: pet pro 04, 2009 3:34 pm
Lokacija: Sarajevo, BiH

Post Postao/la 400d » pon stu 12, 2012 5:50 pm

svi njemački ale kvasci su loši flokulatori, ali su zato jako čistog profila. namijenjeni su za alt i kolsch piva. smatraju se hibridnim kvascima (nešto između ale i lagera)


ima ih i u suhoj i u tekućoj formi. ovaj njemac ih očigledno suši. meni se jako sviđaju, a volio bih probati i druge njegove kvasce, posebno njegov nottingham...
I like the smell of fermentation in the morning

Avatar
frici
Postovi: 756
Pridružen/a: čet sij 20, 2011 9:28 am
Lokacija: baranja

Post Postao/la frici » uto stu 13, 2012 12:57 am

Ja koristim njegov Notti,nećeš pogriješiti ako ga naručiš :wink: Mislim da je čak čišći od german ale-a.Ja sam s njim super zadovoljan,koristim ga za sambu.
frici

Avatar
t32
Postovi: 373
Pridružen/a: čet lis 18, 2012 12:51 pm
Lokacija: Đakovo

Post Postao/la t32 » pet pro 28, 2012 12:40 pm

400d da li su sa worchestershopa hopsi u granulama?

Avatar
400d
Postovi: 1894
Pridružen/a: pet pro 04, 2009 3:34 pm
Lokacija: Sarajevo, BiH

Post Postao/la 400d » pet pro 28, 2012 1:07 pm

t32 je napisao/la:400d da li su sa worchestershopa hopsi u granulama?
ne. whole leaf :D
I like the smell of fermentation in the morning

Avatar
t32
Postovi: 373
Pridružen/a: čet lis 18, 2012 12:51 pm
Lokacija: Đakovo

Post Postao/la t32 » pet pro 28, 2012 3:23 pm

i kakva je razlika pri hmeljenju?

Avatar
Senators
Postovi: 126
Pridružen/a: pet ožu 29, 2013 10:44 am
Lokacija: Zagreb

Re: Gdje je najpovoljnije kupiti sirovine online

Post Postao/la Senators » pet lip 07, 2013 6:25 pm

400d je napisao/la:
sve ti je to približno isto. što se tiče kvasca meni su se odličnim pokazali suhi kvasci iz brauwerkstatta (posebno colonia i german ale) a jako su jeftini s poštarinom i stvarno brzo dođu.
Jedno pitanje za ekipu koja je naručivala iz Brauwerkstatta.
Dakle, prošli tjedan sam kontaktirao čovjeka tamo da se raspitam za coloniu. Uglavnom, nakon što mi je rekao cijenu kvasaca i shipinga, tražio me moju adresu. Poslao sam adresu uz upit na koji način da platim. U sljedećem mailu odgovara da je poslao kvasce i da mogu platiti kad stignu.
Danas otvaram poštanski sandučić, unutra kvasci. "Ni a ni b" o tome na koji način da ja uplatim čovjeku novce. A pitao sam ga jedno 5 puta na koji način se plaća? Kao da ne želi da platim.
Jesam ja takvo tele pa ne razumijem dovoljno njemački da vidim na njihovoj stranici način uplate ili je on tele pa ne razumije engleski u mailovima?
Pomoć, kako ste vi plaćali to?

Avatar
400d
Postovi: 1894
Pridružen/a: pet pro 04, 2009 3:34 pm
Lokacija: Sarajevo, BiH

Post Postao/la 400d » pet lip 07, 2013 10:54 pm

da, da, taj lik je lud. posalje i ne pita za placanje. svaki put mi je tako bilo sto je stvarno super. uglavnom, placas mu na njegov mail preko paypala.
I like the smell of fermentation in the morning

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » pet lip 07, 2013 11:10 pm

I onda ti jednog dana čovjek pokuca na vrata s uračunatim kamatama, :shock: .
Sreće na vreće, pivu na nepce i ne buš trebal ni zubotrebce ... Vito.

Avatar
Senators
Postovi: 126
Pridružen/a: pet ožu 29, 2013 10:44 am
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Senators » ned lip 09, 2013 1:10 pm

400d je napisao/la:da, da, taj lik je lud. posalje i ne pita za placanje. svaki put mi je tako bilo sto je stvarno super. uglavnom, placas mu na njegov mail preko paypala.
možeš molim te malo detaljnije objasnit to?
ne razumijem gdje da nađem njegove podatke?
ili možda imaš te podatke pa da ih napišeš?
prvi put se susrećem s ovakvom situacijom. do sad je uvijek negdje bilo vidljivo pay with paypal ili nešto slično.

Avatar
OLD
Postovi: 1390
Pridružen/a: sub lip 11, 2011 12:07 pm
Lokacija: Sisak

Post Postao/la OLD » ned lip 09, 2013 2:39 pm

Ako imaš pay pal pošalješ mu novce na njegovu e-mail adresu i stvar riješena.
Volim ih zahmeljene.

Avatar
Senators
Postovi: 126
Pridružen/a: pet ožu 29, 2013 10:44 am
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Senators » ned lip 09, 2013 6:36 pm

kako sam glup.
ja sam tražio po njegovoj stranici i na e-mailu neki kontakt.
hvala na pomoći

Avatar
Saša
Postovi: 532
Pridružen/a: uto ožu 20, 2012 1:13 pm
Lokacija: Zagreb, Špansko

Post Postao/la Saša » uto svi 19, 2015 8:29 pm

E to ti ja zovem poslovanjem ... covjek je majstor ... prvo posao pa novci a ne obrnuto. Vjerovatno ima cijeli sistem iza sebe kako neplatise doskociti . Mrak vec mi se svida sad I ja idem narucit na susjedovo ima pa cekat postara ispred njegovog sandučića :lol:

Odgovori